English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Adventurer - návod

Je vhodné hned na začátku rychle najít oblečení (vesta či bermudy), to udržuje tělesné teplo a snižuje spotřebu energie. Ta se jinak doplňuje pouze pitím vody. Dále je třeba hlídat hlad a žízeň, čili je vhodné vše sníst (pozor na otrávený salám či whiskey) a nést s sebou rezervy. Voda se dá přenášet když naplníme čutoru u fontány. Jablko a banán jsou nejméně výživné, ale doplňují jak ukazatel jídla (48), tak vody (30). Dále je tu sýr (96), napůl snězený oplatek (96), klobása (144), chleba (144), kýta (192), oplatek (192). Narážení do zdí snižuje energii.

 

Na překonání tmy je potřeba najít louč a zapálit ji sirkami. Nelze ji dávat do batohu, protože by shořel. Louč má omezenou životnost, takže nejprve začne pohasínat a pak zhasne úplně, což zanechá postavu v naprosté tmě. Olejnička je nutná pro namazání páky, kterou pak otevřeme mříž. Na překonání střepů jsou nutné sandály nebo boty. Na překonání kaluže kyseliny jsou potřebné boty, které se poté rozpadnou.

 

V mlze je nutné se orientovat podle zdí - jakmile postava stojí na políčku vedle zdi a je k ní otočená, tak ji vidí. Rytíře porazíme pomocí meče, přičemž je nutné mít i brnění. Hada zlikvidujeme tak, že si nejprve vyrobíme tyč pomocí větve a kudly, tou hada chytíme a okamžitě ho uvězníme v pytli, který předtím zašijeme jehlou. Psovi hodíme kost, kterou získáme snězením kýty (je nutné kost použít přímo na psa, ne na ikonku). Žebrák chce minci (opět nutno použít přímo na žebráka, ne na ikonku. Pozor! na těžkou obtížnost jsou žebráci dva).

 

V jedné části může postavu zabít zima (je nutné mít vestu a bermudy) a v další plyn (je nutné mít plynovou masku). Bránu před koncem otevřeme pomocí klíče, který je schovaný ve chlebu - ten je nutný sníst. Poté již stačí bránou projít na poslední políčko. Na těžší obtížnost je ještě nutné kliknout na zeď, čímž zamáváme a někdo nám hodí lano.

 

Podrobná mapa

   

Obrázky ze hry

   

Odkazy na další zdroje

Vyhledat další informace na serveru Spectrum Computing.  Popis a stažení hry, ke které se váže tento návod.  Vyhledat rady, návody, cheaty a pouky na serveru The Tipshop.

Publikováno: 9. 1. 2021 | Autor: UgraUgra | Vložit nový komentář...

Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist