English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Fruit Machine Simu... (2)
Game Over 1-4 (3)
Horace Goes to the... (1)
Horace in the Myst... (10)
Horace 1-3 (5)
Double Dragon 1-3 (3)
Double Dash (7)
Chequered Flag (11)
Dizzy Y - Return t... (2)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Great Escape - návod

Pokud se budete pohybovat po koncentračním táboře, můžete postupně narazit na následující předměty, které se vám budou hodit při přípravě velkého útěku.

 

1) Německá uniforma - když si ji obléknete, můžete téměř nerušeně ignorovat denní režim a navštívit skoro všechny prostory tábora. Musíte však dávat pozor, abyste nepotkali hlavního velitele, kterého poznáte podle důstojnické čepice. Ten vás totiž kdykoliv bezpečně pozná a pak vás pochopitelně čeká samotka. Když si budete uniformu oblékat, dbejte na to, aby vás při tom nikdo neviděl.

 

2) Proviant - jezte pouze mléko nebo sledě, jinak dostanete žaludeční potíže.

 

3) Rádio - bohužel je rozbité, takže nemůžete přivolat pomoc.

 

4) Kleště na drát - ty získáte v balíčku od Červeného kříže. Touto cestou organizace protifašistického odboje pošle více užitečných věcí. Kleště použijte až tehdy, když budete mít připravené ostatní věci (kompas, mapy a falešné doklady). Stříhání je zdlouhavá činnost, proto to provádějte, když není stráž na blízku.

 

5) Tabulka čokolády - když potřebujete odpoutat pozornost strážců, nabídněte čokoládu druhému vězni. Ten se začne divně chovat, upoutá pozornost vojáků a vy tak můžete v klidu pokračovat v přípravě útěku.

 

6) Baterka - osvětlí vám prostory podzemních tunelů. Když se tam naučíte orientovat, můžete klidně chodit i potmě.

 

7) Lopata - ta slouží na to, abyste mohli prokopat zával v jednom tunelu v podzemí. V průběhu hry si ji schovejte u závalu, aby vám ji při prohlídce nezabavili.

 

8) Šperhák - otevřete s ním všechny zamčené dveře. Dávejte pozor, aby vás pří této zdlouhavá práci neviděl někdo nepovolaný.

 

9) Jed - jedem můžete otrávit proviant, který pak můžete nabídnou strážným psům, kteří se nacházejí mezi ploty. Jakmile ho ochutnají, samou radostí chcípnou.

 

10) Kompas - přijde posledním balíčkem od Červeného kříže. Je nepostradatelný při samotném útěku.

 

11) Mapy a falešné dokumenty - mapa zobrazuje blízké okolí a dokumenty jsou téměř jako pravé. Tyto drobnosti vám též nesmí při útěku chybět.

 

12) Bedna - pravidelná zásilka od Červeného kříže.

 

13) Klíče - jsou celkem tři a každý patří k jiným dveřím. V zásadě se skrze zamčené dveře můžete dostat použitím paklíče, ale je to časově náročné a nebezpečné.

 

Seznam předmětů máme kompletní, teď si probereme přesný postup, který vede na vytouženou svobodu.

 

Nejprve seberte klíč, který leží pod strážní věží v levém dolním rohu tábora. Pasuje ke dveřím od budovy ležící v pravém dolním rohu tábora. V ní jsou dvě místnosti, kde najdete šperhák a lopatu. Vraťte se na pokoj a ukryjte oba předměty v podzemním tunelu. Vchod do tunelu se nachází za kamny, které musíte vždy odsunout a při zpáteční cestě vrátit na původní místo, aby vchod neobjevila stráž. Toto bude vaše tajná skrýš, protože pokud vás někdy chytí, nejenže si posedíte na samotce, ale přijdete o všechny předměty, co máte u sebe. Druhou rozumnou věcí je získání německé uniformy, která vám ulehčí pohyb táborem. Proto jděte do horní budovy, kam běžně chodíte na snídani. Hned v první chodbě odbočte vlevo, kde vezměte klíč. Jděte do jídelny a pokračujte vpravo. Zde se nachází proviant a zamčené dveře. Klíčem je bez problému odemkněte a pokračujte několik obrazovek vpravo dolů. V úplně dolní místnosti je mapa a doklady. Ve zbývajících místnostech tohoto bloku je zmiňovaná uniforma a baterka. Flaška s jedem se nachází v pravé místnosti baráku severně nad vaším. Teď ještě musíte zjistit, kam si budete chodit pro zásilky Červeného kříže. Ty přicházejí do místnosti v rohu hlavní budovy, která má vchod napravo od dveří směrujících do jídelny a jsou uzavřené v jakési bedně. Je dobré také vědět, že na cvičiště se můžete dostat nejen prokopáním závalu v tunelu, ale i normálním nástupem v průběhu vašich denních povinností.

 

Nashromážděné dokumenty, mapy a kompas přeneste opatrně tunelem pod cvičiště. Můžete pro jistotu také otrávit psy, popřípadě provést fintu s čokoládou, abyste odvedli pozornost. Při cvičení popadněte kleště a kompas, vrhněte se nenápadně k plotu a přestřihněte ho. Kompas pak odložte někde na dostupném místě. Vraťte se do tábora a do konce dne sekejte dobrotu. Následující den vyčkejte na dobu cvičení. Potom vezměte mapy a dokumenty, opět přestřihněte plot a vyhledejte kompas. Odhoďte nepotřebné kleště a utíkejte, co vám síly budou stačit. Pokud vás nechytí, váš velký útěk máte zdárně za sebou.

 

Na závěr několik užitečných rad:

 

1) Neběhejte v noci po táboře, aby vás zbytečně nechytili.

 

2) Snažte se alespoň naoko dodržovat táborový režim.

 

3) Dveří, co se nedají otevřít ani šperhákem, si vůbec nevšímejte.

 

4) V německé uniformě se vyhýbejte veliteli.

 

5) Při pronásledování prchejte přes baráky, zahladíte tak stopy.

 

6) Předmět je bezpečně uložený pouze v tunelu.

 

7) Předmět seberete tak, že se na něj postavíte a zmáčknete FIRE + klávesu pro směr nahoru.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 13. 4. 2002 | Zdroj: BIT 10/91 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist