English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Apulija-13 - návod

Po přistávací dráze se vydejte směrem dolů a pak zahněte vpravo. Směrem dolů se nachází tajná místnost. Zde potkáte autora této hry, Allessandra, který vám nabídne ZX Spectrum, s tímto předmětem v inventáři se vám bude automaticky doplňovat energie a střelivo. Jedná se o vestavěný cheat, takže tuto místnost ignorujte, pokud chcete hrát poctivě. Nyní se vydejte na průzkum základny. Máme tu celou řadu zamčených dveří, ke kterým musíte najít správnou vstupní kartu, každá z karet je vždy označena nějakým písmenem. V inventáři máte od samého začátku časovanou bombu (TIME BOMB). Najednou můžete nést maximálně tři předměty.

 

V místnosti se dvěma větráky a mrtvolou jděte dolů. V plechové skříňce v pravém horním rohu místnosti objevíte první kartu (E), která otevírá středové dveře do východního koridoru základny. Tímto směrem se vydejte a dveře odemkněte, s každým průchodem nějakých dveří, musíte mít u sebe tu správnou kartu, tak na to pamatujte. Ve východním koridoru tu máme úplně vpravo laboratoř, která je zatím zamčená. První dveře na severu vedou do místností, které jsou zamořené radiací, abyste přežili, potřebujete antiradiační štít (ANTI-RAD SHIELD). Ten se nachází v místnostech dole od dveří do laboratoře. Se štítem již bez problémů projdete radiací a úspěšně můžete vynést ven nanoreaktor (NANOREACTOR), který je potřeba k opravě vaší lodi.

 

V pokojích vedle místností zamořených radiací naleznete kartu od vstupu do velitelova pokoje (C). Ten se nachází v jižním koridu, naproti místnostem s radiací. Zde naleznete kartu od laboratoře (L) a skvělou zbraň na vylepšení vaší palebné síly. Z laboratoře vyneste ven disk s tajnými materiály (DATA DISC). Teď musíte jednat rychle, časovanou bombu umístit ke generátoru (místnost s radiací, v těsné blízkosti trojúhelníkového objektu). Začne se odpočítávat čas, popadněte disk a nanoreaktor, kartou E odemkněte dveře a utíkejte do své lodi. Tam vás na závěr čeká boj s tuhým vetřelcem. Při průzkumu základny jistě objevíte ještě další dvě karty (A a I), ty slouží k odemčení zbývajících místností, ve kterých se ale nic zajímavého nenachází.

 

Verze 2.0 z roku 2018 přináší řadu vylepšení, je přepracováno ovládání, celá základna je tvořena větším množstvím obrazovek. Pozice některých předmětů jsou náhodně generovány. Můžete sebrat hasící přístroj k uhašení lokálních plamenů. Tajná místnost se ZX Spectrem se nachází úplně jinde, již nejde o cheat, ale pokud počítač donesete do své lodi, dozvíte se kód do bonusové (extra) části hry, kde vás čeká ještě krátká vesmírná střílečka.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 25. 1. 2013 | Doplněno: 5. 2. 2018 | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist