English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Saboteur 1-2 (41)
COINZ are Mine! (2)
Treasure Island Di... (2)
Tranz Am (4)
Deathchase (12)
ATV Simulator (8)
Video Pool (29)
Abu Simbel Profana... (15)
Dan Dare 1-3 (5)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Extreme - návod

PRVNÍ ČÁST - LABYRINT
Tohle je asi nejrozsáhlejší a nejhezčí část hry. Objevíte se pod energetickým zářičem, který vám doplní energií a náplň plamenometu na maximální míru a můžete vyrazit do boje. Sedíte na podivuhodném pásovém vozítku a na zádech skafandru máte raketový motor, který vás i s vozítkem snadno vynese nahoru, stlačením ENTERu se dozvíte, že kromě 99 jednotek do plamenometu (TORCH) máte možnost čtyř použití ochranného štítu (SHIELD), toto vše se totiž ukazuje v okénku pod akční obrazovkou. Zbraň máte tedy opravdu skvělou, stisk FIRE způsobí ohnivý plamen přes půl obrazovky a zasažení tvorečkové (čert ví, co to je), padají s pištěním na zem. Labyrint lodi, kde převládají různé plošiny a roury, vás po chvíli zavede do míst, kde u stropu lítá parádní UFO. Talíř je to, jak se patří, nemá vás ale rád, takže na vás co chvíli sype nebezpečné kuličky. Pokud se za tohle odměníte ufounovi soustředěnou palbou z vašeho plamenometu, ze zoufalství na vás opět něco shodí. Podivné kolečko s vrtulkou se po zachycení ukáže dobrou věcí, neboť je to dodatečná funkce TURBO, o čemž vás přesvědčí kontrolní stisk ENTERu. Pro jistotu si jich opatříme ještě pár.

 

Co ale dál? Budete-li se ještě stačit rozhlédnout, najdete i něco, co vypadá jako tlačítkový vypínač. A je to on! Střelte do něj a zjišťujte, co se stalo. Ve spodní časti komory se otevřela dvířka, dosud uzamčená. Při pohledu na nebezpečně bublající hmotu, která tam je, však asi moc klidní nebudete. Počkáte-li ale chvíli, objeví se putující bublina (kupodivu čtvercová) a v ní se dá opatrně cestovat dále, pokud se nenamočíte do bublající hmoty. Nakonec docestujete do komory, kde je uložen náhradní energetický LITHO-ACID krystal. Musíte ho dostat ven z okřídleného krytu, sebrat novou zbraň SMART BOMB, která ničí vše, a vydat se zpět s krystalem. Není to lecjaký krystal, cestuje sám, spojen s vámi řídícím vláknem, pokud ho ovšem stále máte na dohled. Jinak se zastaví. Sledujte neustále krystal na jeho pouti, časem se dostanete do míst, kde vám střídavě se zavírající dvířka znemožní další pohyb. Ne a ne se přes ně dostat. Co uděláte? Co máte sebou? No přece TURBO. Tak už jste to projeli? Sledujte krystal i na zbytku jeho cesty, až doputuje do nového pouzdra a zapojí energetický obvod. A vy? Hledejte místo, odkud se teleportujete do 2 části! Kromě toho lze cestou nalézt ještě jednu zajímavou zbraň, JOJO, jehož funkce vám opravdové jojo připomene.

 

DRUHÁ ČÁST - V NÁDRŽI
Druhá část již není tak atraktivní, ale ani ne snadná. Vyfasovali jste odolný a slušivý skafandr a plavidlo s vrtulkou. Ptáte se asi proč, vetřelci totiž rozmístili do nádrže s palivem velké miny a zablokovali cestu dále. Kromě toho se v nádrži pohybují žravé ryby. Vašim úkolem je projet celou nádrž, nenarazit do min, ale zato najít v nádrži klíč, kterým se dá otevřít uzavírací poklop nádrže. Přitom nesmíte přijít moc do konfliktu s rybami, ani minami, neboť to by byl váš konec. Musíte to však zvládnout, protože přes nádrž vede jediná cesta k počítači, který spouští časované nálože na kosmické lodi. Kdo si tohle vymyslel.

 

TŘETÍ ČÁST - POČÍTAČ
Poslední část je rovněž dost krátká, zato se opět projedete na parádním dopravním prostředku! Řídíte obřího robota na kráčivých nohách, který drží nějaký super laser a neochvějně kráčí vpřed. Pohybuje se opravdu majestátně a velmi věrně. Neodbytnou havěť, která na vás útočí, spražíte paprsky laseru a postupujete vpřed, až vás zastaví mohutné obrněné vozidlo. Co s ním, asi tušíte, rozprášit na atomy (pokud vám ovšem zbyto něco z 25 nábojů do laseru). Po zničení vozidla vás čeká už jen samotný počítač, ale s tím si jistě už poradíte.

 

ZÁVĚREČNÉ ZHODNOCENÍ
Extreme je mistrovským kouskem mnohobarevné grafiky i animace, ale jen průměrným po stránce herní a obsahové. Co se dá dělat, taková super grafika sežere mnoho paměti a na další kousky a složitější obsah už místo nezbylo. Kromě toho programátoři (z nedostatku času?) použili osvědčené prvky ze svých minulých her, tu něco hudby z Trantoru, tu něco ze Savage (okraje obrazovky) a některé grafické prvky z Dan Dare 3. Celek však, hlavně první část, působí ohromně.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 5. 2. 2005 | Zdroj: FIFO 17 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist