English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Saboteur 1-2 (41)
COINZ are Mine! (2)
Treasure Island Di... (2)
Tranz Am (4)
Deathchase (12)
ATV Simulator (8)
Video Pool (29)
Abu Simbel Profana... (15)
Dan Dare 1-3 (5)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Escape from Castle - návod

Rozbil jsem vázu (SEBER VAZU; ROZBIJ VAZU) a sebral klíč (SEBER KLIC), se kterým jsem otevřel dveře (ODEMKNI DVERE; OTEVRI DVERE) a unikl z cely. Na chodbě jsem vzal meč (SEBER MEC) a na jihu ještě provázek (SEBER PROVAZEK). Vylezl jsem nahoru k hladomorně a zbavil se hlídače (ZABIJ HLIDACE). Sebral jsem klíče (SEBER KLICE) a na severu podprsenku (SEBER PODPRSENKU). Pokračoval jsem dolů, kde jsem sebral kuře (SEBER KURE). Na jihu jsem hodil kuře psům (POLOZ KURE) a pak je zabil (ZABIJ PSY).

 

Cesta dál byla volná, takže jsem sebral sud (SEBER SUD) a přivázal k němu provázek (PRIVAZ PROVAZEK K SUDU). Takto připravený sud jsem poté položil na místo, kde jsem našel podprsenku (POLOZ SUD). Vrátil jsem se ale zpět a sebral ještě louč (SEBER LOUC) a v cele i chléb a vodu (SEBER CHLEB; SEBER VODU). Zabouchly se za mnou ale dveře, které jsem musel otevřít (ODEMKNI DVERE; OTEVRI DVERE), abych mohl odejít.

 

Vrátil jsem se zpět k sudu a zvedl zamčený poklop (ODEMKNI POKLOP; ZVEDNI POKLOP). Také jsem sundal obraz hradního pána (SUNDEJ OBRAZ). Až poté jsem zapálil sud (ZAPAL PROVAZEK) a utekl jsem poklopem (P). V klenotnici jsem sebral diamant (SEBER DIAMANT). Výbuch otevřel cestu dál, takže jsem se tamtudy vydal, cestu mi však znepříjemnil kouř z ohně, tak jsem ho uhasil (VYLEJ VODU) a našel rozbušku (SEBER ROZBUSKU). V cestě dál mi poté bránila statná žena, kterou jsem obdaroval podprsenkou (POLOZ PODPRSENKU).

 

V šatně jsem našel šaty, které jsem si oblékl (SEBER SATY; OBLEC SI SATY) a pokračoval přes most do věže. Tam jsem nakrmil krysy otrávených chlebem (POLOZ CHLEB) a ve skladišti našel zbroj, kterou jsem si hned vyzkoušel (SEBER ZBROJ; OBLEC SI ZBROJ). O patro níže jsem vložil chybějící rozbušku do otvoru (VLOZ ROZBUSKU DO OTVORU) a odpálil zabarikádované dveře (ZVEDNI PAKU). Dostal jsem se do přízemí věže, kde jsem vzal benzín (SEBER BENZIN).

 

V garáži jsem poté nastoupil do auta (NASTUP DO AUTA) a rozjel se s ním na jih. Uprostřed cesty mi ale došel benzin, a tak jsem vystoupil (VYSTUP Z AUTA) a dotankoval (DOLEJ BENZIN). Opět jsem nastoupil (NASTUP DO AUTA) a dojel až na konec cesty, kde jsem vystoupil (VYSTUP Z AUTA). U hlavní brány jsem zbrojnoše uplatil diamantem (POLOZ DIAMANT) a pokračoval až do své tvrze, kde se ke mě přidali mí zbrojnoši. S nimi jsem se vydal stejnou cestou zpět do věže, přičemž jsme opět použili auto.

 

Ve věži jsme poté došli do místnosti s pákou a vydali se do odpočívárny zbrojnošů, své nepřátele jsme nakonec přemohli. Otočil jsem svícnem na správnou stranu (OTOC SVICNEM DOLEVA) a vydal se tajným průchodem na západ, do královského trůnního sálu. Zde jsem příliš dlouho neváhal a zbavil se krále (ZABIJ KRALE). Nezbývalo, než se vydat zpátky do své tvrze a započít oslavy, načež jsem byl zvolen novým králem země já.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.    Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 15. 5. 2018 | Autor: UgraUgra | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist