English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Dizzy 2 - Treasure Island Dizzy - návod

Hru začínáte na pláži. Když se vydáte doprava brzo se utopíte, takže jediná možná cesta vede vlevo. Seberte prázdnou bednu (EMPTY SOLID CHEST), kterou si vypodložte nohy, abyste překonali kamennou vyvýšeninu a mohli tak pokračovat v cestě. Pokračujte stále doleva, cestou sbírejte mince, až dojdete do vesnice, která se rozprostírá v koruně stromů. První věcí, kterou musíte najít, je šnorchl (RUBBER SNORKLE), pozor si dávejte na padající klece, které musíte podskakovat. V obrazovce vpravo od šnorchlu kopněte do malého červeného kamínku, čímž se vám otevře cesta do další části vesnice, kde vezměte skleněný meč (SHARP GLASS SWORD) a videokameru (SMALL VIDEO CAMERA). Vraťte se zpátky na pláž, kde vše odložte a vezměte si jen šnorchl, s kterým se můžete bez obav vydat do vody. Na dně jezera ze zadního okraje lodi seberte lopatku (SALT WATER SPADE), opět zamiřte na pláž a všechno položte. V následujícím pořadí seberte lopatku, šnorchl a kameru. Vlezte do vody a na modrou lasturu (obrazovka za vrakem lodi, kde je žlutá medúza) použijte lopatku. Ze škeble začnou vycházet bubliny, po kterých vystoupáte až nahoru, do druhé části ostrova. Na břehu odložte šnorchl. Pokračujte doprava, až dorazíte k obchodníkovi, který vám dá za kameru nafukovací člun (DEHYDRATED BOAT). S ním jděte vpravo, do obrazovky se zlatým klíčem, kde člun hoďte na hladinu.

 

Vraťte se na pláž pro meč, kterým otevřete hrob na té straně ostrova, kde se nachází obchodník. Seskočte dolů (musíte mít šnorchl) a jděte vlevo, kde vezměte dynamit (STICKS OF DYNAMITE). Přeskočte kraba, dejte si pozor na fialovou rybu a vraťte se na pláž. Položte šnorchl a jděte opět do vesnice, kde u jednoho z domků seberte rozbušku (INFRA RED DETONATOR). S tímto vybavením pokračujte vlevo, až se dostanete do opuštěného dolu. Na jeho konci položte dynamit k závalu a odpalte ho zpovzdálí rozbuškou (za menším kamenným výstupkem). Seberte měšec (BAG OF GOLD COINS), za který dostane u obchodníka motor (OUTBOARD MOTOR), který připevněte na člun (musí zezelenat).

 

Vezměte zlatý klíč (LARGE GOLDEN KEY) a znova skočte do hrobu. Tentokrát se vydejte vpravo a na konci jeskyně použijte klíč na sud v podlaze. V dolní obrazovce seberte mikrovlnnou troubu (MICROWAVE OVEN), kterou u obchodníka vyměňte za kanystr s benzínem (GALLON OF PETROL). Benzínem natankujte loď (musí zbělat). Vydejte se zpátky k hrobu, cestou postupně seberte bibli (OLD HOLY BIBLE) a sekyru na štípání dřeva (WOODCUTTERS AXE). Uprostřed mostu v levé části ostrova sekyru použijte (opět se šnorchlem). Propadnete se do zatopené jeskyně, ve které se nachází prokletý poklad (CURSED TREASURE). Do této jeskyně můžete také hodit Sinclairovo kouzlo (SINCLAIR ABUSER MAG), zvýší se vám skóre. S pokladem (cestou přes hrob) vylezte na povrch. Pokud u sebe nemáte bibli, je po vás. Poklad zaneste opět obchodníkovi, který vám předá klíček od zapalování (IGNITION KEY). Tímto klíčkem nahoďte motor, loď zčervená a dá se do pohybu. Chlápkovi na druhém břehu předejte 30 mincí, čímž se dostanete na svobodu.

 

Na konec ještě malý trik. Před spuštění hry držte stisknuty klávesy P, O, A, C a zároveň stlačte ENTER pro její odstartování. Když ve hře stisknete klávesu C, Dizzy zmizí a pomocí kláves pro směr vlevo (Z) a vpravo (X) můžete přeskakovat obrazovky. Pak stačí stisknout klávesu SPACE a ocitnete se ve zvolené obrazovce. Osobně jsem to vyzkoušel a funguje to.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 4. 11. 2001 | Autor: Pavel Plíva | Vložit nový komentář...

Vložil: tomasVloženo: 28. 07. 2011, 15:22:01
Souhlasim! Podle me je nejhorsi asi 6.dil (Prince of...) - az moc jednoduchej a co do grafiky nepridava nic moc novyho...
Vložil: motVloženo: 28. 07. 2011, 14:09:13
najlepsi Dizzy. Idealny kompromis medzi premakanou zlozitostou a trivialitou.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist