English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Boulder Dash 1-4 (5)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
Jungle Warrior (1)
Jméno růže (5)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Escape from Castle - návod

Rozbil jsem vázu (SEBER VAZU; ROZBIJ VAZU) a sebral klíč (SEBER KLIC), se kterým jsem otevřel dveře (ODEMKNI DVERE; OTEVRI DVERE) a unikl z cely. Na chodbě jsem vzal meč (SEBER MEC) a na jihu ještě provázek (SEBER PROVAZEK). Vylezl jsem nahoru k hladomorně a zbavil se hlídače (ZABIJ HLIDACE). Sebral jsem klíče (SEBER KLICE) a na severu podprsenku (SEBER PODPRSENKU). Pokračoval jsem dolů, kde jsem sebral kuře (SEBER KURE). Na jihu jsem hodil kuře psům (POLOZ KURE) a pak je zabil (ZABIJ PSY).

 

Cesta dál byla volná, takže jsem sebral sud (SEBER SUD) a přivázal k němu provázek (PRIVAZ PROVAZEK K SUDU). Takto připravený sud jsem poté položil na místo, kde jsem našel podprsenku (POLOZ SUD). Vrátil jsem se ale zpět a sebral ještě louč (SEBER LOUC) a v cele i chléb a vodu (SEBER CHLEB; SEBER VODU). Zabouchly se za mnou ale dveře, které jsem musel otevřít (ODEMKNI DVERE; OTEVRI DVERE), abych mohl odejít.

 

Vrátil jsem se zpět k sudu a zvedl zamčený poklop (ODEMKNI POKLOP; ZVEDNI POKLOP). Také jsem sundal obraz hradního pána (SUNDEJ OBRAZ). Až poté jsem zapálil sud (ZAPAL PROVAZEK) a utekl jsem poklopem (P). V klenotnici jsem sebral diamant (SEBER DIAMANT). Výbuch otevřel cestu dál, takže jsem se tamtudy vydal, cestu mi však znepříjemnil kouř z ohně, tak jsem ho uhasil (VYLEJ VODU) a našel rozbušku (SEBER ROZBUSKU). V cestě dál mi poté bránila statná žena, kterou jsem obdaroval podprsenkou (POLOZ PODPRSENKU).

 

V šatně jsem našel šaty, které jsem si oblékl (SEBER SATY; OBLEC SI SATY) a pokračoval přes most do věže. Tam jsem nakrmil krysy otrávených chlebem (POLOZ CHLEB) a ve skladišti našel zbroj, kterou jsem si hned vyzkoušel (SEBER ZBROJ; OBLEC SI ZBROJ). O patro níže jsem vložil chybějící rozbušku do otvoru (VLOZ ROZBUSKU DO OTVORU) a odpálil zabarikádované dveře (ZVEDNI PAKU). Dostal jsem se do přízemí věže, kde jsem vzal benzín (SEBER BENZIN).

 

V garáži jsem poté nastoupil do auta (NASTUP DO AUTA) a rozjel se s ním na jih. Uprostřed cesty mi ale došel benzin, a tak jsem vystoupil (VYSTUP Z AUTA) a dotankoval (DOLEJ BENZIN). Opět jsem nastoupil (NASTUP DO AUTA) a dojel až na konec cesty, kde jsem vystoupil (VYSTUP Z AUTA). U hlavní brány jsem zbrojnoše uplatil diamantem (POLOZ DIAMANT) a pokračoval až do své tvrze, kde se ke mě přidali mí zbrojnoši. S nimi jsem se vydal stejnou cestou zpět do věže, přičemž jsme opět použili auto.

 

Ve věži jsme poté došli do místnosti s pákou a vydali se do odpočívárny zbrojnošů, své nepřátele jsme nakonec přemohli. Otočil jsem svícnem na správnou stranu (OTOC SVICNEM DOLEVA) a vydal se tajným průchodem na západ, do královského trůnního sálu. Zde jsem příliš dlouho neváhal a zbavil se krále (ZABIJ KRALE). Nezbývalo, než se vydat zpátky do své tvrze a započít oslavy, načež jsem byl zvolen novým králem země já.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.    Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 15. 5. 2018 | Autor: UgraUgra | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist