English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Batman 3 - The Movie - návod

Tato hra má dohromady pět úrovní. První a pátá jsou klasické bludišťovky, druhá a čtvrtá spíše závodní a třetí je trochu logická záležitost.

 

1. LEVEL - AXIS CHEMICAL PLANT
Ocitáte se v chemičce AXIS a nejste tu náhodou. V chemičce právě řádí banda padouchů, kteří mají za úkol vyhodit ji do povětří. Ve hře je vaším úkolem dostat se z jednoho konce továrny na konec úplně opačný. Cestou na vás bude útočit mnoho gangsterů. Někteří po vás budou střílet, někteří házet granáty. Chrání vás sice speciální neprůstřelný oblek, ale jen do určité míry. Pokles životní energie se projevuje překreslováním Batmanova portrétu usměvavou tváří Jokera, jeho úhlavního nepřítele. Energie se nedá nijak doplnit, musíte proto vystačit s jednou dávkou na celé bludiště. Kromě pistolníků vás ohrožuje ještě kapající kyselina a pára, která uniká z děravých trubek. Své protivníky můžete likvidovat speciální zbraní ve tvaru netopýřích křídel. Batman ji vyhodí po stisknutí střelby. Dále můžete používat lano s kotvičkou. S jeho pomocí se snadno přesunete do vyšších pater. Lano se vrhá současným stiskem střelby a nahoru (případně šikmo nahoru a doleva nebo doprava). Pokud visíte ve vzduchu, můžete se rozhoupat (doleva/doprava). To využijete zejména v pátém levelu. Chcete-li se dostat o patro níž, dejte joystick dolů a zmáčkněte střelbu. Pozor, pád z velké výšky nepřežije ani Batman! Pokud to jde, můžete pochopitelně použít i žebřík.

 

To byla tedy teorie. Na vás teď je, projít chemičkou až na druhý konec. Zde narazíte na nesympatického chlapíka ve světlém obleku. Je to ten, kdo celé té bandě šéfuje. A protože po vás střílí, oplaťte mu to. Budete svědky nepříjemného pádu do kádě s kyselinou. Právě jste tak "vyrobili" Jokera, svého budoucího protivníka. Chemikálie vykouzlila na jeho tváři široký úsměv a on se rozhodl za své znetvoření pomstít celému městu Gotham. Zastřelí svého šéfa, největšího gothamského mafiánského bosse, nazve se Jokerem a stane se neomezeným vládcem podsvětí ve městě.

 

2. LEVEL - THE BATMOBILE
Záhadný Batman, nezkorumpovaný strážce zákona, je samozřejmě Jokerovi trnem v oku. A tak začíná nelítostný boj Dobra a Zla. Druhý level zachycuje divokou automobilovou honičku. Batman ve svém supervozidle uniká před Jokerovou bandou. Řítíte se ulicemi města Gotham. Vaším úkolem je dostat se v časovém limitu (a ve zdraví) do Netopýří jeskyně - Batmanova sídla. Nárazy do ostatních aut vám ubírají energii. Před Batmobilem vidíte šipku, která vám ukazuje, kterým směrem jet. Stiskem střelby vyhodíte kotvičku, kterou se můžete zaháknout za lampu a provést tak bleskovou odbočku do jiné ulice.

 

3. LEVEL - CRACK THE JOKER'S CODE
Joker přichystal obyvatelům Gothamu nepříjemné překvapení. V různých kosmetických přípravcích jsou obsaženy různé složky Jokerovy ďábelské chemikálie - smilexu. Pokud někdo použije současně určité tři kosmetické přípravky a sloučí tak tři složky smilexu, umírá strašnou smrtí a na jeho tváři se objeví Jokerův příšerný úsměv. V Gothamu zavládne panika, Batman však již zkoumá vzorky ve své laboratoři.

 

V dolní části obrazovky vidíte osm kosmetických přípravků. Pomocí šipky vybíráte postupně tři z nich. Potom vám počítač oznámí, kolik z nich obsahuje složku smilexu. Vybírejte, kombinujte, přemýšlejte. Až zjistíte, které tři výrobky chemikálii obsahují, postupujete dále. V této mezihře jde především o čas.

 

4. LEVEL - GOTHAM CITY PARADE
Joker se rozhodl otrávit pokojným obyvatelům Gothamu život a to doslova. Využil k tomu oslavy konané k výročí založení města. Náklaďáky, ozdobené obrovskými balóny, jsou ve skutečnosti dalším překvapením podlého a duševně chorého padoucha. V balónech je totiž jedovatý plyn. Co si počnou nic netušící lidé? Kdo jiný je může zachránit, než Batman?

 

Letíte ulicemi v Batmanově letadle. Vaším úkolem je odřezávat balóny s plynem a nechat je uletět kamsi nad moře. Pokud balón minete, praskne, a vám ubude kousek energie, myslete však na ty ubohé lidi. Čas od času vás také budou obtěžovat vrtulníky, doporučuji uhýbat. Na konci letadlo přistává (ve filmu ho Joker sestřelil) a to přímo před gothamskou katedrálou.

 

5. LEVEL - THE CATHEDRAL TOWER
Finále se blíží. Jokerovi se nakonec podařilo sestřelit Batmana v jeho letounu pomocí ohromného kanónu. Batman ale sbírá zbytky sil a vše se teprve rozhodne ve staré katedrále města Gotham City, kde se Joker se svými muži ukryl a kde proběhne poslední boj. Styl tohoto dílu je podobný tomu prvnímu, který se odehrával v chemické továrně. Opět se tedy jedná o bludiště s různými plošinami. Hrací plocha je veliká a postupujete převážně směrem nahoru, k vrcholu katedrály. Jedná se o skutečně velkolepé finále. Ohromné bludiště je plné pater a zdí, chodeb, propadajících se podlah, plné pobíhajících krys a mužů, kteří házejí na Batmana bomby. Katedrála má téměř 40 pater a vy se musíte dostat až nahoru. Joker je stále před vámi a nahoře na něj už čeká vrtulník. Stihne do něj vyšplhat po spuštěném žebříku? To záleží jen na vás, zda mu to dovolíte! Trefíte-li ho přesnou ranou, uvidíte jeho poslední pád do hlubin.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 16. 2. 2002 | Doplněno: 3. 3. 2003 | Zdroj: ZX-magazín 3+4/94 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist