English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Blinky's Scary School - návod

Blinky začíná svou pouť ve středu hradu a za sloupem najde listinu s veršovaným anglickým textem (dost nečitelným), v němž se Blinky dozví instrukce pro splnění poloviny svého úkolu. Text jsem si dovolil "přebásnit" do češtiny a zní zhruba takto:

 

JAK ZÍSKAT LÉTACÍ KOUZLO
Do kotle nechť je vhozena
sodovky láhev oblíbená.
Velkou sílu létací
dá ti prášek kypřící
a tety Edny parfém šílený
když do kotle bude vhozený.
Nakonec k tomu rybu přidej
a daleko za domem vše prohledej.
Pak budeš mít kouzlo, no tak už běhej!
A ještě jednu radu říci se mi chce,
když budeš chtít zrychlit, použij vé cé!

 

Tento vskutku originální text přináší mnoho důležitých rad pro další počínání. V hradu se nacházejí dva kotle, v nichž musí Blinky uvařit kouzelnou tekutinu. První kotel najdete, vydáte-li se vlevo od startu. Za ním je vysoká zeď, kterou Blinky nezvládne přeskočit. To mu umožní LÉTACÍ KOUZLO, které musí uvařit jako první. Projdete-li se po hradu, najdete mnoho předmětů, které se hodí k textu verše. V další cestě vám zabrání voda, vysoká zeď a taky tma v jedné části hradu. Blinky musí najít baterku, aby mohl tyto místnosti projít. Jelikož má Blinky kapsu pouze na 3 předměty, musíte si rozmyslet, co kde vzít a co ne. Některé předměty jsou zde samozřejmě k ničemu! Pokud se zamýšlíte nad podivným koncem verše, "vé cé" opravdu znamená splachovací záchod, který zde slouží jako teleport! A protože brzy v hradu narazíte na roličky papíru, asi tušíte, co budete muset mít u sebe při putování tímto teleportem! Každý předmět, o němž si myslíte, že patří do kouzla, doneste k hrnci a uvidíte, zda si je sám odebere! Ještě vám napovím, že k uvaření prvního kouzla musíte WC použít dvakrát a spotřebujete při tom dva papíry.

 

V okamžiku, kdy bude první kouzlo hotovo, Blinky vyletí nad hrnec a přistane na vysoké zdi za ním. Pokaždé, když se teď na hrnec posadí, přeletí vysokou zeď. Může se teď vydat na průzkum zbytku hradu. Jedna cesta ho zavede až na hradby a druhá do několika dalších místností. V jedné z nich pak objevíte i postel se spícím HAMISHEM MC TAVISHEM. Nedaleko od něj najdete druhou listinu s dalším veršovaným návodem a také druhý kotel. Druhý verš je zrovna tak "originální", jako ten první a zní asi takto:

 

JAK ZÍSKAT PLOVACÍ KOUZLO
Cestovní bublinu do hluboké vody
v kotli vyrobíš, dáš-li mu co třeba,
zlé časy tě jinak čekají, ó běda!
Koláč tety Edny místo závaží,
tvrdý je jak kámen a tunu snad váží.
Jedno oko z mloka mrtvého,
pak láhev vzduchu čistého
i žvýkačku na sladkou bublinu
a kouzlo je tu, za míň než hodinu!

 

Tedy jak vidíte, opět jsou zde dost podrobné rady, co asi bude třeba shánět a hledat po hradu, aby si Blinky mohl vyrobit druhé kouzlo, které mu umožní proplout hlubokou vodu ve sklepení hradu, kterou jste už jistě objevili. A kam vede vodní cesta? Jen si vzpomeňte, na část textu prvního verše, kde se praví o prohledání "daleko za domem". Zřejmě zde bude něco důležitého ukryto a já vám napovím, že tato věc není vidět, je schována za dalším předmětem (s mapou ho snadno odhalíte). Musíte se tedy snažit důkladné prohledávat každou věc! A co to je? Ještě vás nenapadlo, čím pořádně vyděsit spícího člověka? S oním předmětem se pak neprodleně Blinky dostaví k posteli se spícím MC TAVISHEM a uvidíte, zda se mu podaří splnit zkoušku a zda bude pasován na plnohodnotného ducha. Jinou starost, než nalezení správných předmětů, nebude Blinky mít a pokud se pořádně začtete do obou veršů, nemůžete se splést.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 15. 4. 2004 | Zdroj: FIFO 16 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist