English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Cvokárna - návod

V této textové hře Cvokárna se musíte dostat ven z blázince. K dispozici máte slovník, který obsahuje tato klíčové slova:

 

SEVERODLOŽ
JIHPOUŽIJ
VÝCHODKONEC
ZÁPADJDI
NAHORUNABÍDNI
DOLUINVENTURA
VEZMISLOVNÍK

 

Příkazy zadávejte ve formátu <sloveso> <předmět> (např. VEZMI NŮŽ, JDI SEVER), někdy stačí jen <předmět> (např. INVENTURA). Při zadávání příkazů používejte jen první písmeno.

 

Jste na vrátnici blázince, jděte na západ. Seberte intim-sprej. Jděte pak stále na sever, projděte kolem minimaxu, nože až ke schodišti. Po schodech vyjděte nahoru a vydejte se v 1. patře na jih, dokud nespatříte bránu. U brány jděte na západ. Ocitli jste se v cele jednoho státníka, kde najdete klíč. S klíčem se vraťte na chodbu k bráně a odtud na jih. Seberte rádiovku a jděte na západ. Zde se výtahovou šachtou dostaňte dolů. V laboratoři nechte baňku na pokoji, ale vědro s vodou seberte. Pomocí vody probudíte spícího profesora v ložnici, který vám dá pár rad do hry. Vraťte se po schodech dolů do přízemí a dejte se na chodbě s nožem na východ. V kuchyňce seberte uherák a klíčem si odemkněte dveře. Dostanete se do spižírny, kde seberete denaturovaný líh zvaný denaturák. Vraťte se zpět na chodbu s nožem a na jihu u minimaxu zabočte na západ. Vrhl se na vás notorický alkoholik, který vám vzal denaturák a vypil ho. Na zemi leží paklíč, který seberte. Vraťte se do prvního patra a kolem brány projděte až na jih, kde je místnůstka s mucholapkou. Zamiřte na západ, kde potkáte v cele blázna. Jděte zpět na východ a vylekejte blázna, který zpanikaří a zmizí. Vraťte se na západ pro žebřík. Pak jděte k zamčené bráně, kterou pomocí paklíče otevřete. Projděte bránou a vydejte se na jih. Pak se na vás vrhne pes, který vám sežere uherák a chcípne. Na jihu se dostanete pomocí žebříku dírou ve stropě na půdu. Nasaďte si rádiovku, která vás na západě ochrání před netopýry. Pokračujte na západ, kde najdete sekyru. Vraťte se k netopýrům a jděte na sever. Pavouky můžete postříkat intim-sprejem. Vidíš tu zatlučené dveře, které otevřeš sekyrou. Za dveřmi na východě najdeš skrýš kleptomana, kde leží tisícikoruna. Seber ji a vrať se na vrátnici. Vrátného podplaťte tisícikorunou a ten vás pustí ven. Jděte na jih a to je konec hry.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.    Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 20. 6. 2010 | Autor: Karel Ondráček | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist