English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Ceasefire 1 - návod

Vaším úkolem je zachránit dceru velvyslance a získat seznam agentů, kteří to hrají na obě strany. I když oficiálně panuje klid zbraní, v městečku, ve kterém se budete pohybovat, se to hemží nepřátelskými vojáky, kteří na vás bez váhání zaútočí. Beze zbraně se tedy neobejdete, ve hře jich najdete celkem sedm – pistoli, miny, kuši, bumerang, granáty, samopal a prak. Do některých z nich musíte hledat správné náboje. Důležitým předmětem je taška, do které můžete ukrýt dva další předměty, s použitím této finty je možné nést až čtyři věci najednou.

 

Vydejte se jedinou možnou cestou vpravo, cestou seberte olej (OIL) a přečtěte si leták (LEAFLET). Vstupte do první domku, kde se nachází zmiňovaná taška (BAG). Výskokem shoďte lampu (EMPTY LAMP) ze stropu a nalijte do ní olej. Jděte ven, před dalším domkem vám spojka předá instrukce k misi (MISSION), pokud ovšem u sebe máte kartu (CARD). Instrukce si přečtěte. Dívka, kterou máte zachránit, byla zdrogována, takže budete muset vyhledat lékaře, aby vám poradil, jak ji znovu postavit na nohy. Ze spojky se vyklube nepřátelský agent, takže ho okamžitě zastřelte.

 

Vraťte se do domku, kde byla taška, u postele seberte bibli (BIBLE), kterou zaneste povstalci do místního kostela. Přislíbí vám pomoc, pokud mu donesete radiopřijímač. Vpravo od kostela se nachází vojenská základna, uvnitř které je držena dcera velvyslance. Dovnitř se zatím nedostanete. Jděte od kostela vlevo a projděte nedalekou zadní uličkou. Pak k džípu a vlevo do baru, kde se nachází i domek doktora. Uvnitř baru zapalte lampu zapalovačem (LIGHTER). Jděte ven, projděte vpravo kolem džípu, za plotem přečtěte manuál na sestavení radiopřijímače (MANUAL). Úplně vpravo ještě přečtěte plány (PLANS).

 

Vraťte se k džípu, do patrového domku vstupte dveřmi v přízemí. Seberte magnet (MAGNET) a promluvte s dívkou, která se dožaduje lékaře. Ten začne pobíhat nahoře, jděte ven, vejděte do domu dveřmi v patře a promluvte s ním, sdělí vám, jak vyléčit velvyslancovu dceru. To necháme ale na později, nyní vyrazíme do podzemní základny (červená místnost se šachtou). Abyste něco viděli, musíte mít zapálenou lampu. Před šachtou za výskoku několikrát použijte magnet a stáhněte si k sobě francouzák (SPANNER). Francouzákem odmontujte mřížku na šachtě a vstupte do základny.

 

Uvnitř základny musíte postupně najít součástky na sestavení radiopřijímače – anténu (AERIAL), kryt (CASING), baterie (BATTERIES) a sluchátko s mikrofonem (HANDSET). Na kryt připevněte anténu, přidejte baterii a nakonec připněte sluchátko s mikrofonem. Radiopřijímač odneste do kostela povstalci. Dostanete propustku (PASS), kterou se legitimujte v baru vedle banky. Povstalec v baru po vás chce 20 dolarů. Nedaleko džípu seberte pět dolarů (DOLLAR BILLS 5), které v bance vedle baru směňte za dvacet zlatých mincí (GOLD COINS 20). Ve druhé bance je směňte za deset dolarů a celý postup ještě jednou zopakujte. Povstalci v baru předejte požadovaných 20 dolarů.

 

Následujte povstalce směrem k základně. Cestou si přečtěte poznámku (NOTE) popisující jednu z cel, kde je držena dívka (levá, pravá nebo prostřední). Povstalec vás pustí do základny. Než se tam ale vypravíte, dojděte pro vodu (WATER), která se nachází nedaleko dříve navštívené podzemní základny. Přes sousední domy se dostaňte na střechu domku doktora. Uvnitř z police shoďte lék (LIPANDYL) a nařeďte ho vodou. Na základně najděte tři dveře s celami, v levém rohu seberte klíč (KEY) a odemkněte jím tu celu, co byla uvedena na poznámce.

 

Dívce dejte naředěný lék. Na pouta použijte nůžky (SCISSORS). Dívka vás bude následovat a daruje vám sponu do vlasů (HAIRGRIP). Tou se dostanete do trezoru hned vedle šachty vedoucí do podzemní základny. Uvnitř naleznete seznam agentů (LIST). V jednom z domků najděte přehrávač (PERSONAL STEREO), k němu připojte sluchátka (HEAD-PHONES) a vložte do něj kazetu (TAPE). Přehrajte vzkaz. Nakonec seberte světlice (FLARES), nacházejí se za barely v obrazovce, kde byly plány. V úvodní obrazovce zapalte zapalovačem světlici.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 17. 12. 2011 | Autor: Pavel Plíva | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist