English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Saboteur 1-2 (41)
COINZ are Mine! (2)
Treasure Island Di... (2)
Tranz Am (4)
Deathchase (12)
ATV Simulator (8)
Video Pool (29)
Abu Simbel Profana... (15)
Dan Dare 1-3 (5)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Dokonalá vražda 1 - návod

Dokonalá vražda je v podstatě textový simulátor vraha - na začátku zadáte své jméno a pak si vyberete, kterou osobu chcete zavraždit. Může to být váš přítel, nadřízený, nebo třeba neoblíbený politik.

 

Pro testovací účely jsem si vybral jednoho šíleného politika, zadáte tedy jeho jméno a pak se ocitnete na souhrnné obrazovce, kde vidíte plán vraždy. Odsud postupně vybíráte z několika možností všechny parametry jako je motiv, použitá zbraň, alibi, atd. Vidíte zde také stav konta, kdy na začátku máte $5000 a samozřejmě lepší zbraně jako je puška s optikou stojí více jak železné lanko. I když si ale koupíte nejlepší možné vybavení, pořád vám několik tisíc zbude. Co s nimi? To prozradím později.

 

Nejprve je nutné vše potvrdit, načež vás hra vyzve, ať stisknete tlačítko, čímž plán provedete a stanete se vrahem. Hra podle zvolených parametrů vyhodnotí výsledek. Nejprve se dozvíte výsledek vaší akce - mám pocit, že vražda samotná ani nejde zpackat, důležité je pak ale vyšetřování VB (tehdejší Veřejná bezpečnost), která vás může okamžitě zadržet, pokud jste si nezabezpečili slušné alibi, atd. Zpravidla vás pak u soudu čeká trest smrti.

 

Pokud ovšem vše provedete správně, ztratí VB stopu a zdá se, že jste z toho venku. Poté vám ovšem přijde dopis od svědka - vyděrače, který vraždu viděl a požaduje $1000 za mlčenlivost. Zde máte tři možnosti, co udělat.

 

Pokud se rozhodnete mu zaplatit, ocitnete se v pasti, protože vyděrač bude dál posílat dopisy, ve kterých bude zmiňovat, že se dostal do "finančních těžkostí" a částku bude pokaždé zvyšovat, až vám prostě peníze dojdou. Zde je tedy odpověď na otázku, proč máme na začátku více peněz, než dokážeme za vraždu utratit.

 

Další možnost je nedělat nic, ale to vás vyděrač udá a VB si vás najde. Pak už jen klasicky porota vydá rozsudek a skončíte na šibenici. Poslední možnost je tedy zavraždit i vyděrače, což vede k úspěšnému dohrání hry, ale číst ty závěrečné věty, kdy vám autor gratuluje k úspěšné dvojnásobné vraždě a mluví o tom, že "i v Československu máte dost příležitostí k překrásným vraždám", není moc příjemné.

 

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.    Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 2. 9. 2017 | Autor: UgraUgra | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist