English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Nightshade (14)
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Dizzy Underground - návod

Po hladkém přistání se vydejte vlevo, seberte minci a hoďte řeč se Seymourem. Z kousku železa vám vyrobí ochrannou masku. Jděte 2x vpravo, skočte do otvoru v zemi, čaroděj Zaks vám brání v cestě, takže seberte alespoň druhou minci. Prozkoumejte raketu, postupně objevíte dynamit (TNT), kladivo (HAMMER) a šroubovák (SCREWDRIVER). Dynamitem vyhoďte raketu do povětří. Jděte vlevo a seberte bílý plát železa (WHITE PLATING), Seymour, jak slíbil, vyrobí masku (MASK). Tu si odložte na místě, kde byla původně raketa. Za jedním trsem trávy (GRASS) se nachází třetí mince. Cestu do podzemí vám nyní blokuje červený kus plechu, abyste měli sílu ho odsunout, musíte položit všechny předměty. Přes odsunutý červený plech můžete přeskočit oheň vpravo. Zde se nachází kosmická loď (mimochodem vykradená ze hry Trantor), ve které se zachráněnými členy rodiny odletíte pryč, ale to bude ještě chvíli trvat.

 

Po bližším prozkoumání lodi zjistíte, že chybí palivo, autopilot a že pár šroubů by chtělo utáhnout. Od čeho máte šroubovák, tak směle do toho. Kladivem vše pěkně poklepejte, z lodi vypadne mimozemská zbraň (BLASTER), kterou seberte. Vezměte zápalky (BOX OF MATCHES) a čtvrtou minci. U Zakse si odložte kladivo a blaster. Vraťte se pro trs trávy, který položte na bílou podložku vlevo od Zakse, následně trs zapalte sirkami. Kouř neudělá Zaksovi dobře a zmizí. V nové obrazovce seberte pátou minci. Odložte blaster a seberte krumpáč (PICK). Z výtahu odhoďte hromádku hnoje (DUNG). Výtahem sjeďte hlouběji do podzemí. Zde odložte zápalky. Od prince zkuste vylákat korunu. Diplomacie není vaší silnou stránkou, takže korunu princ ukryje na plošině mezi dvěma balvany. U nohou prince seberte izotop uranu (URANIUM-235). Vypadá jako žlutý kamínek, takže na první pohled není vůbec vidět.

 

Uran si položte vedle zápalek. Po výstupcích u prince vyskákejte o obrazovku výš. Odtud když z levého rohu skočíte směrem vpravo (viz obrázek dole), doplachtíte přesně do míst, kam princ ukryl korunu (CROWN), kterou seberte. Zpět nahoru a vpravo. Promluvte si s Denzilem, kterému právě dojde baterie v jeho nejmodernějším MP3 přehrávači. Jděte 2x vlevo. Zával ze žlutých kamenů rozbijte krumpáčem. Seberte šestou minci. Odložte si korunu. Vyskákejte nahoru, kde vám Grand Dizzy prozradí, že potřebuje svoji medicínu. Seberte sedmou minci. Jděte do obrazovky, kde jste odložili korunu a seskočte dolů (musíte z pravé strany, jinak přijdete o život). Jděte vlevo a nahoru. Tady se nachází chatrč obchodníka, u kterého můžete za nasbírané mince nakupovat různé předměty. Tuto obrazovku si pečlivě zapamatujte a hlavně nikdy nekupujte extra život v hodnotě deseti mincí, hru byste pak nikdy nedohráli!

 

Jděte dolů, vpravo a zase dolů. Za dřevěným zábradlím (OLD WOOD) úplně vpravo dole se nachází osmá mince. Vlevo vezměte devátou minci. Pokračujte dolů a seberte prázdnou láhev (EMPTY BOTTLE). 2x vpravo a první dírou dolů. Ve výklenku v obrazovce vlevo (kde se nachází Dozy), seberte desátou minci. A úplně dole starý klíč (OLD KEY). Vpravo a nahoru. Druhou dírou dolů, seberte jedenáctou minci. Po výstupcích nahoru a 2x vlevo, nahoru, vpravo, nahoru a vpravo. V obrazovce s princem vyskákejte nahoru, vlevo, z pravé strany propadněte dolů, jděte vlevo, odložte si prázdnou láhev. Tuto cestu si pečlivě zapamatujte, vede totiž k obchodníkovi, u kterého si za osm mincí kupte magnetickou kartu (MAGNETIC CARD). 3x dolů, seberte dvanáctou minci a mříž odemkněte starým klíčem. Dolů, seberte třináctou minci. Zde promluvte s Daisy, která je za vlasy (údajně je to paruka) přivázaná na laně. V obrazovce vpravo seberte pastičku na myš (MOUSETRAP).

 

Vpravo, nahoru, vlevo. Vyskočte na střechu přístřešku. Odtud skočte vpravo na vyvýšenou plošinu. Vyskákejte nahoru k Dannymu. Ten vám prozradí své trápení, nečekaně přišel o zrak. Vpravo, na skalním výstupku se nachází myšák Pogie. Zkuste ho chytit do pastičky, ale neuspějete, nechte ji tu ležet a seskočte dolů. U turniketů vpravo použijte magnetickou kartu, čímž uvedete do provozu jezdící schody. Kladivem třískněte do turniketů, další dvě mince jsou vaše, znovu použijte kladivo, které se sice rozbije, nicméně další dvě mince máte v kapse. Pravé schodiště směřuje dolů, levé nahoru, tohoto mechanismu využijte a seberte osmnáctou minci, co se nachází ve výklenku pod turnikety. 2x dolů, vlevo, seberte devatenáctou minci. V další obrazovce vlevo si promluvte s rozčíleným Dylanem, jemuž odumřela květina, kterou na svém políčku vypěstoval. V obrazovce vlevo se nachází bomba, jejíž pozici si pečlivě zapamatujte, seberte dvacátou minci.

 

Pokračujte úplně vpravo a pokecejte s Dorou. Postěžujte si jí, že vám princ nechtěl vydat svou korunu. Jděte zpátky k metru, pokračujte stále nahoru, až do obrazovky, kde jste si odložili korunu (vlevo nahoře od prince, kde byl zával). Tu seberte a zároveň i prázdnou láhve (v obrazovce pod obchodníkem). U obchodníku kupte baterii (BATTERY). Doře předejte korunu a do láhve si naberte vodu (BOTTLE OF WATER), tu si odložte u Dylana. Vraťte se k výtahu a seberte uran. Znovu promluvte se Seymourem, dostanete od něho elixír (ELIXIR) pro Grand Dizzyho. Uran na povrchu položte a místo něho seberte masku. Tu u výtahu vyměňte za hromádku hnoje. Baterii předejte Denzilovi. Grand Dizzymu doneste elixír, který mu natolik spraví zrak, že odloží svoje brýle (GLASSES), ty tu nenechte ležet. Dědek zuřivě začne mávat holí. U obchodníka nakupte za pět mincí další baterie (MORE BATTERIES) a vydejte se za Dylanem.

 

Dylanovi předejte hromádku hnoje, řekne vám, abyste s ním pohnojili jeho políčko, které se nachází ve stejné obrazovce vpravo od listiny (v místě pod zábradlím). Po zahnojení, políčko zalijte vodou z láhve. Položte prázdnou láhve a utrhněte květiny (FLOWERS), které vyrostly. Ty ukažte Dylanovi, tomu se však zdají příliš obyčejné, takže vám je nechá. Vyměňte baterie za prázdnou láhev. Když budete u jezdících schodů, dozvíte se, že baterie, kterou jste dali Denzilovi, explodovala. No nic, Dannymu předejte brýle od Grand Dizzyho, tím se vám otevře zkratka na povrch. Vraťte se k Dylanovi pro odložené baterie. Promluvte si s Denzilem, ten vás sprdne za to, jaký šunt jste mu to přinesli. Dejte mu tedy nové, již kvalitní baterie. V obrazovce vlevo od Grand Dizzyho naberte do prázdné láhve chemikálii (CHEMICALS). Přivázané Daisy dejte pro rozveselení květiny. Chemikálii si odložte u přístřešku.

 

U výtahu seberte blaster, masku a na povrchu modrý plát (BLUE PLATING). Modrý plát u přístřešku vyměňte za chemikálii a vydejte se dolů za Dozy, která je uvězněna v zelené ohrádce. Do ní udělejte blasterem malý otvor (musíte mít masku). Promluvte si s Dozy, odložte masku. Vraťte se pro modrý plát. Chemikálii vylijte na Dylanovo políčko. Vyroste zmutovaná květina (MUTANT FLOWER), tu předejte Dylanovi, který konečně bude spokojen. Obchodníkovi dejte modrý plát, získáte tak sýr (CHEESE) a za prázdnou láhev dostanete čtyři mince. Za ně kupte autopilota (DISK PILOT) a Kinder vejce (KINDER SURPRISE), to skonzumujte, po stisku klávesy 'T' se budete moci pohybovat ohromnou rychlostí, což se bude později hodit. Pomocí sýra konečně nalákáte Pogieho do klícky. Seberte klícku i polštář (PILLOW). Polštář si odložte u výtahu, Pogieho naložte do kosmické lodi, jako palivo použijte uran.

 

Vezměte zápalky a polštář. Zápalky si odložte u Dylana. Ve výklenku u obchodníka seberte kouzelnou lampu (MAGIC LAMP). Dozy podstrčte polštář. Použijte lampu, stvoření, které z lampy vyleze, vám splní jedno přání. Tím bude přenesení všech vašich přátel do kosmické lodi. Jděte k Dylanovi pro sirky, kterými zapalte zápalnou šňůru bomby úplně vlevo. Teď máte 1000 jednotek času na to, abyste se dostali na povrch ke kosmické lodi. K tomu se bude hodit super rychlost, kterou vyvoláte stiskem tlačítka 'T'. U kosmické lodi použijte autopilota a můžete letět do bezpečí se všemi členy vaší rodiny.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 15. 12. 2009 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist