English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
Jungle Warrior (1)
Jméno růže (5)
Janosik (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Escape to Kharkhan - návod

Prozkoumejte havarovanou loď, objevíte detektor kovu (METAL DETECTOR). Znovu prozkoumejte trosky lodi, tentokráte 4x, objevíte padák (PARACHUTE). V obrazovce vlevo seberte lopatu (SHOVEL). Jděte úplně vpravo a pod pavoukem vykopejte lopatou zlato (GOLD). U plošiny vpravo od rakety odložte detektor. Jděte stále vlevo, přeskočte jezero s rybou, až dojdete k obchodníkovi. U něj si za zlato nakupte masku (STRANGE MASK) a pistoli (BLASTER). Seberte masku, po žlutých výstupcích vyskákejte až na střechu obchodu. Skokem z pravého okraje střechy se dostanete do volného prostoru, po kterém můžete přeběhnout přes jezero s rybou až pro olejničku (OILER) v koruně stromů, kterou vezměte.

 

Vraťte se k plošině, kde jste nechali detektor a promažte rezavé soukolí olejničkou. Pak ji položte a znovu seberte detektor. Na plošině můžete vyjet o obrazovku výše. Vlevo se nachází teleport, který vás přemístí do nových prostor. Na mostě odložte detektor a masku, to bude vaše základna, kde budete shromažďovat různé předměty. Vlevo seberte mlýnský kámen (GRINDSTONE). Vydejte se zpátky na most, vpravo projděte pod chýší indiána, po bílém schodišti nahoru, až do obrazovky s televizorem. Na vystouplou bílou cihlu položte kámen, přes který vyskákejte nahoru a vpravo seberte dlouhý provaz (LONG ROPE). Přeskákejte 3x vlevo do místnosti s pěti šipkami.

 

Šipky určují správnou pozici teleportů. Tím směrem (dolů nebo nahoru), kam ukazuje jejich větší počet, se nachází teleport, který vás přesune k buldozeru, jenž je situován vlevo od obchodníka. Vy ale použijte přesně opačný teleport, abyste získali diamantový vrták (DIAMOND DRILL). Propadněte dolů a jděte 2x vlevo, zhruba do míst, kde jste našli kámen. Zde vrtákem vyhlubte otvor do podzemí. Vrták položte. Na mostě si vyzvedněte masku, kterou předejte indiánovi. K jeho chýši se dostanete za pomocí provazu, který uvážete za vyčnívající bílý hák. Za masku získáte od indiána dynamit (DYNAMITE). Ten si odložte na mostě a nyní se teleportujte zpět k buldozeru, z obrazovky, kde se původně nacházel vrták.

 

Přes střechu obchodu se vraťte k plošině. Nahoře se po provazu zavěšeném na kladce přesuňte vpravo, pak nahoru, kde sebere hák (HOOK). Hák pověste za buldozer, nasedněte do buldozeru a prorazte dveře do budovy vlevo. Zde se nachází elektronická karta (ELECTRONIC KEY), kterou vezměte s sebou. Vzhůru na plošinu a do teleportu. Na mostě odložte kartu a provaz. Dojděte si pro kámen v obrazovce s televizorem a vlevo nezapomeňte sebrat sekyru (AXE). Na mostě položte sekyru a vezměte dynamit. Vstupte do podzemí vlevo. Kamenný zával vyhoďte do povětří dynamitem. Jděte až na samé dno podzemí. Skrytou cestou vlevo se dostanete do místnosti s baterií (POWER CELL), kterou tu nenechte ležet.

 

V obrazovce s houpačkou se postavte na její levý konec a na ten pravý hoďte kámen. Budete vymrštěni nahoru k teleportu, který vás přesune k obchodníkovi. Seberte pistoli (automaticky se do ní vloží baterie), přes plošinu a teleport se vydejte opět na most. Na mostě položte pistoli a seberte sekyru a detektor. V první obrazovce podzemí použijte u levé stěny detektor, objevíte kousek olova (LEAD PIECE). Detektor tu nechte. Jděte 2x vpravo, přes obrazovku, kde jste dynamitem odstranili zával. Zde se nacházejí tři žluté příčky, jednou z nich se musíte prosekat sekyrou. Pouze jedna cesta je ta správná, ostatní dvě obsahují bodáky, což znamená okamžitou smrt. Dole seberte bombu (BOMB). Sekyru už nebudete potřebovat.

 

Drobnou oklikou po výstupcích vpravo se vraťte znovu k houpačce. Znovu budete manipulovat s kamenem, takže musíte nejprve nějaký předmět položit. Po vymrštění k teleportu si na výstupku položte nějaký jiný předmět a pro ten prvně odložený se následně vraťte. Obchodníkovi předejte olovo, vyrobí vám z něho olověný oblek (LEAD SUIT). Opět zamiřte na most, pak do obrazovky s televizorem a dále vpravo. Zde vyhoďte bombou do povětří dveře v galerii. Zapamatujte si všechna čísla, z kterých budete muset sestavit vstupní kód k dalšímu teleportu. Sestavení kódu lehce odvodíte z mapy, popřípadě z obrázku, který je níže. Vraťte se k bílému schodišti a pokračujte dále za něj až do obrazovky se dvěma žlutými skříněmi.

 

Jedna z nich představuje teleport do tajných prostor, kde se nachází videokazeta (VIDEOTAPE). Pro přesun teleportem musíte zadat již zmiňovaný vstupní kód. Obsah videokazety si přehrajte na televizoru, pak kazetu položte. Jděte do podzemí, do míst, kde se nacházela bomba. Vyskákejte po výstupcích vpravo a seberte sud s plutoniem (PLUTONIUM). Pokud nemáte olověný oblek, je po vás. Do podivného stroje vedle vstupu do podzemí vhoďte plutonium, získáte palivo (FUEL). K teleportu u houpačky si postupně doneste palivo, elektronickou kartu a pistoli. Vstupte do teleportu, pokud máte kartu, ocitnete se v závěrečné obrazovce. Pistolí zastřelte strážce, do rakety natankujte palivo a nastupte.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 5. 7. 2010 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist