English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
Jungle Warrior (1)
Jméno růže (5)
Janosik (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Dizzy 7 - Crystal Kingdom Dizzy (2017) - návod

Hra Crystal Kingdom Dizzy je rozdělena do čtyř částí. Po úspěšném dokončení obdržíme heslo do další části hry. Ve hře naleznete různé pochutiny, jimiž si doplníte energii.

 

1. ČÁST - BEZ HESLA
Jděte do domečku k Daisy a vlezte dovnitř oknem. Uvnitř seberete bič (WHIP). Vlevo vyskáčete přes mráčky pro šroubovák (SCREWDRIVER) a po cestě zpět seberete zlatou minci (GOLD COIN) z mráčku. Minci hoďte do studny. Denzilovi doneste šroubovák a obdržíte klíč (SPANNER). Nyní vyskákejte co nejvíce nahoru a použijte bič. Dostanete se do domku Dylana a získáte od něj noviny (NEWSPAPER). Teď úplně vpravo dole opravte generátor, který vyrábí elektřinu. Jděte k Doře, které už funguje trouba a dostanete od ní pohádkový dort (FAIRY CAKE). Ten přineste hladovému slonovi CJ a získáte deštník (UMBRELLA). S ním pak projdete vodopádem a úplně vzadu v jeskyni naleznete diamant (DIAMOND). Ten hodíte do studny. Objeví se duch, který vzbudí dědu. Zajděte k Denzilovi pro opravené brýle (GLASSES). Jděte k dědovi Dizzymu a dejte mu brýle a noviny. Dozvíte se informace o ztraceném pokladu.

 

2. ČÁST - C9A8A535AA45
Od obchodníka si vezměte konzervu s tuňákem (CAN OF TUNAFISH). Na mole hoďte plechovku do moře a na delfínovi se přesuňte na pirátskou loď, kde si promluvte s kapitánem. Po stožáru vyšplhejte pro lepící pásku (SOME STICKY TAPE). Přeskočte na prostřední stožár a z koše vezměte lepidlo (SOME BLU-TAK). Ze třetího stožáru seberte kormidlo (STEERING WHEEL). Kormidlo pak přilepte na místo vpravo od kapitána. Vpravo seberte pilku (SAW) a vyrazte do podpalubí. V levé části vezměte dřevěné prkno (PLANK OF WOOD) a v pravé části opravíte díru v lodi. Nahoře seberte jehlu s nití (NEEDLE & THREAD) a úplně vlevo nahoře plátno (LARGE SHEET). Po cestě z podpalubí vezměte nůžky (SCISSORS). Na prostředním stožáru přestřihněte jistící lanka a spusťte plachtu. Teď zalátejte díru v plachtě pomocí plátna a jehly. Vraťte se na souš k obchodníkovi a pak vylezte oknem na střechu. Vyskákejte po plošinkách ke spícímu Dozymu a pomocí nůžek mu ustřihněte lůžko. Získáte vlajku (BLUE PETER FLAG). Na lodi vztyčte vlajku na prostředním stožáru a jděte za kapitánem. Získáte erb (BLUE PETER BADGE), který vyměňte s obchodníkem za dalekohled (TELESCOPE) a mapu (NAUTICAL MAP). Kapitánovi dejte mapu, vylezte do koše na stožáru, podívejte se dalekohledem a vzhůru na ostrov.

 

3. ČÁST - C8AAC06554F3
Vezměte svítilnu (TORCH) a vyskákejte po plošinkách nahoru a seberte ploutve (FLIPPERS). Na molu seberte bednu (LARGE WOODEN BOX) a použijte ji u větší bedny. Ze střechy seberte kyslíkovou bombu (OXYGEN TANK). Skočte do moře a doplavte k jeskyni. Odložte ploutve, kyslíkovou bombu a vydejte se nahoru pro krumpáč (PICKAGE) a v levé části pro olejničku (EMPTY OIL CAN). Odložte krumpáč a svítilnu, nasaďte ploutve a kyslíkovou bombu a vyplavte na molo. Odložte olejničku a potopte se zpět pro krumpáč. Na souši prorazte trubku s uzávěrem a krumpáč odložte. Olejničku naplňte kapajícím olejem a dojděte k výtahu, který namažte. Tlačítkem ho pošlete dolů, odložte olejničku a pak seberte krumpáč. Doplavte k jeskyni a odložte ploutve a kyslíkovou bombu, seberte svítilnu. Pošlete tlačítkem výtah ze střední polohy dolů. Dole promluvte s trosečníkem a rozbijte stěnu vlevo. Získáte korunu (CROWN OF ZEFFAR), pohár (WOODEN CHALICE) a meč (SWORD OF JUSTICE). Poklad naskládejte na výtah a pošlete tam i trosečníka. Tlačítkem pošlete výtah výše. Jděte výš, seberte špendlík (PIN) a tlačítkem pošlete výtah na povrch. Odložte svítilnu, nasaďte ploutve, kyslíkovou bombu a vyplavte. Na molu vše odložte a jděte k výtahu. Promluvte s trosečníkem, získáte náplast (PLASTER). Seberte poklad a vše odneste na molo. Nafukovací člun zalepte náplastí a kyslíkovou bombou nafoukněte. Pak do něj naskládejte poklad. Seberte špendlík, vlezte do člunu a propíchněte ho. Člun vás doveze do království.

 

4. ČÁST - CFACC0352C4A
Promluvte si s mužem, který po vás chce krystal. Máte 3 minuty na to, abyste muži krystal (CRYSTAL) z bludiště přinesli. Za krystal dostanete padák (PARACHUTE) a otevře se vám cesta ke katapultu. Poklad naskládejte do katapultu a vystřelte se přes zeď. Části pokladu se rozletí po království a vy je musíte posbírat. Nahoře v ledovém paláci seberte led (BLOCK OF ICE) a pak solničku (SALT SHAKER). Led hoďte do jezírka a vezměte pohár. Korunu získáte tak, že solničkou posypete zamrzlý led. Odložte solničku a pohár. Nyní skočíte vpravo nahoře padákem a z mráčku seberete meč. Na zemi odložte padák, pak seberte pohár a vydejte se do oltáře s mnichem. Ten vám prozradí, že musíte poklad položit na srávné místa. Ledový palác a království je zachráněno.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 20. 5. 2017 | Autor: Karel Ondráček | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist