English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Cauldron 1 - návod

Vaším úkolem je v roli čarodějnice vyrobit kouzelný lektvar, pomocí kterého přemůžete ošklivého Pumpkina. Tajemná formule na výrobu nápoje je následující:

 

Vezměte zlatého jelena, oči velké ropuchy, ocas ještěrky, kosti obra a křídla netopýra. Všechno hoďte do velkého kotle, utřete na prášek a vařte celou noc na ohni z ďábelské sopky v době úplňku. Pamatujte, kosti musíte shromáždit v čarodějné truhle a oheň přinést v kahánku nalezeném uvnitř sopky.

 

Čarodějnice se dala do hledání. Létala na starém koštěti přes lesy, hory i moře. Cestou ji napadaly všelijaké stvůry a velcí ptáci, se kterými musela bojovat, přičemž ztrácela svou magickou sílu. Záchranu našla v životodárných jídlech. Věděla, že složky lektvaru se dají najít jen pod zemí. Sbírala proto rozházené klíče k vratům do jeskyň a hrobek, přičemž přistávala opatrně jen na plochém terénu.

 

Na starém hřbitově plném duchů uviděla velkou kryptu a vešla do ní. Bylo tam 28 místností. Našla tam kosti obra (které ale nemohla sebrat), netopýra a kahánek. Rychle spěchala do ďábelské sopky pro oheň. Tam ji čekalo překvapení. Na nejnižší poličce totiž našla čarodějnou truhlici. Potěšena vyšla druhým východem a vrátila se do krypty pro kosti obra. Do svého domu to měla blízko, a tak tam zanesla získané poklady. Unavena a vyčerpána, ale tvrdohlavá, se pustila do dalšího pátrání.

 

Zalétla přes moře, až pronikla do nevelké jeskyně s pouhými 11 místnosti. Zde našla ropuchu, jelení parohy i ještěrku, takže to už měla všechno. Na hranici svých sil se vrátila do chaloupky na kuří nožce. Všechny potřebné věci hodila do kotle, zapálila oheň a čekala na úplněk. Pak přišla vytoužená noc. Mumlajíc zaklínadla vařila lektvar a když byla hotova, vzala džbánek s tekutinou a šla k čarodějovi. Lstí ho přemluvila, aby se napil. Pumpkin tak po chvíli učinil a zmizel. Čarodějnice uspokojená z provedené pomsty sebrala nové koště a letěla domů. Od té doby už nikdo nerušil klid Orfidyny.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 20. 2. 2002 | Zdroj: BIT 4/93 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist