English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Nightshade (14)
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Ghostbusters 1 - návod

OVLADÁNÍ:

 

Q -  nahoru
A - dolů
O - doleva
P - doprava
Z - akce

 

H - zastaví hru
ENTER - pokračování
B - kladení návnady

 

Po skončení se hra znovu spustí od začátku pomocí CAPS SHIFT + ENTER.

 

Hru spustíte tlačítkem ENTER. Objeví se nabídka firmy GHOSTBUSTERS. Uveďte své jméno, potom následuje dotaz, zda vlastníte konto v bance (je myšleno konto z předchozí úspěšné hry). Pokud konto máte, napište "Y" a stiskněte ENTER. Poté jste vyzváni k napsání čísla účtu (číslo účtu se vztahuje i ke jménu). Pokud jsou údaje v pořádku, na obrazovce se objeví suma na vašem kontě. Jestliže konto nemáte, napište "N" a dejte ENTER. Dostanete 10000$ na zakoupení vybavení. Peníze máte použít s rozvahou a firma vám přeje mnoho štěstí.

 

Nyní si vyberete a koupíte auto. Nákup provedete stiskem příslušného čísla (1-4 a ENTERu). Vozy si můžete nejdříve prohlédnout pomocí mezerníku (SPACE) - liší se cenou, maximální rychlostí a nosností:

 

1 - cena 02000$, rychlost 075 mil/hod., nosnost 05 zařízení
2 - cena 04800$, rychlost 098 mil/hod., nosnost 09 zařízení
3 - cena 06000$, rychlost 110 mil/hod., nosnost 11 zařízení
4 - cena 15000$, rychlost 158 mil/hod., nosnost 07 zařízení

 

Vůz si vyberte podle vašich finančních možností. Následuje výběr a nákup zařízení, které vám bude pomáhat při chytání duchů. Přechod mezi jednotlivými obrazy se zařízením se provádí stiskem
příslušného čísla.

 

OBRAZ 1: HLÍDACÍ ZAŘÍZENÍ

PK ENERGY DETECTOR
- varuje před přicházejícím duchem SLIMERem tím, že budova začne fialově blikat v okamžiku, kdy ji míjíte.

 

IMAGE INTENSIFIER - zesilovač obrazu, který lépe zviditelňuje duchy při chytání.

 

MARSHMALLOW SENSOR - varuje před příchodem ibiškového muže tím, že budova, kterou míjíte, zbělá.

 

OBRAZ 2 - CHYTACÍ ZAŘÍZENÍ

 

GHOST BAIT - vnadidlo na duchy ROMERy, kteří se shlukují, aby vytvořili MARSHMALLOW MANa (ibiškového muže), bez vnadidla jim v tom nelze zabránit.

 

GHOST TRAPS - pasti k chytání a ukládání duchů SLIMERů. Do pasti se vejde jen jeden SLIMER. Pozor, pasti jsou nezbytné.

 

GHOST VACUUM - vysavač, kterým chytáte potulné duchy ROMERy.

 

OBRAZ 3 - UKLÁDACÍ ZAŘÍZENÍ

 

PORTABLE LASER CONFINEMENT SYSTEM - laserové vězení na duchy, které umožňuje uložení deseti SLIMERů ve vozidle. Šetří cesty na základnu pro nové pasti.

 

Zařízení nakoupíte tak, že transportním vozíkem najedete k vybranému zařízení, stiskem akčního tlačítka zařízení naložíte na vozík, přejedete k vozidlu a stiskem tlačítka zařízení naložíte na vůz. Zároveň je proveden odpočet ceny zařízení z vašeho konta. Při nákupu zařízení postupujte s rozmyslem a s ohledem na nosnost vašeho vozidla a finanční prostředky.

Stiskem tlačítka ENTER se dostanete do samotné hry. Objeví se mapa města se svatyní ZUUL (zhruba uprostřed). Vy stojíte před hlavním stanovištěm firmy GHOSTBUSTERS (označeno písmeny GHQ). Po plánu města se můžete pohybovat pomocí směrových tlačítek jednotlivými ulicemi. Cestou zmrazíte ROMERy, směřující k ZUULu tím, že se jich dotknete. Červeně blikající budova signalizuje přítomnost ducha SLIMERa. Jeďte nejkratší cestou k ohroženému domu. Do budovy se dostanete cestou směrem k budově a stiskem akčního tlačítka.

 

Ocitnete se na tříproudové ulici, po které jedete tak dlouho, jak jste jezdili po plánu města. Cestou řídíte vozidlo na nabíhající ROMERy (pokud jste nějaké zmrazili) a stiskem tlačítka je vysajete (máte-li ve výbavě vysavač), tak jim bráníte dostat se do ZUULu. Za každého ROMERa, který dojde do ZUULu, se zvýší údaj PK energie o 100 jednotek.

 

Po příjezdu na místo postupujte následovně. Stiskem tlačítka položte past na zem, nejlépe doprostřed ulice. Pak krotile odveďte vlevo, otočte směrem k pasti a stiskněte tlačítko. Objeví se druhý krotitel, toho zaveďte na druhou stranu obdobným způsobem. Po stisku tlačítka se zapnou paprsky. Přibližujte oba muže k sobě tak, aby duch byl mezi paprsky. Ke zkřížení paprsků nesmí dojít! Máte-li SLIMERa nad pastí, stiskněte tlačítko a past stáhne ducha dolů. Pokud ducha nezasáhnete, zneškodní vám jednoho muže a PK energie se zvýší o 300 jednotek. Za každého chyceného SLIMERa obdržíte 300 - 1000$.

 

Počet prázdných pastí, které máte ještě k dispozici, počet živých mužů - krotitelů a množství energie pro lasery se dozvíte po stisku mezerníku (SPACE). Pokud již nemá volné pasti, krotitele nebo energii pro lasery, musíte se vrátit na základnu GHQ pro doplnění zásob.

 

Pozor si dávejte na ibiškového muže! Když se objeví nápis MARSHMALLOW ALERT varující před katastrofou a ROMERové se začnou shlukovat u ohroženého domu, aby vytvořili MARSHMALLOW MANa, okamžitě stiskněte klávesu "B", aby jste shodili kus vnadidla (máte-li ho). ROMERové se k němu seběhnou, vytvoří MARSHMALLOW MANa zde.  Ten ale nemá co zbořit a vy získáte odměnu. V opačném případě zaplatíte náhradu za zbořenou budovu ve výši 1000 - 5000$.

 

Hra končí několika způsoby:

 

1. Dveřník a klíčník, kteří se pohybují po plánu města, se spojí u svatyně ZUUL a vy jste během hry nevydělali více peněz, než jste měl na začátku. Je provedeno vyúčtováni.

 

2. dveřník a klíčník se spojí u svatyně ZUUL, vy máte víc peněz než na začátku, ale nepodařilo se vám dostat dva ze tří mužů do vchodu ZUULu. Je provedeno vyúčtování. Získáváte nové číslo konta, které se poznamenejte pro použití v další hře.

 

3. Úspěšně jste dosáhli svatyně ZUUL tím, že jste provedli dva muže jejím vchodem.

Pokud si v první hře chcete vylepšit finanční situaci pro nákup potřebného zařízení, podepište se jako PETER a zadejte číslo konta 10343404, obratem získáte 42100$.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 31. 1. 2007 | Zdroj: Manuály 1 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist