English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Boulder Dash 1-4 (5)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
Jungle Warrior (1)
Jméno růže (5)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Treasure Island Dizzy - Extended Edition 2023 - návod

Hru začínáte na pláži. Když se vydáte doprava brzo se utopíte, takže jediná možná cesta vede vlevo. Seberte prázdnou bednu (EMPTY SOLID CHEST), kterou si vypodložte nohy, abyste překonali kamennou vyvýšeninu a mohli tak pokračovat v cestě. Pokračujte stále doleva, cestou sbírejte mince (ty mohou být různě ukryté, jejich polohu vidíte na přiložené mapě), až dojdete do vesnice, která se rozprostírá v koruně stromů. První věcí, kterou musíte najít, je šnorchl (RUBBER SNORKEL), ten už v inventáři zůstane natrvalo. Pozor si dávejte na padající klece, které musíte podskakovat. V obrazovce vpravo od šnorchlu kopněte do malého žlutého kamínku, čímž se vám otevře cesta do další části vesnice, kde vezměte skleněný meč (SHARP GLASS SWORD) a detonátor (INFRARED DETONATOR).

 

Vraťte se na pláž, kde odložte detonátor. Na dně jezera ze zadního okraje vraku lodi seberte lopatku (SALT WATER SPADE). Tu použijte na zelenou lasturu (obrazovka za vrakem lodi, kde je žlutá medúza). Ze škeble začnou vycházet bubliny, po kterých vystoupáte až nahoru, do druhé části ostrova. U hrobu seberte sekyru na štípání dřeva (WOODCUTTERS AXE) a na hrob použijte skleněný meč. Seskočte dolů a jděte vlevo, kde vezměte dynamit (STICKS OF DYNAMITE). Přeskočte kraba, dejte si pozor na fialovou rybu a vraťte se na pláž. Zde položte sekyru a vezměte detonátor spolu s dynamitem. S tímto vybavením pokračujte vlevo přes vesnici, až se dostanete do opuštěného dolu. Na jeho konci položte dynamit k závalu a odpalte ho zpovzdálí rozbuškou (za menším kamenným výstupkem).

 

Seberte měšec (BAG OF GOLD COINS), za který dostane u obchodníka nafukovací člun (DEHYDRATED BOAT). S ním jděte vpravo, do obrazovky se zlatým klíčem, kde člun hoďte na hladinu. Seberte zlatý klíč (LARGE GOLDEN KEY) a bibli (OLD HOLY BIBLE), znovu skočte do hrobu. Tentokrát se vydejte vpravo a na konci jeskyně použijte klíč na sud v podlaze. V dolní obrazovce seberte mikrovlnnou troubu (MICROWAVE OVEN), kterou odložte u škeble, ze které vycházejí bubliny. Na pláži k bibli přidejte sekeru, kterou použijte uprostřed dřevěného mostu vlevo. Propadnete se do zatopené jeskyně, ve které se nachází prokletý poklad (CURSED TREASURE).

 

Do této jeskyně můžete také hodit Sinclairovo kouzlo (SINCLAIR ABUSER MAG), zvýší se vám skóre. S pokladem (cestou přes hrob) vylezte na povrch. Pokud u sebe nemáte bibli, je po vás. Bibli již nebudete potřebovat. Obchodníkovi doneste poklad a mikrovlnnou troubu. Za poklad dostanete motor (OUTBOARD MOTOR), který připevněte na člun (musí zezelenat). Za mikrovlnku získáte kanystr s benzínem (GALLON OF PETROL), ten natankujte do motoru (člun musí zbělat). Ze střechy domu obchodníka seberte prázdný kbelík (EMPTY OLD BUCKET). Z okraje střechy se dostanete na vršek totemu vlevo, z něj pak na oblak, kde vezměte těžké kladivo (HEAVY HAMMER), kterým rozmlátíte zaseklou klec ve stromové vesnici, abyste si zpřístupnili nové obrazovky.

 

Zde toho moc zatím neseberete, takže z nejvyššího místa (z úplného okraje) skočte vpravo, dostanete se do nových prostor nad závalem, kde se nachází potopená vesnice. Vedle hrobu odložte kbelík a seberte závaží (HEAVY WEIGHT). Pokud máte závaží, pak na jednom místě v nových prostorách vesnice v korunách stromů se mírně propadne podlaha. Díky tomu se můžete dostat ke slánce (SEA SALT). Závaží již nebudete potřebovat. Dále seberte zubní pastu (TUBE OF TOOTHPASTE). Vraťte se do zatopené vesnice a vedle hrobu u chaluhy použijte slánku. Opět se objeví bublina, která vás vynese nahoru. Zde si promluvte s vodním duchem a předejte mu zubní pastu. Z mraku vlevo začne mírně pršet. Nyní seberte vodotěsnou pojistku (WATERPROOF FUSE) a starý krumpáč (OLD PICKAXE).

 

Krumpáčem zničíte levý zával v jeskyni, kde se nacházel prokletý poklad. V nových prostorách použijte pojistku, čímž uvedete do chodu výtahy. Seberte šamanskou soupravu (ANCIENT SHAMAN KIT), kterou také předejte vodnímu duchovi. Z mraku začne silně pršet, zde naberte vodu do kbelíku. Vodou uhasíte pochodeň v jeskyni, kde se nacházela mikrovlnka. V nové obrazovce seberte hroznové želé (GRAPE JELLY), které použijte pod fialovou medúzou, která vám brání sebrat videokameru (SMALL VIDEO CAMERA). Tu zaneste opět obchodníkovi, který vám předá klíček od zapalování (IGNITION KEY). Tímto klíčkem nahoďte motor, loď zčervená a dá se do pohybu. Chlápkovi na druhém břehu předejte 30 mincí, čímž se dostanete na svobodu.

 

Pokud jste použili všechny předměty a navštívili všechny obrazovky (i ty prázdné), vaše skóre by mělo dosáhnout hodnoty 134600. To ale zdaleka není vše. Pokud promluvíte s obchodníkem na druhém břehu ještě předtím, než mu donesete 30 mincí, získáte další dodatečné skóre (+5000). Pokud na dně moře u vraku lodi skočíte na žlutou medúzu, mrtvá skořápka Dizzyho vypluje o obrazovku výše k hladině (+1000). Další život musíte obdobným způsobem obětovat skokem na modrou medúzu v obrazovce vpravo (+1000). A poslední obrazovku s mořskou hladinou navštívíte skokem směrem vlevo z obrazovky, kde se nacházel dynamit (+1000). Toto musíte dobře načasovat a při dopadu se vyhnout žluté medúze, protože další život k dobru již nemáte. Nakonec z mraku, kde bylo kladivo, lze skočit do obrazovky vlevo. Na okraji mraku však musíte položit nějaký předmět, který vás trochu nadzvedne, aby se skok do vedlejší obrazovky podařil (+1000). Maximální skóre tedy činí 143600 bodů.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 18. 2. 2023 | Doplněno: 15. 5. 2023 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist