English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
Jungle Warrior (1)
Jméno růže (5)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Gimmick! Yumetaro Odyssey - návod

Nejprve navštivte učitele v Želví škole (budova s písmenem A na mapě). Poví vám, že jediná úniková cesta z tohoto místa je vyvolat upířího draka, k tomu budete potřebovat získat sedm magických koulí rozmístěných v různě vzdálených světech. Na úvod vám zpřístupní první dva světy – Houbový a Prstenový.

 

Vstupte do Houbového světa (písmeno C), kde uvidíte své první nepřátele, kterým se musíte vyhýbat. Na konci na vás čeká první tužší protivník, kterého se zbavíte tím, že po výstupcích přeskáčete k páce, kterou přepnete. Tím získáte propustku do Shinobi světa. Vraťte se do města, kde znovu promluvte s učitelem, který vám poskytne vhodné oblečení do Shinobi světa. Máte zde vyhledat plešatou čarodějku, které vám může pomocí v pátrání po magických koulích. Uštědřená zranění si můžete nechat ošetřit u půvabné sestřičky (v latexu) ve vedlejším domě (písmeno B).

 

Poslechněte rady učitele a vydejte se za plešatou čarodějkou v Shinobi světě (písmeno F). Dostanete od ní první (ohnivou) magickou kouli. Vraťte se k učiteli do města, který vás s ní naučí zacházet. Pomocí ohnivé koule můžete střílet po protivnících a likvidovat překážky bránící vám v cestě. Bohužel fungovat to bude pouze v Prstenovém světě (písmeno D), kam se vydáme. Na jeho konci se utkáte se druhým bossem. Po jeho zničení získáte klíč od věže ve městě (písmeno E). Znovu promluvte s učitelem a následně s plešatou čarodějkou.

 

Zámek v Upířím světě má tajnou komnatu, která se vám zpřístupní po zadání tajného kódu. Vstupte do Upřího světa (písmeno G), v zámku vyhledejte místnost se čtyřmi pákami. Páky musíte přepnout ve správném pořadí, počítáno zleva, nejprve přepněte třetí páku, pak čtvrtou, následně druhou, nakonec první. Druhá (kamenná) magická koule je vaše. Učitel vám odhalí její tajemství, tuto druhou kouli máte použít v Shinobi světě, s její pomocí můžete likvidovat protivníky, ale hlavně sudy, které vám stojí v cestě. Uvnitř pyramidy vás bude čekat souboj se třetím bossem.

 

Třetí (větrná) magická koule je vaše. Promluvte s učitelem. S její pomocí můžete sfoukávat hořící plameny. Toho hned využijeme v Upířím světě. V jedné z komnat tak zachráníte Paco Belmonta, který vám předá čtvrtou (vodní) magickou kouli. Zpátky za učitelem, který vám tentokráte přiliš neporadí. Nevadí, v Upířím světě můžete s její pomocí likvidovat náhrobky, jelikož voda v ní obsažená je svěcená. Tím se probojujete ke čtvrtému bossovi. Po jeho smrti získáte kajícný kříž. Učitel vám prozradí, že s jeho pomocí se můžete vznášet.

 

Vydejte se do poloviny věže ve městě, zde je vyhlídka s nápisem, že pouze kajícník může projít. Použijte křiž. Tím se zpřístupní nové prostory ve městě. Branou projděte do Plážového světa (písmeno H), na jeho konci přepněte páku. Tím se vám zpřístupní tajné dveře ve městě (písmeno I). Projděte jimi, seberte klíč od hřbitova a přepněte páku. Vraťte se do města a vstupte do Hřbitovního světa (písmeno J). Na třetím vyvýšeném kopci vstupte do dveří (02), kde najdete klíč od brány vedoucí do Hvězdného světa.

 

Vraťte se do města, projděte nebeskou branou (písmeno K) a vstupte do Hvězdného světa (písmeno L). Na jeho konci promluvte s fialovým ufonem, cestou musíte posbírat všechny hvězdy, jinak dveře budou zamčené. Dostanete pátou magickou kouli a chutné jablko. Zpátky do města, promluvte s učitelem. Páta magická koule dokáže vyvolat náhrobek ze země v Hřbitovním světě. To hnedka vyzkoušíme u druhého vyvýšeného kopce, kde následně vstoupíme do dveří (01). V místnosti přepneme páku. Tím aktivujeme další tajné dveře ve městě (M). Vraťte se do města a vstupte do nových tajných dveří.

 

V bludišti doskákejte až ke dveřím (04) a v další místnosti přepněte páku. Objeví se informace, že se cosi přihodilo v ohnivé jeskyni ve Hřbitovním světě, kam se vydejte. Před vchodem do jeskyně vyvolejte náhrobek a vstupte dovnitř (03). V jeskyni se nově objevily plošiny, přes které se dostanete až na konec, kde na vás čeká pátý boss. Po jeho smrti obdržíte šestou (dračí) kouli. Ve městě promluvte s učitelem, dostane klíč od Dračího světa (písmeno N), kam ihned zamiřte.

 

V Dračím světě najděte a přepněte dvě páky. Poté projděte dveřmi 02 a 03. Od učitele dostanete poslední magickou kouli. Nyní máte na výběr, můžete jít rovnou na vrcholek věže ve městě a vyvolat draka (špatný konec), popřípadě se pokusit zachránit všechny uvězněné bytosti v této zemi. K tomu potřebujete najít čtyři fragmenty procesoru Z80. První se nachází ve městě, v bludišti za dveřmi M. Druhý je v Houbovém světě, kde se tajným průchodem dostanete do doposud nenavštívených obrazovek. Vchod se nachází v půl pyramidě, na mapě je označen žlutými kostkami.

 

Třetí fragment je umístěn v Upířím světě, ve venkovních prostorách mezi náhrobky. A konečně poslední fragment najdete ve Hřbitovním světě, v obrazovce za dveřmi 01. Se všemi čtyřmi fragmenty procesoru Z80 se konečně můžete vrátit do města, vyskákat na samý vrcholek věže a stisknout klávesu pro směr dolů.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 28. 4. 2018 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist