English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Draconus - návod

Po nahrání hry si nadefinujte ovládání a můžete po stisku SPACE začít. Pokud však chvíli počkáte, ukáží se postupně dvě obrazovky, na nichž jsou vyobrazeny důležité předměty ze hry, hlavně si zapamatujte vzhled plošin RECORD SLAB a MORPH SLAB. Ta první slouží k záznamu polohy Dracona při postupu ve hře. Pokud na ni vždy vstoupí, když ji objeví, tak po ztrátě života nebude začínat na místě startu hry, což je dost nemilé, ale objeví se v místě posledního RECORD SLABU. Na této plošině stojí Draconus i při startu hry. Plošina MORPH SLAB je rovněž velmi důležitá, protože pouze u ní se Draconus může změnit do rybí podoby a zase zpět do člověko-dračí. Další převáděcí obrazovka pak ukáže pomocné předměty ve hře, které lze sbírat a nebezpečné bodliny, které Dracona usmrtí. Sebrat lze EXTRA FLAMES (plameny navíc), které se vždy hodí, a EXTRA ENERGY (doplnění ztracené energie). Nakonec jsou to 4 druhy hvězdic, které musíte najít, abyste ve finálovém souboji zničili obludu na konci hry (viz druhý obrázek).

 

Zásobu plamenů můžete během hry sledovat v horní části obrazovky vpravo, vedle je počet životů a na pravé boční straně obrazovky jsou ukazatele energie. Její stav je zobrazen dvěma indikátory ve tvaru písmene S, přičemž ten horní je pro člověčí podobu Dracona, dolní pak pro podobu rybí. V prostoru mezi oběma indikátory se vám budou zobrazovat další čtyři důležité předměty v této hře, samozřejmě pokud je najdete. Draconus může plameny chrlit po jednotlivých šlehnutích ohně, když stisknete tlačítka FIRE + dolů (nahoru), údery tlapou provedete stiskem FIRE + vpravo (vlevo).

 

Během hry zajisté využijete přiloženou mapu, samotné bludiště se skládá z dvaceti obrazovek na šířku a z dvanácti obrazovek na výšku. Po startu hry se vydejte směrem vpravo a hned objevíte EXTRA FLAMES. Skočíte-li naopak po startu dolů doleva, najdete o pár obrazovek níže EXTRA ENERGY. Pokud se odsud vydáte doprava a skočíte do otvoru v podlaze, v pádu seberete další EXTRA FLAMES a na konec po dopadu dolů vezmete jeden ze čtyř velmi důležitých předmětů, a tím je štít, který bude v budoucnu Dracona chránit před smrtí při pádu do hlubin. Pro úspěšné sebrání štítu však musíte padat podél té správné (pravé) stěny, jinak jej neseberete. Štít jde získat i bezpečnějším způsobem poté, co získáte Dračí oko, o tom ale až později.

 

Druhým z těchto velmi důležitých předmětů, bez nichž se hra vlastně ani nedá dokončit, je takzvaný MORPH HELIX, který musí u sebe Draconus mít, pokud se chce změnit do rybí podoby. Tento předmět naleznete od startu směrem doprava a skokem dolů do otvoru. Nachází se pak u nohou velké sochy. Co se týče míst, kde se lze proměnit do rybí podoby, musíte nalézt plošinu MORPH SLAB, kterých je ve hře několik, jistě je s pomocí mapy lehce odhalíte. Pokud se již nacházíte na plošině a máte u sebe MORPH HELIX, postavte se na levý roh plošiny (viz první obrázek) a stlačte směr dolů. Draconus se překulí a přemění do velmi zajímavé rybí podoby. Nazpět do člověčí podoby se dostanete tak, že připlujete přesně pod MORPH SLAB a stlačíte směr nahoru.

 

Pokud budete ve vodě, dobře ji prozkoumejte a hledejte hlavně vstup do druhé části labyrintu vlevo a pak i vstup do dolní části prvního labyrintu. Od místa, kde vkročíte do druhé části labyrintu se vydejte pár obrazovek doleva, kde najdete důležitý RECORD SLAB, na který byste měli vstoupit. Pak se vraťte doprava a po velkých kamenných kvádrech vyskákejte nahoru. Pak zahněte doleva, kde objevíte třetí důležitý předmět Dračí oko, pomocí něhož lze uvidět tajné průchody ve staré části labyrintu, kde jeden vede k již zmiňovanému štítu a druhý pak do místnosti, kde se nachází poslední důležitý předmět Magická hůl, pomocí které můžete posbírat čtyři magické hvězdy sloužící ke zničení netvora.

 

Během celé hry se samozřejmě Draconus musí také vypořádat s mnoha nepřáteli, ať už to jsou velké bublinové objekty, létající ryby, malí přikrčení tvorové, kteří pochodují po některých místnostech, obří květiny vrhající jedovatý pyl či záhadné kosočtvercové pohyblivé objekty, které v některých místech takticky vyčkávají a pokud se Draconus dlouho rozhlíží, vrhnou se najednou na něj a odeberou mu veškerou energii. Nepříjemností je však daleko více a sami se s nimi brzy seznámíte.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 20. 4. 2002 | Zdroj: FIFO 24/25 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist