English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Nightshade (14)
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Dizzy and the Mystical Letter - návod

Promluvte si s pošťákem, který po vás chce doklady. Od svého domku zamiřte vlevo a seberte přenosný soudek (PORTABLE BARREL). Ten položte uvnitř domku vedle krbu. Vyskočte na krb, pak na polici, kde seberte první minci. Z police skočte vlevo na skříň, kde seberte koště (BROOM). Koštětem v podkroví domku vymeťte pavučiny s pavouky. Přeskočte krysu, podlahou se propadnete na polici, kde jsou vaše doklady (PAPERS). Ty ukažte pošťákovi, ten vám oznámí, že váš dopis zapomněl, takže vám vystaví lístek (NOTIFICATION), abyste si ho sami vyzvedli na poště.

 

Jděte vpravo, seskočte dolů, po stromovém zábradlí přeskákejte na střechu pošty, kde seberete druhou minci. Neochotnému úředníkovi za přepážkou ukažte lístek od pošťáka, chce po vás vyplnit další formulář, tužku si ovšem musíte obstarat sami. Seberte palici česneku (GARLIC HEAD) a poštu opusťte. Odložte doklady a lístek. Jděte dále vlevo, kde seberte pevné prkno (STURDY BOARD). Dvakrát vpravo, seberte třetí minci. K rozchození výtahu potřebujete klíč, ten se nachází v jeskyni s netopýrem, na kterého použijte česnek. Nad jeskynní s netopýrem se za rostlinou nachází čtvrtá mince.

 

S bezbarvým klíčem (THREADBARE KEY) vyskočte na střechu chýše vpravo, odtud na stromové zábradlí, nahoru, seberte pátou minci, vlevo, kde vezměte píšťalku proti žralokům (ANTI-SHARK WHISTLE). Seskočte dolů, výtah uveďte do pohybu bezbarvým klíčem. Vyjeďte nahoru, seberte šestou minci. Cestou k Denzilovi vezměte sedmou minci, promluvte si s Denzilem. Slíbíte mu donést něco, co by podpořilo jeho další raperskou kariéru. Vpravo, dolů, vpravo, na okraji zábradlí použijte pevné prkno. U domku Dory seberte osmou minci, která je schovaná za rostlinou. Vezměte legrační deštník (FUNNY UMBRELLA).

 

Seskákejte dolů pro devátou minci a promluvte si s Dorou. Chce si vyzvednout na poště novou knihu, ale nechce se nastydnout a ušpinit od bláta. Pokračujte vpravo, postupně vychytejte všechny dešťové kapky, deštník pak můžete odložit. U studny seberte těžký balvan (HEAVY BOULDER). Promluvte si s trollem, který blokuje cestu přes most. Příliš nepochodíte, ale získáte alespoň gumáky (RUBBER BOOTS). Ty odneste Doře, za odměnu získáte knihu od Shakespeara (SHAKESPEARE). Knihu předejte Denzilovi, konečně získáte tužku (PENCIL).

 

Před poštou odložte píšťalku a balvan. Znovu seberte doklady a lístek. Na poště u okénka vpravo vyplňte a seberte finální formulář (FILLED FORM). Ten předejte úředníkovi, konečně dostanete dopis (KING'S LETTER). Je to dopis od krále, který potřebuje vaši pomoc. S dopisem, píšťalkou a balvanem znovu dojděte na most. Trollovi ukažte dopis od krále, který ho přivede k rozumu. Na padacím mostě před hradem seberte desátou minci. Všechny mince předejte úředníkovi u vchodu, jinak vás nepustí dál.

 

Uvnitř hradu vyskákejte do prvního patra a balvanem rozbijte okno. Přes dům v koruně stromů si doskákejte pro harfu (BEAUTIFUL HARP). Znovu do hradu, projděte dveřmi k jezírku se žralokem. Použijte píšťalku. Promluvte si s krysákem, který vám slíbí klíč od trůnní místnosti, chce za to sýr. U myšáka Pogieho uvnitř hradu použijte harfu, sýr (PIECE OF CHEESE) je váš. Sýr vyměňte s krysákem za lesklý klíč (SHINY KEY). Teď si promluvte s králem, který po vás chce, abyste reprezentovali zemi v královském závodě.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 24. 7. 2018 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist