English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Boulder Dash 1-4 (5)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
Jungle Warrior (1)
Jméno růže (5)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Chaos - návod

Nosným námětem hry je souboj kouzelníků. Kouzelníkovy přednosti se nedají posuzovat výhradně podle jeho parametrů, ale i podle toho, co dokáže vyčarovat. Specifickou vlastností této hry je jakýsi různý stupeň chaosu. Existuje tu stupnice, která vyhodnocuje stav hry jako větší či menší chaos, popřípadě pořádek. Tato hodnota má vliv na úspěšnost čarování.

 

Co může kouzelník vyčarovat? Pouze ta kouzla, která má k dispozici. První skupinu tvoří příšery. Čarovat můžeme skutečné příšery, nebo jejich iluze. Iluze mají tu výhodu, že se vždy podaří. Nevýhodou však je, když nepřátelský kouzelník použije kouzlo DISBELIEVE, iluze se rozplyne. Další dělení příšer je na živé, mrtvé a nemrtvé. Mezi živé patří například elf nebo vydra. Mrtvé jsou všechny příšery, které někdo stihl zabít. Podstatné je, že se dají oživit kouzlem RAISE DEAD. Nemrtví jsou například duch, upír či kostlivec. Důležité je, že nemrtvý může bojovat s kýmkoliv, zatímco živý pouze se živými.

 

Další skupina kouzel umožňuje čarovat zbraně. MAGIC ARMOUR vyčaruje kouzelnou zbroj, MAGIC SHIELD kouzelný štít, MAGIC KNIFE kouzelnou dýku, MAGIC BOW kouzelný luk. Jiná skupina kouzel umožňuje způsobovat katastrofy, například MAGIC LIGHTNING vygeneruje blesk, MAGIC FIRE založí požár a TURMOIL způsobí nové rozmístění všech postav. Do této skupiny kouzel patří i účinná kouzla GOOEY BLOB a MAGIC BOLT.

 

Kouzelník může za normálních okolností akorát chodit po zemi, ale když se mu podaří kouzlo MAGIC WINGS, může i létat a žádní pěšáci mu neublíží. Kdo má rád defenzivní taktiku, může stavět zdi kouzlem WALL, popřípadě zámky kouzly DARK CASTLE či DARK CITADEL. Samostatnou skupinu tvoří kouzla, kterými se dá na dálku odebírat životní energie. Jsou to DARK POWER, DECREE, VENGEANCE a JUSTICE. Jejich účinek je nejlepší vyzkoušet v praxi.

 

Velmi zajímavé je kouzlo SHADOW WOOD. Když se kouzelník schová pod nějaký strom, po pár tazích mu přibude nové kouzlo a strom zmizí. Když se však k našemu stromu přiblíží nepřítel, strom s ním začne bojovat. Zůstává ještě kouzlo SUBVERSION. Když se podaří, můžete s ním získat příšeru protivníka pod svoji kontrolu.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 22. 5. 2016 | Zdroj: Bit 2/92 | Vložit nový komentář...

Vložil: CepinVloženo: 21. 06. 2016, 20:53:42
Recenze převzatá z BITu.
Shadow Wood je útočný strom 2/4, kouzla nedává, nedá se do něj schovat, to dělá Magic Wood.
Moje recenze http://cegamaruha.blog.cz/0602/chaos-the-battle-of-wizards

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist