English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
Jungle Warrior (1)
Jméno růže (5)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Freddy Hardest 1-2 - návod

Tato hra pocházející od španělské firmy Dinamic Software sdružuje akční a dobrodružné prvky. Skládá se ze dvou samostatných částí, v té první můžeme otestovat hlavně naši rychlost a šikovnost. Ve druhé části kromě těchto předností budeme potřebovat na dosáhnutí cíle i kombinační schopnosti. Na začátku prvního dílu můžeme shlédnout zajímavý, filmu podobný úvod. Po úvodních titulcích a vyjmenování tvůrců hry se můžeme podívat, jak Freddy Hardest po havárii své kosmické lodi nouzově přistává na neznámé planetě.

 

Po volbě vhodného ovládání se začíná samotná hra. V důsledku nouzového přistání se stává Freddyho loď nepojízdná a tak se zdá, že pro Freddyho už není možný návrat na rodnou planetu Zemi. V okamžiku, kdy se zapojíme do hry, Freddy zdrceně stojí při své havarované lodi. Jedinou možností na návrat je přivlastnit si kosmickou loď obyvatelů planety. Pro začátek nám stačí dostat se do skladu těchto dopravních prostředků. Ale aby to nebylo až tak jednoduché, cestu nám zpříjemňují obyvatelé planety, kteří se k nám chovají velmi nepřátelsky. Nezůstává nám nic jiného, než jejich "přátelství" patřičně opětovat.

 

Nejlepším a nejspolehlivějším způsobem, jak toho dosáhnout, je jejich úplná likvidace. Tady jsme však omezeni počtem nábojů (střílíme z podřepu), které se sice v průběhu boje doplní, ale chvíli to potrvá. Když nám dojdou náboje, musíme pokračovat v boji druhým způsobem. Tím je boj z blízka, tzv. férovka vhodná pro rychlé prsty a dobrý joystick. Když budeme hrát s nekonečnými životy, bez problémů se dostaneme na konec hrací plochy, kde se nachází vchod do skladu (podzemní základny). Když se nám to podaří, udělali jsme první úspěšný krok ke svému útěku.

 

Druhá část se odehrává v čtyřpodlažní podzemní základně. Naší úlohou teďka bude uvést aspoň jednu kosmickou loď do provozu. Na nejspodnějším podlaží najdeme čtyři lodě s různými barvami (bílá, modrá, červená a zelená). K odstartování jedné lodi musíme udělat tři věci. Musíme najít pohonnou hmotu (NUCLEAR CELL) a nalít ji do korábu, musíme zapnout hnací motor (SET SHIP ON TO HYPERSPACE) a musíme najít heslo, kterým kapitán odstartuje loď (CAPTAIN CODE). Než tohle všechno vykonáme, obyvatelé planety nám samozřejmě znepříjemňují život. 

 

Občas se střetneme s podobnými tvrdými chlapíky, proti kterým jsou naše střelné zbraně neúčinné. Musíme se s nimi pustit do boje. Pohonnou látku najdeme na náhodných místech v podobě blikající čtvercové nádoby s radioaktivním symbolem. Když ji vezmeme, objeví se v dolní informační části obrazovky v okénku. Teď ji musíme nalít do kosmické lodi. S pohonnou hmotou proto najdeme výtah (nachází se v horním podlaží), který je označen písmenem N, a zde ji položíme. Přistoupíme k nejbližšímu počítači, který už potřebné kroky provede za nás a vypíše zprávu, do které lodi bylo palivo nalito.

Při procházení bludištěm si musíme všímat displejů počítačů, protože se tak dozvíme hesla, kterými můžeme uvést loď do provozu. Počítač může být buď mimo provoz (OUT OF ORDER), nebo nám prozradí hesla lodí (ARTEX, AUDOX, BORAX a FENIX), popřípadě nahodí hnací motory konkrétní lodi. Když se nám podaří nastartovat jednu z lodí, pak přejdeme na nejspodnější poschodí. Zde najdeme všechny čtyři lodě. Nasedneme do lodi příslušné barvy, palubní počítač zkontroluje, zda je všechno v pořádku a po zadání potřebného hesla odstartuje kosmickou loď.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 29. 1. 2005 | Zdroj: FIFO 2 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist