English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Beerland - návod

Sepsal jsem návod k populární české textové hře Beerland. Příkazy se zadávají ve tvaru sloveso a podstatné jméno. Stačí napsat jen první čtyři písmena. Slovník je následující:

 

V - východ
S - sever
J - jih
Z - západ
N - nahoru
D - dolů
VEN - ven (OUT - out)
DOVN - dovnitř (IN - in)
I - inventura
R - rozhlédni se
POMO - pomoc (HELP - help)
KONE - konec (QUIT - quit)
PROZ - prozkoumej (UKAZ - ukaž)
VEZM - vezmi (VEM - vem)
POLO - polož (ZAHO - zahoď)
ROZB - rozbij (ZNIC - znič)
OBJE - objednej (PORU - poruč)
VYPI - vypij
SNEZ - sněz (SEZE - sežer)
ZUJ - zuj (SUND - sundej)
OBUJ - obuj (NAZU - nazuj)
CEKE - čekej (WAIT - wait)
ZABI - zabij (KILL - kill)
ZAPI - zapiš (SAVE - save)
NAHR - nahraj (LOAD - load)

 

Sedíš ve své oblíbené hospodě na Hnátě. Zkus napsat pomoc, aby sis osvojil ovládání. Objednej si pivo. Při poslouchání hospodských keců prozkoumej věšák. Visí na něm starý hubertus. Tak se mrkněte i na něj. V kapse má blok, který je počmáraný kosočtverci. Ten majitel je ale prasák. Komu, že ten kabát patří? Přeci Aleši Kozákovi. Ten přiskočí, vypije tvé pivo a řekne nějaký vtip. Musíš si provětrat hlavu, tak jdi na východ a na jih ven z hospody. Vydej se na východ k horní autobusové zastávce. Prozkoumej odpadkový koš a najdeš stokorunu, kterou si vezmi. Přijede autobus, tak do něj nastup. Autobus po chvíli píchne pneumatiky a zastaví. Porozhlédni se v něm a najdeš tašku. Seber ze školní tašky papír. Vystup z autobusu, ocitl jsi se na dolní zastávce. Pokračuj směrem na západ přes park ke Gymnáziu. Neodbytný Aleš tě stále oblažuje svými vtipy. Vejdi do vestibulu Gymnázia. Pokud nechceš, aby tě školník zabil, tak si raději zuj boty. Na severní chodbě vezmi penál a vrať se do vestibulu. Rychle si obuj boty nebo ti omrznou nohy. Teď prozkoumej penál a seber z něj tužku. Vrať se směrem na východ do hospody. Objednej si pivo a třeba i něco k jídlu jako párek nebo tlačenku. Pokud chceš úspěšně dohrát hru, tak moc nepij, aby jsi zůstal střízlivý. Je lepší objednávat pivo Alešovi a opít ho. Po pár pivech Aleš přestane trousit vtipy, je lepší se po něm podívat. Najdeš ho v parku na cestě ke Gymnáziu. Odložíš papír s tužkou a Aleš projeví své malířské vlohy a odběhne. Zůstane po něm baseballová pálka, kterou seber. Vrať se do hospody a navštiv WC na severu. Pálkou rozbij okno na záchodě, bez pálky to nezkoušejte. Slyšíš veselý zpěv a cítíš kvasnicové pivo. Projdi oknem a vydej se na východ. U Pivopádu narazíš na Urbana, který ti za stovku dá průkaz pivní totožnosti. S průkazkou jdi na západ k pivnímu vězení. Bez průkazu pivní totožnosti bys skončil ve vězení s abstinenty. Pokračuj po provazovém žebříku nahoru. Na vrcholu skály najdeš své pivní kamarády včetně Aleše. Dostal jsi se do Beerlandu a dáš si zasloužené pivko.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.    Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 12. 7. 2010 | Autor: Karel Ondráček | Vložit nový komentář...

Vložil: s0l1t3rVloženo: 26. 08. 2010, 14:21:19
Tahle "textovka" mě dost pobavila, i když přiznávám, že jsem se musel kámoše na jednu nebo dvě věci zeptat jak dál...! Jo a pokud místo příkazu vložíte "." (tečku) dostanete se do programu hry (basic).

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist