English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Aliens - návod

Výběr postavy na začátku se provádí pomocí kláves "6" a "7" a pomocí "0" ji potvrdíme. Další akce se pak volí vždy pomocí stisku určité klávesy. Pomocí "B" zadáme příkaz "BĚŽ" a následně další klávesou zvolíme směr, např. "Z". Pokud chceme nějaký předmět použít, zvolíme "U" a poté počáteční písmeno předmětu. Pomocí "V" předmět sebereme, pomocí "O" ho odložíme a pomocí "N" vypíšeme obsah inventáře.

 

Otevřel jsem dveře stisknutím tlačítka (U; T) a vešel jsem do komplexu, kde jsem pokračoval na sever (B; S). U zátarasu jsem použil granátomet (U; G), čímž jsem si uvolnil cestu dál (takto jsem postupoval i u všech dalších zátarasů). Vzhledem k omezenému inventáři (N) jsem si na následující křižovatce odložil (O) vše kromě granátometu (lze položit pouze jeden předmět na jednu obrazovku).

 

Přes další dvoje dveře jsem se dostal k vypínači E5 a odblokoval jím dveře E5 (U; V). Stejně jsem postupoval u vypínače B2 a v místnosti jsem sebral kladivo (V; K). Vrátil jsem se na křižovatku s odloženými věcmi a vydal se tentokrát na západ. Přepnul jsem vypínač A1 a prošel do laboratoře, kde jsem rozbil boxy se zárodky vetřelců (U; K) a odložil kladivo (O; K). Pokračoval jsem dál a přidala se ke mě malá holčička. Stiskl jsem vypínač G7 a vydal se ke dveřím G7, za kterými jsem našel whiskey (V; W). Vzal jsem také nedaleko se povalující elektrokabel (V; E).

 

Přes dveře B2 jsem se vydal do severní části komplexu, kde jsem zmáčkl vypínač D4. Také jsem tu v místnosti našel hasák (V; H). Vrátil jsem se k vypínači E5 a hasákem otevřel nedaleký poklop šachty (U; H). Prošel jsem šachtou na druhý konec, během cesty jsem vyčerpání zahnal pomocí whiskey (U; W) a zahodil ji (O; W). Poklop jsem opět otevřel pomocí hasáku (U; H) a ten odložil (O; H). V chodbě jsem jiskřící vedení opravil pomocí elektrokabelu (U; E).

 

Došel jsem na další křižovatku, kde jsem si granátometem zpřístupnil terminál sebedestrukce (zatím nesahat) na západě, únikovou cestu na východě a na jihu jsem sebral zásobník (V; Z), který jsem si nechal na později (obsahuje 5 granátů a 95 nábojů). Vrátil jsem se přes šachtu zpět, sebral svůj odložený samopal a acet. svářečku vydal se do severozápadní části komplexu.

 

Zde jsem objevil vetřelce, kterého jsem okamžitě zabil pomocí samopalu (U; S). Přehodil jsem vypínač C3 (U; V) a opatrně se vydal k sebedestrukčnímu terminálu ve východní části komplexu. Vetřelec mě pronásledoval na každém kroku, takže jsem neustále pálil samopalem. Prošlé dveře se dali zavřít (U; T) a zablokovat svářečkou (U; A), což vetřelce na chvíli zdrželo. Když došly náboje, použil jsem zásobník (U; Z). U terminálu jsem aktivoval sebedestrukci (U; V) a rychle se vydal ke dveřím C3, přes které jsem se dostal na přistávací plochu a unikl pomocí raketoplánu.

 

Podrobné mapy

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.    Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 12. 2. 2021 | Autor: UgraUgra | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist