English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Boulder Dash 1-4 (5)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
Jungle Warrior (1)
Jméno růže (5)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Back to Skool - návod

Eric strávil o prázdninách mnoho času přepisováním svého spisu, který se mu minule podařilo ukrást. Udělal ze sebe takového studenta, že by mu i šprt Einstein mohl závidět. Když se ale po prázdninách vrátil zpět do školy s úmyslem vrátit svůj spis do trezoru, zděsil se. Škola byla úplně jiná, pan Wacker (ředitel) nechal vedle postavit školu pouze pro dívky, zaměstnal školníka a svůj trezor si řádně zabezpečil. Posuďte sami. Trezor je v uzamčené ředitelně, do které má přístup pouze pan Wacker a klíč od trezoru má dívčí ředitelka Miss Take (nutno podotknout, že ta Erica nemá příliš v lásce). Takže co teď, řekne si Eric. Po pár šťastně strávených chvílích (zmlácení Einsteina do bezvědomí, znásilnění Hayley a podobně) však došel k velice rozumnému řešení, všechny je ožrat.

 

Jediný alkohol (láhev Sherry) je u Miss Take v trezoru. Ta se ale naštěstí před každou hodinou (zvláště před sexuální výchovou) ráda napije a trezor nechá do přestávky otevřený. Eric se proto potlouká po škole a přemýšlí, jak by se při vyučování dostal ze školy. Prozkoumává obsah všech lavic a kromě plesnivých svačin nachází také vodní pistoli a smrdící bomby. Zjišťuje, že pomocí vodní pistole se dají naplnit školní poháry, a že když některého učitele dvakrát střelí (prakem) pod jedním z nich, řekne mu jednu (ze čtyř) kombinací od zámku, kterým je uzamčeno kolo. Stačí ji napsat na čistou tabuli a kolo je volné.

 

Po zvonění si to Eric (vyzbrojen vodní pistolí a smrdícími bombami) namíří do prvního patra k oknu. Čeká, dokud ředitel nepůjde dolů a potom aktivuje smrdící bombu. Čárky (lines) sice přibudou, ale pan Wacker otevře okno a cesta k alkoholu je volná. Eric tedy za pomoci čerstvě zalité květiny vyskočí z okna a snaží se proplížit kolem školníka. Albert se však ukáže jako pěkná sv..ě, protože začne řvát na pana Wackera a nechce pustit Erica dál. Eric tuší, že by měl urychleně zdrhnout (odvážnější hráči mohou zůstat a pokusit se prostřílet či prosmradit), a tak využije Albertovy nepozornosti, přeleze plot a utíká nahoru k otevřenému trezoru. Čárkám se asi nevyhne, neboť pan Wacker je mu v patách a ještě navíc ho zmerčí Miss Take, nicméně láhev ukořistí (nalije si ji do pistole) a to znamená, že mise byla úspěšná.

 

Eric tentokrát naplní školní poháry alkoholem a netrpělivě čeká, až některý učitel půjde kolem. Ale co to? Učitelé se ne a ne opít. Místo toho mu sdělují nějaká písmena. Eric je ze zvědavosti zkouší napsat na tabuli a v zápětí získává klíč od místnosti za laboratoří. Po odemčení uvidí žábu a snaží se ji chytit. "Tak a teď se té potvoře (Miss Take) pomstím", raduje se Eric. Naskočí tedy na kolo a závratnou rychlostí (5 km/h) za ní jede do kuchyně. Před kuchyní vyskočí na kolo a pod pohárem skočí ještě jednou, čímž žábu hodí přímo do něj. Potom, přesně mířenou střelou, sejme Miss Take pod pohárem a opětovná palba vše dokončí. Miss Take dostane hysterický záchvat (žába za krkem ji nedělá moc dobře) a Eric je překvapen tím, že získal klíč od Mr. Wackerova trezoru. Celý šťastný utíká k ředitelně a spolu s panem Wackerem vstupuje dovnitř. Jeden skok na trezor a úspěch vás nemine.

 

POSTAVY VE HŘE
Kantoři zůstali stejní jako ve Skool Daze. Jmenovitě pan Wacker - ředitel ústavu, pan Creak - starý učitel dějepisu, pan Withit - učitel zeměpisu a pan Rockitt - profesor fyziky, chemie a biologie. K personálu se přidal ještě školník Albert, který obvykle benevolentně přehlíží všechny vaše hříchy, a ředitelka gymnázia Miss Take, která nepřehlíží vůbec nic, zvláště nepřehlíží váš pobyt mezi dívkami.

 

Ani vaši vrstevníci se příliš nezměnili. Boy Wander se s vámi nakonec spřátelil, a proto za jeho poznámky žádné bodíky nedostáváte. Angelface stále boxuje, navíc od minula dost zesurověl a mlátí kolem sebe vlastně permanentně. Einstein je stále velký šprt a především bonzák. Bonzuje mnohem více než v prvním díle. A i zde nám přibyla jedna postava - slečna Hailey, Ericova velká láska. Navštěvuje dívčí gymnázium a pokud se k ní Eric chová něžně (políbí ji), dokonce mu pomáhá s psaním trestu (ubudou čárky). Ale má to malý háček. Krásná Halley má určité meze, políbíte ji šestkrát a potom už se neopovažujte ji olizovat, protože se při hodinách tělesné výchovy naučila od Miss Take několik antiznásilňovacích chvatů a vyzkouší je právě na vás. A pak už si u ní neškrtnete. Takže si nevyplýtvejte polibky hned na začátku a šetřete si je, až těch čárek bude opravdu dost.

 

CO MŮŽETE VE HŘE DĚLAT
1) Chytit myš (C) a pustit v dívčím gymnáziu (R), holky pak hezky hopsají.
2) Jezdit s kolem (M), které stojí před školou, po chodbách.
3) Dupat na kytky (J).
4) Stříkat vodu z pistolky (G).
5) Upustit smrdící bombu (D).

 

A ještě jedna rada na závěr. Když začne Einstein mluvit, aniž by se učitel na něco ptal, je to určitě bonz na vás. Proto se o hodinách vyplatí sedět v poslední lavici s Einsteinem a v takové chvíli neustále držte klávesu S, Einsteina to bude vyhazovat z lavice, jeho řeč se silně zpomalí a pokud zazvoní dříve, než se vykoktá, byl bonz neúspěšný.

 

OVLÁDÁNÍ
S - sednout/vstát
O - otevřít (školní lavici)
J - výskok
H - boxování
C - chytit myš/žábu
R - pustit myš/žábu
D - upustit smrdící bombu
G - střelba z vodní pistole
T - odhodit vodní pistoli
M - naskočit na kolo
W - psaní po tabuli 
ENTER - konec psaní
K - polibek Hayley

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 3. 10. 2003 | Zdroj: X-magazín 10/99 a ZX-magazín 4/93 | Vložit nový komentář...

Vložil: MEGAJOHNVloženo: 10. 10. 2014, 15:05:42
Jé, ono to má i řešení, tak to musím co nejdříve vyzkoušet .
I přes to, že jsem zde nikdy výrazně nepokročil, mě tato hra opravdu hodně bavila .

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist