English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Cronopios y Famas - návod

Hru začínáte před svým domem, v kapse máte pouze zápalky (MATCHES). Vydejte se na východ, až narazíte na otevřené domovní dveře se schody vedoucími nahoru. V domě jděte vlevo, kde promluvte s kronopem, který shání zubní pastu, místní obchodník mu ji nechce prodat, protože ho podezřívá, že s ní plýtvá. Položte zápalky a seberte minci (COIN). Vraťte se do obrazovky vpravo od svého domu a jděte 2x nahoru k obchodníkovi.

 

Ozve se krátký a zvuk a když se zadíváte do inventáře, najdete v něm zubní pastu (TOOTHPASTE). Vraťte se za kronopem, ten celý šťastný, že má zubní pastu, ji vystříkne skrze okno. Obchodník měl ohledně plýtvání pravdu. Fáma stojící pod oknem má teď klobouk zasviněn od zubní pasty, musíte mu pomoci klobouk vyčistit.

 

Vraťte se na rozcestí se zelenými stromky uprostřed. Jděte nahoru, vlevo a znovu nahoru. Seberte knihu s názvem Angličtina pro všechny (ENGLISH FOR ALL). Zpět na křižovatku, vlevo a nahoru. Stojíte před obchodem, nyní ale pokračujte vlevo a dvakrát nahoru. Nacházíte se v přístavu. Úplně vpravo narazíte na rybařícího fámu. Vezměte flétnu ve tvaru ryby (FLUTE FISH) a zpátky na křižovatku.

 

Dvakrát dolů a dvakrát vlevo. Zahrajte hadovi na flétnu, on pak zmizí, flétnu můžete odložit. Jděte vlevo do knihovny. Knihu Angličtina pro všechny vyměňte za knihu Rumunština pro všechny (ROMANIAN FOR ALL). Třikrát vpravo, nahoru, vpravo a dolů. V rádiu zaslechnete reklamu na nový čistící prostředek, jehož název je s každou hrou jiný. Reklama je v rumunštině, takže musíte mít u sebe patřičnou knihu. Jděte za obchodníkem, od kterého dostanete vzorek čistícího prostředku zdarma (CLEANER).

 

Teď můžete fámovi vyčistit klobouk od zubní pasty. Za odměnu dostanete síťku na hmyz (INSECT NET). Jděte dvakrát vlevo a dolů. Objevíte zde poskakující a usmívající se mráček. Ve skutečnosti to jsou zatoulané vzpomínky dalšího z kronopů, který se nachází vlevo pod přístavem. Pokud máte síťku vzpomínky odchyťte. Kronop vám poděkují a předá vám krabičku s křídami (CHALKS). Síťku už nebudete potřebovat. Zpátky do obrazovky, kde byly zatoulané vzpomínky a pokračujte vpravo.

 

Želvě v rohu namalujte křídou na krunýř vlaštovku a ona zmizí. V domě seberte ze stolu pastilky (PASTILLES). Pod obrazovkou, kde se nacházela kniha s názvem Angličtina pro všechny jděte dále vpravo. U stromu zde stojí další fáma, který je nachlazen. S ním proto vyměňte pastilky za sekeru (AXE). Před obrazovkou, kde byl dříve had, zamiřte nahoru. Je zde obří artyčok, který porazte sekerou (ARTICHOKE). V domě, ve kterém byly pastilky, jděte dolů. Díru ve zdi ucpěte artyčokem, konečně získáte klíč (KEY) od svého domu.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 9. 10. 2013 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist