English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Flunky - návod

Jako posedlý lovec autogramů přijímáte práci sluhy v Buckinghamském paláci, abyste získali podpisy všech pěti členů královské rodiny. Za tímto účelem máte při sobě knihu na autogramy, kterou musíte předložit každému členu rodiny poté, když splníte vše, co po vás požaduje.

 

Vaším prvním úkolem, jak vám sděluje komorník, je zapálit oheň ve všech krbech královského paláce. Zápalky (MATCHES) máte při sobě, takže to nebude nic komplikovaného. Hru začínáte na chodbě se třemi dveřmi. Za prvními z nich se nachází apartmá prince Andrewa a jeho ženy Fergie se dvěma krby, za druhými dveřmi nejdete příbytek prince Charlese a lady Diany rovněž se dvěma krby, za třetími je královnino apartmá, kde je jeden krb. Na začátku hry můžete vstoupit do prvních dvou dveří, opustit je můžete až ve chvíli, kdy bude oheň v krbu hořet. Do královniných komnat můžete vstoupit až poté, co splníte všechny úkoly jejich dvou synů a jejich manželek.

 

Po splnění některých úkolů vás začnou pronásledovat stráže a budou se vás snažit zastřelit. V Andyho apartmá jednoduše využijte tajného průchodu do sklepa, abyste se jich zbavili. V Charlesově příbytku jim musíte utéci, popřípadě se vyhnout jejich kulkám. Po čtyřech či pěti výstřelech to obvykle vzdají.

 

ANDREW

 

Chce svoji lodičku, aby si s ní mohl hrát ve vaně, nedávejte mu však tu fialovou (FAKE BOAT), jinak na vás zavolá stráž a ta vás zastřelí. Ze stolu, za kterým sedí jeho manželka, vezměte dálkové ovládání. Vraťte se zpět k prvnímu krbu a jděte vpravo, do místnosti s fialovou loďkou a malou zelenou šipkou na zdi. Pokud máte v ruce dálkové ovládání, otevřou se vám tajné dveře do sklepení. Vraťte se vlevo ke krbu a s dálkovým ovládáním v ruce stiskněte FIRE. Budete moci ovládat malou helikoptéru z obrazu nad krbem. S tou si doleťte pro remorkér z levého obrazu (TUG BOAT), který sneste na podlahu.

 

Remorkér seberte a zamiřte tajným průchodem do sklepení, kde pokračujte až do místnosti s pákou ve výklenku, kterou přesuňte do nejvyšší možné pozice. Pokračujte dál až do místnosti s protékající zelenou tekutinou. Jděte vlevo a projděte branou dříve, než za vámi zapadne mříž. Vezměte loďku (ANDREW'S BOAT), její kousek trochu vyčnívá ze zelené tekutiny, a znovu ji položte doprostřed tekoucí proudu. Zatahejte za kostlivce 13x a rychle projděte znovu otevřenou branou a pak dále vlevo. V nové obrazovce seberte bombu (BOMB), bude se hodit později. Doprostřed zeleného proudu položte remorkér, ten se dá do pohybu směrem vpravo a vytlačí bleděmodrou loďku pryč z obrazovky s kostlivcem a zamřížovanou branou. Loďku můžete konečně odnést Andymu a získat tak první autogram.

 

FERGIE

 

Ztratila svoje pihy. Budete potřebovat plechovku s červeným barvivem (PAINT TIN), která se nachází v koupelně nad ručníkem vedle vany, a bombu, kterou už máte ve svém inventáři. Položte plechovku s barvou pod stůl, za kterým sedí. Bombu položte k zapálenému krbu, až se rozpálí do červena. Rozpálenou bombu (bude blikat) rychle vložte do plechovky s barvivem. Plechovku seberte, položte ji na stůl před Fergie. Vše musíte načasovat tak, aby si Fergie nezakrývala tvář zrcadlem. Když se vám to podaří, odneste plechovku pryč ze stolu, další autogram máte v kapse.

 

CHARLES

 

Hoví si na svém houpacím koníkovi a požaduje přinést míčky na pólo. Ze stejné místnosti seberte pružiny (SPRINGS). Míčky na pólo se nachází ve třech místnostech vpravo, v každé poskakuje jeden. S pružinami v ruce musíte docílit toho, aby se míček od pružiny odrazil do vedlejší místnosti vlevo. Tímto způsobem musíte dopinkat všechny tři míčky až k Charlesovi. Odložte pružiny. Teď je nutné jednotlivé míčky pokládat ke středu základny houpacího koně a Charles je bude odpalovat přímo na stojící stráž. Ta po vás začne pálit, po několika výstřelech to vzdá a vy můžete podat k odpálení další míček. Když jsou všechny míčky odpáleny, požádejte o třetí autogram.

 

DIANA

 

Nemůže najít svou paruku. Ze stolu seberte pistoli (PISTOL) a vraťte se do obrazovky k Charlesovi. Na krbu posedává žluté chlupaté stvoření, které zasáhněte laserovým paprskem z pistole. Stvoření začne poletovat po místnosti. Pomocí pistole ho musíte zahnat přes tři místnosti vpravo až do pokoje princezny Diany. A tam ho usměrnit tak, aby dosedlo na její hlavu. Potíž je v tom, že při zaznění výstřelu v pokoji princezny okamžitě přiběhne stráž a bude vás chtít zastřelit. Při správném načasování by vám však měly stačit dva výstřely na to, aby princezna získala nový účes. Do knihy si nechte zapsat čtvrtý miniautogram.

 

KRÁLOVNA

 

Vysedává na trůnu a dožaduje se svých dvou palácových psíků (jezdí na kolečkových bruslích). Jděte do kuchyně a seberte salám (SAUSAGE), tím rozzuříte šikmookého kuchaře, který se vás pokusí zabít sekáčkem na maso. S lehkou mírou obratnosti se vám ale před ním podaří utéci. Jděte na chodbu a salám položte, jeden z projíždějících psíků ucítí vůni salámu. Rychle salám seberte, než ho sežere, psík se vás bude držet, takže ho bez problému dovedete až do trůní místnosti. Zde salám uprostřed místnosti položte, psík se na něj vrhne. Jděte do kuchyně pro další salám, vyhledejte druhého psíka a postup zopakujte. Nakonec položte knihu s autogramy k nohám královny, ten nejcennější autogram bude váš.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 21. 2. 2015 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist