English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Dizzy 6 - Prince of the YolkFolk - návod

Na začátku hry se Dizzi objeví v hladomorně, z které se rychle dostane ven. Položí před dveře hromádku listí (PILE OF LEAVES), podpálí ho zápalkami (BOOK OF MATCHES) a dveře začnou hořet. Oheň uhasí vodou ze džbánu (JUG OF WATER) a cesta na svobodu je volná. V další obrazovce si popovídá s trubačem, který mu řekne, co se vlastně stalo. Zlý Troll přepadl hrad, když byl král na výpravě a provádí teď hrozné věci. Princeznu například uvěznil někde v hradu. Trubač dá Dizzimu kouzelný koberec (MAGIC CARPET), který ale k ničemu neslouží.

 

U Trolla (obrazovka vlevo) najde krumpáč (HEAVY PICKAXE) a vydá se zpátky (vrchem) až do obrazovky se lvem, kterého Troll hodil do křoví a on si tak zabodnul do nohy trn. Zde Dizzy sebere dřevěnou klec (SMALL CAGE) a o obrazovku dál na oblaku náčiní na opravu mostu (ACME BRIDGE KIT). V další obrazovce z názvem HILLSIDE se prokope do jeskyně, ve které najde zlatý valoun (GOLD NUGGET). Na člunu se sveze na druhou stranu řeky, kde zaplatí převozníkovi kusem zlata. Převozník si navíc stěžuje, že má pomalou loď, a tak se Dizzy rozhodne mu pomoci. Dále položí před myšákem dřevěnou klec, ale jemu se do ní příliš nechce. Tak se Dizzy vydá do koruny stromů, kde v obrazovce s fialovou lahví použije náčiní na opravu mostů (na místě, kde kus mostu chybí). Z tohoto místa skočí doprava na mrak z něj pak na další, z kterého seskočí na hradby pravého hradu, kde sebere zlatou harfu (GOLDEN HARP). Pak se Dizzy vrátí do místa s opraveným mostem a vydá se až do nejvyššího místa v koruně stromů, kde se po oblacích vlevo dostane k svatému Petrovi a vymění u něj harfu za sýr (HOLY CHEESE), pomocí kterého naláká myšáka do klece. Myšáka vypustí u Trolla, který před ním strachy uteče. Cesta do levého hradu je tak volná.

 

Zde Dizzy sebere motor (OUTBOARD MOTOR) a ve věži hradu starý rezavý klíč (RUSTY OLD KEY). S motorem se vypraví za převozníkem, který mu za něj nechá svoji kosu (SCYTHE). S tou poseká křoví bránící v cestě do pravého hradu (obrazovka, kde byla harfa). V pravém hradu Dizzy vezme mosaznou trubku (BRASS BUGLE) a ze střechy hradu pinzetu (TWEEZERS). Ve věži pak najde spící Daisy, ke které se dostane pomocí rezavého klíče. Daisy ale stále spí, tak se Dizzy vypraví za lvem, vytáhne mu pinzetou z nohy trn (SHARP THORN) a u trubače vymění trubku za knihu s vtipy (JOLLY JOKEBOOK). Potom se Dizzy vydá do pravého hradu, do místa, kde se nachází jeho dvojník, zde položí trn. Pak se sem vrátí horní cestou a naláká svého dvojníka na trn. Teď už může bez problému sebrat mastný klíč (GREASY SPANNER), s kterým opraví mechanismus padacího mostu v levém hradu. Tím se dostane k plačící princezně, kterou rozveselí knihou s vtipy. Princezna mu dá prapor (REGAL FLAG), který Dizzy vyvěsí na střeše levého hradu a promluví  s trubačem. V tom se objeví král, který ho pasuje na rytíře. Dizzy se tak stává princem YolkFolku (žloutkového lidu). Teď už zbývá skočit za (na) Daisy, která se už probudila, a přinést ji 20 třešní na koláč pro Grand Dizzyho. Některé už našel za klecí, myšákem, mastným klíčem, ale některé jsou schovány za trsy trávy, kameny, zábradlími a jsou i za střešní krytinou pravého hradu. Po splnění úkolu Dizzy s Daisy naskočí do koše, ve kterém je pták dopraví za Grand Dizzym, kde celý příběh končí.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 13. 11. 2001 | Zdroj: BIT 2/93 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist