English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
Jungle Warrior (1)
Jméno růže (5)
Janosik (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Escape from the Planet of the Robot Monsters - návod

Jednoho nešťastného dne do naší galaxie vtrhli ve svých raketách Reptiloni. Jsou to nebezpeční vesmírní barbaři vypadající jako nedonošení brontosauři. Zaútočili už na několik galaxií, odkud však byli nuceni odtáhnout s nepořízenou. Bohužel velmi rychle pochopili, že s bambitkou na slona se jít nedá. Proto pod rouškou vědecké spolupráce přiletěli na lidmi vytvořenou planetu X, kde je soustředěný průmyslový potenciál lidstva (zákonem z roku 2347 totiž Země a přilehlé oběžnice patří výhradně přírodě, včetně člověka). Po přistání však hned obsadili celý planetoid a lidskou posádku používají jako rukojmí. Mezi nimi objevili profesorku nejvyšší vojenské akademie, profesorku Sarah Bellum. A protože neštěstí nechodí samo po horách, stalo se, že profesorka měla u sebe plány tajné továrny na výrobu vojenských robotů. Teď skutečně začíná přituhovat i obyvatelům Země, protože reptilonské zbraně jsou ubohé prskavky proti ničivé síle robotů. Reptiloni neváhají ani minutu, vycítili vynikající možnost posunout hranice vesmíru a velmi rychle zotročili posádku asteroidu. Možná se budete divit, ale jsou to samé ženy. Nyní jsou totálně nasazené v továrnách pro výrobu armádních robotů určených na ničení Země.

 

Nebojte se, Země nezůstává taková klidná, jak se na první pohled zdá. V rámci mezihvězdných dohod byl vytvořen meziplanetární tým, jehož členem jste i vy. Vaše poslání se skládá z několika důležitých úkolů. Musíte dopravit všechny rukojmí zpět do kosmické lodě, zničit všechny roboty, zbavit planetu X zlých plazů, najít a zachránit profesorku Sarah Bellum. Po odstartování hry se ocitáte na úpatí obrovské ocelové pyramidy. První hráč jako tmavovlasý Jake a druhý jako blonďatý korba Duke. Na  začátku jste celkem slušně vybaveni přídělem živé vody na 3 životy, super živou vodou na dva kredity, trochou RAY POWER, což je energie do vaši laserové pistole, pěti granáty a množstvím munice. Pokud jste se už do sytosti vynadívali na nádhernou trojrozměrnou grafiku, jdeme rovnou na věc.

 

LEVEL 1
Tento úvodní level si popíšeme poněkud obšírněji, protože skoro vše v této části budete využívat ve vyšších úrovních hry. Hned v první místnosti vás obklopuje množství počítačů, které se přesně mířenou střelou promění na dýmající hromadu šrotu a vy získáte nějaké body. Při jednom (přímo při vchodu) uvidíte, že ho obsluhuje lidská operátorka. Neváhejte a jděte blíže, tak blízko, abyste do ní vrazili a vysvobodili ze zajetí. Nyní si situace vyžaduje zvýšenou opatrnost, protože během osvobozování se vám zablokuje laserová pistole. Můžete vyzkoušet i velmi vydařený efekt zastřelení operátorky. Ale pokračujme dále. Z dveří se už na vás určitě valí roboti. Ti se dají eliminovat několika střelami z laserovky, popřípadě elegantně vyhodit do povětří granátem. Granáty si ale raději šetřete, až je budeme skutečně potřebovat. Další problém, se kterým se střetnete cestou po pyramidě, jsou stěnou chráněné eskalátory. Abyste se dostali o poschodí výše, je potřebné přiblížit se k nenápadné skříňce na stěně a rozbít ji. To vyvolá malou detonaci a barikáda bránící vstupu se rozletí na malé kousky.

 

Směle vzhůru. Během své mise uvidíte množství vojenských strojů, které se dají efektně zlikvidovat. Speciálně bych chtěl upozornit na přístroj podobající se spíše pračce. Jeho zničením získáte velké množství granátů, které jsou nezbytné na ochranu před roboty. Rychle je posbírejte, protože se postupně ztrácejí. Velký pozor si dávejte na létající duhové koule, jediná rána a je s vámi konec. Na vyšších poschodích se vyšplhejte po žebříku na stěně, radím sbírat i krystaly tvořící se po zabití robota. Stoupá tím síla vašeho laseru a na likvidaci robotů stačí méně střel. Rovněž rukojmí jsou chráněni důmyslněji - počítačem, který ovládá otvírání a zavírání jejich provizorních pracovišť. Nejprve krátkou dávkou zničte počítače, potom se poklopy samy zdvihnout a ženy už zachráníte obvyklým způsobem. Na konci levelu je teleport, který vás přenese z jednoho pekla, aby vás poslal do druhého.

 

LEVEL 2
Hned v první místnosti rozstřílejte všechny stroje a napakujte se granáty. V další místnosti sedí žába na prameni. Ve skutečnosti je tam obrovská mechanická ropucha bránící průchodu. Zkuste ji přesvědčit, aby uhnula. Když slova nepomohou, nechte promluvit zbraně. Pozor, dokáže se bránit vystřelováním ohnivých koulí. Ty se však při zásahu laserem roztříští. Pokud to přečkáte, tak si zvesela dojděte k teleportu do další úrovně.

 

LEVEL 3
Opět tu máme novinku. Pod dlaždicemi se nacházejí speciální detektory. Procházejte jenom po těch, které jsou normálně zbarvené. Když stoupnete jinam, vězte, že je to vaše osudové šlápnutí. Není rovněž dobré chodit podél stěn, protože nějaký vtipálek tam zabudoval množství vyskakujících hrotů.

 

LEVEL 4-11
Důmyslná kombinace předchozích úrovní, nakonec se probojujete na vrchol pyramidy.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 30. 1. 2007 | Zdroj: FIFO 13 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist