English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Buffalo Bill's Wild West Show - návod

Pokud jste ještě nevyzkoušeli americké rodeo na vlastní kůži, jistě se rádi alespoň prostřednictvím počítače stanete na nějakou tu hodinku hlavními aktérem rodea, s kterým kdysi objížděl americká města sám slavný Buffalo Bill. Bylo to až po jeho kariéře lovce bizonů, aby si na stará kolena trochu přivydělal. Za nějaký ten dolárek mohli občané shlédnout často přímo nervy drásající akce, které se odehrávaly na divokém západě, anebo příklady zručnosti pravých amerických kovbojů, což byli vlastně pasáci krav.

 

Takže ty z vás, kterým se tato hra ještě nedostala do rukou, nebudu dlouho napínat. První blok hry vám nabídne prohlídku nejvyššího skóre, volbu počtu hráčů a jejich jmen (1 až 4 hráči se mohou střídat), definici ovládacích tlačítek (pro redefinici stlačte R), tři volby obtížnosti, ovládání pro každého z hráčů a volbu disciplín, které chcete absolvovat, těch je celkem šest.

 

Přehled disciplín
KNIFE THROWINGházení nožem
TRICK SHOOTINGstřelba na cíle
CALF ROPING chycení a svázání běžícího telete
BRONCO RIDINGjízda na divokém koni
STEER WRESTLINGhonba a povalení vola na zem
STAGE COACH RESCUEosvobození dostavníku

 

1. KNIFE THROWING
Ve slušivém obleku indiána s čelenkou stojíte před otáčející se kruhovou dřevěnou deskou, na níž je připoutaná vaše partnerka. Ukáže se nápis "LEFT A BIT, RIGHT A BIT, FIRE" (kousek vlevo, kousek vpravo, házej). Musíte totiž hodit osm nožů do desky tak, abyste samozřejmě nezasáhli svou partnerku, která asi stejně při pohledu na vás tuší, že vidí slunce zapadat naposledy . Pohybujete zaměřovacím kurzorem, kterým určujete, kde je zaměřen váš nůž. Ale pozor, nůž chvíli letí a kolo se mezitím pootočí, takže s tím zamířením to nebude tak snadné. Pokud jste mířili do volného místa na desce, po chvíli se nůž zaryje do hezkého stehna vaší partnerky a vytryskne krev, slabší povahy již omdlévají, takže honem do další disciplíny.

 

2. TRICK SHOOTING
Vybaveni svým 6-ti ranným koltem Smith & Wesson, visícím proklatě nízko, stojíte na pustině s mohutnými horami v pozadí. Před vámi se zvedají terče s namalovanými cíli, na které musíte rychle zamířit a zasáhnout. Snadné? Zjistíte brzy, že terčů je stále více a jsou na nich kromě pistolníků i bezbranné ženy, děti, nebo muži se zvednutýma rukama, na něž nesmíte střílet! Váš kolt má 6 ran, a tak po jejich vystřílení musíte rychle nabít. To se provede stiskem volitelného tlačítka RELOAD, které jste si navolili na začátku hry. Kolik vám ještě zbývá nábojů, vidíte dole pod obrazovkou vpravo, čtyři patrony znamenají čtyřikrát po šesti nábojích. Pokud patrona bliká, máte ještě náboje v koltu. Podle toho, jak rychle se se střelbou vypořádáte, dostanete prémiový bonus. Druhá fáze této části je střelba na flašky, oblíbená to zábava kovbojů po opuštění místního saloonu, aby ukázali, jakou mají přesnou mušku. Váš společník vyhazuje do vzduchu láhve (různě daleko, i různě vysoko) a vy jen přesně zamíříte a zasáhnete (nebo spíš minete) cíl.

 

3. CALF ROPING
Toto je jedna z disciplín, které se v USA na rodeu předvádí dodnes. V podstatě jde o to, abyste se se svým koněm přiblížili k běžícímu teleti, hodili mu laso na krk, zastavili ho, povalili na zem a pak mu bleskově svázali nohy provazem. Zde je to zjednodušeno na zachycení telete lasem a povalení na zem. Na začátku se objeví text "RIDE 'EM COWBOY, ROPE THAT CALF", jeď kovboji, svaž to tele. Pohled na akci je tentokrát seshora a kromě honby telete a hledání vhodné polohy pro vrh lasa se musíte vyhýbat sudům a jiným překážkám. Jede se tvrdě na čas, a tak pokud tele zachytíte a povalíte alespoň za 2,18 sekundy (můj rekord), je to OK. Znalí angličtiny jistě ocení i mnohdy velmi vtipné texty během akce, například chytíte-li tele do lasa a pak nezvládnete povalení, stáhne vás z koně na zem a vleče za sebou. Objeví se pak text: "Jdete se svým teletem na procházku?".

 

4. BRONCO RIDING
Tak tohle si asi nikdy nezkusíte jinak, než na počítači. Jízda na vzpínajícím se a kopyty vyhazujícím divokém koni, to je nad možnosti nás všech. On ten počítačový kůň bohatě stačí, protože to, co ta potvora divoká se mnou vyváděla, to se nedalo zvládnout! Točí se dokola, vyhazuje zadkem, vzpíná se na předních nohách, nadskakuje. Nakonec po delším tréninku jsem získal trochu cviku. Nepraští-li ten divočák s vámi o zem do 30 sekund, jste dobří! A jak že se ta počítačová kobylka ovládá? Text na začátku říká: "FOLLOW ARROWS AND RIDE 'EM COWBOY", sleduj šipky a jeď kovboji, což vám bude muset stačit. Sledujte šipky vpravo na obrazovce a podle toho reagujte.

 

5. STEER WRESTLING
A je tu další disciplína rodea, v níž američtí kovbojové soutěží dodnes. Na koni, se svým společníkem, který vás jistí, pronásledujete běžícího vola a váš úkol je následující. Co nejrychleji ho dostihnout, skočit z koně volovi na krk, chytit pevně za rohy a pak pažemi z ocele zkroutit hlavu volovi natolik, že lehne na zem! Nápis na začátku říká: "GRAB IT BY THE HORNS AND WIGGLE", chyť ho za rohy a zkruť. Pokud se vám podaří trefit ten pravý okamžik a seskočit v tom správném místě volovi na krk, tak tím to nekončí. Po chvíli uvidíte sebe i vola zepředu, jak ho již držíte za rohy a teď musíte přijít na způsob, jak ho položit na zem. Máte na to jen vymezený čas! Podaří-li se vám to, jste odměněni pohledem na ležící tělo a nápisem "VERY WELL WRESTLED", což ani nemusím překládat.

 

6. STAGE COACH RESCUE
A je tu velké finále! Indiáni nám vyfoukli dostavník a vy teď divákům předvedete, jak se takový dostavník získá zpět. Pronásledujete jej, vyhýbáte se bednám, které vám hází pod nohy indián na dostavníku a přiblížíte se až těsně k vozu. Pak musíte přeskočit na dostavník a svést pěstní souboj na střeše dostavníku. Jak to vše provedete, to už bude vaše starost! Během jízdy a boje ale sledujte dole pod akční obrazovkou sloupcové ukazatele vaší a indiánovy energie!

 

CO DODAT NA ZÁVĚR
Tato hra je určitě dost zajímavá a pokud můžete, zkuste si ji! Disciplíny jsou atraktivní a grafické zpracování dostatečně dobré pro tento účel. Navíc jsou tu ještě dvě důležité věci, které zvyšují atraktivitu této hry. Každou disciplínu můžete opakovat, jak dlouho chcete. Stačí jen stisknout klávesu Y, až se objeví nápis s patřičným textem. Pokud se vám tedy zpočátku nic nedaří, nezoufejte a natrénujte si to! Před a po každé disciplíně se z vašeho Spectra budou ozývat krásné a výborně provedené melodie amerického západu! Melodií je mnoho a ještě se různě obměňují. Dodávají celé hře zcela jinou atmosféru a pokud můžete, pozorně si je poslechněte (nejlépe po zesílení zesilovačem). Například skladba před honbou dostavníku vás přímo uvede do varu a Spectrum to pálí na plné pecky.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   
   
   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 12. 1. 2005 | Zdroj: FIFO 14 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist