English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Bad Night - návod

Na úvodní obrazovce jsou popsány základní příkazy, kdy info = výpis inventáře, popis = opětovné vypsání popisu aktuální lokace a zbytek je klasika. Na další obrazovce je nám nastíněn příběh, kdy se dozvíme, že hrajeme za rytíře Orika a budeme se snažit proniknout do hradu Loportem (přečtěte odzadu), kde zlosyn Dragiros vězní vaší nastávající Beatrice. Nejprve je ale třeba nalézt kouzelný meč Suprex, jenž jako jediný může Dragirose zničit. Ten je naštěstí schovaný někde ve sklepeních hradu.

 

Konečně jsem se dostal na dohled hradu Loportem, zbývalo jen projít menším lesíkem. Po cestě jsem našel na zemi se válet klíč a na poli jsem vzal jeden snop. Došel jsem na kamenitou cestu vedoucí k hradu a sebral tady zapomenutý šíp. U hradeb jsem zjistil, že dovnitř žádná cesta nevede, ale při pohledu na nedaleké jezírko mě něco napadlo. Vrátil jsem se po cestě zpět a u hráze zdvihl stavidlo ("OTEVRI STAVIDLO"). Tím jsem jezírko vypustil, takže jsem se vrátil ke hradu a skočil do jámy.

 

V té jsem k mému překvapení našel trpaslíka a sekeru, kterou jsem vzal. Klíčem jsem odemkl zamčené dveře a dostal se do kruhové místnosti. Zde jsem přesekl provaz, načež dolů spadlo vědro. Vyšplhal jsem po provaze nahoru a ocitl se na nádvoří hradu, kde jsem sebral minci. Tu jsem rovnou vzal zpátky k trpaslíkovi a vyměnil ji za palcát ("POLOZ MINCI").

 

Zpět na nádvoří, kde jsem pod okna vysoké budovy položil snop. Vydal jsem se chodbou a zatáhl za řetěz ("ZATAHNI ZA RETEZ"), takže se mi otevřela malá místnost s mečem. Pokračoval jsem po schodech nahoru, kde jsem zlikvidoval nestvůrku ("ZABIJ NESTVURKU") a na konci chodby vzal štít. Dále cesta nevedla, takže jsem musel vylézt oknem ("JDI OKNEM"). Na římse jsem sebral oves a prolezl otvorem zpět dovnitř ("JDI OTVOREM").

 

Zde byla cesta dál zablokovaná, takže jsem musel použít meč ("PRESEKEJ RETEZY") a na konci chodby jsem sebral pochodeň. Musel jsem opět odejít oknem ("JDI OKNEM") a spadl jsem do připraveného snopu. Šel jsem ke kobyle na konci nádvoří, vyšrkábal se na ní ("SEDNI NA KOBYLU") a dal ji nažrat ("POLOZ OVES"), díky čemuž získala dostatek síly na přeskočení příkopu. Bohužel nepřežila, takže jsem si vzal její maso.

 

Šel jsem před budovu a zabil stráž, ze které vypadla kost. Uvnitř unikal z otvoru jakýsi kouř, ale zacpal jsem ho štítem ("UCPI OTVOR"), načež jsem spatřil truhlu. Tu jsem odstrčil ("ODSUN TRUHLU") a našel jednak luk a také vchod do podzemí. Zde jsem vkročil do podzemní řeky, ale byly tu hladové piraně, tak jsem je nejdřív nakrmil ("POLOZ MASO"), prolezl puklinou do malé jeskyně a vzal klíček. Piraně ovšem již maso zlikvidovali a opět lačnily po mém těle. Zabil jsem tedy nevinného netopýra a obětoval ho ("POLOZ NETOPYRA").

 

Došel jsem zpátky ke schodišti a vydal se na jih. Zde jsem zabil rytíře a v kruhové místnosti vzal meč Suprex. Zapálil jsem sud a pejskovi dal kost ("POLOZ KOST"). Odemkl jsem velkou bránu a vešel dovnitř, kde na trůně seděl sám Dragiros. Zabil jsem ho bez nejmenších potíží. V sousední místnosti už čekala moje milovaná princezna. Byla svázaná, tak jsem si chvíli představoval, co všechno bych s ní teď mohl dělat, ale nakonec jsem jí osvobodil ("OSVOBOD PRINCEZNU") a společně jsem unikli otvorem v jižní stěně.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.    Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 10. 9. 2017 | Autor: UgraUgra | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist