English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Expert for Bank - návod

Existují 3 banky - National, Central, City. Pokud někde volíme banku, stačí napsat první tři písmena (NA, CE, CI). Na začátku je třeba založit si vlastní účet, na který budeme posílat peníze. Napíšeme tedy třeba "NA". Jméno libovolné. Založí se účet na naše jméno, pořadové číslo je vždy 11 a kód účtu je náhodně generovaný, ale není třeba si ho pamatovat.

 

V menu počítače si lze vypsat všechny zákazníky banky (ZAK) a stavy jejich účtů (UCT), abychom věděli, odkud je nejvhodnější peníze krást. Také si lze prohlédnout schéma bankovního systému (SCH). Jdeme ovšem hlavně do systému (SYS), kde je vidět samotný algoritmus bankovního programu. Pomocí "C" můžeme zobrazovat další stránky, "P" nám popíše proměnné. Zvolíme "Z" a kurzorovými šipkami najdeme místo s kontrolou kódu účtu ("je kz=ku ?"). Poté blikající písmena přepíšeme na něco jiného, co nám dovolí kontrolu obejít. Například "je kz=kz ?". Stačí tedy přepsat jedno písmeno. Pomocí "M" se vrátíme do menu.

 

 

Teď zbývá převést nějaké peníze. Stačí jakákoliv částka. V menu zvolíme bankovní operace "BOP", dále převod mezi učty "PVC" a zvolíme banku odesílatele (např. "CE") a banku adresáta, čili naši banku (výše jsme zvolili "NA"). Číslo účtu odesílatele např. "9" (čili okrádáme Commodore), číslo účtu adresáta vždy "11". Suma libovolná. Kód konta také libovolný, protože díky naší editaci kódu na tom nezáleží. Potvrdit a vypíše se, že operace byla provedená.

 

Teď můžeme buď převádět další peníze, nebo počkat na 16:00, kdy probíhá systémová kontrola. Čekat můžeme třeba tak, že vylezeme z menu pomocí "MEN" (pokud je třeba) a dále zvolíme "UCT", čímž se dostaneme na obrazovku s počítačem a ubíhajícím časem. V daný čas systém nezaznamená chybu, čili se nám podařilo oklamat systém.

 

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.    Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 14. 10. 2018 | Autor: UgraUgra | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist