English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Wunderwaffe

Píše se rok 1944, před pěti lety rozpoutalo nacistické Německo krvavý a brutální konflikt s cílem podmanit si svět. Po řadě dílčích úspěchů se však karta začíná strmě obracet. Nacisté svůj boj prohrávají a moc dobře si to uvědomují. Jejich jedinou nadějí na zvrat představuje vývoj zázračných nových zbraní, tzv. Wunderwaffe, které by umožnily zaútočit na velkou vzdálenost a způsobit značné škody v týlu nepřítele, proti kterým by nebylo obrany. Kdesi v sudetských horách je ukryta podzemní základna. Proslýchá se, že zde nacisté pracují na vývoji experimentálních raket, které by už velice brzy mohly být nasazeny do boje. A tady se začíná náš příběh. V roli tajného agenta spojenců, v přestrojení za německého oficíra, musíte proniknout do této základny a zmocnit se všech osmi částí dokumentu popisujícího tento tajný projekt.

 

Hru Wunderwaffe vytvořil polský programátor Rafal Miazga, nejedná se o žádnou akční střílečku, ve které byste kosili nacisty po desítkách, naopak na hře oceníte takticko strategický rozměr, kdy musíte plánovat každý váš následující krok, protože zásah nepřátelskou kulkou stojí velké množství energie. Navíc na nepřátele můžete v daný okamžik vypálit pouze jednu střelu. Nejlépe je vhodné zasáhnout protivnika, když je k vám otočený zády. Hojně musíte využívat výškových rozdílů prostředí, kdy za určité situace nepřátelského vojáka dokážete zasáhnout, přitom on vás nikoliv. Dále musíte hledat klíče od zamčených dveří, abyste pronikli do nižších pater základny, kterých je celkem sedm. Čas na splnění úkolu nemilosrdně ubývá, naštěstí si ho lze prodloužit sebráním hodin. Počet nábojů je také striktně omezen, takže miřte přesně, na zabití každého vojáka by vám měla stačit vždy jedna kulka.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Rafal Miazga, 2017
Autoři:  Rafal Miazga, Ucom
Žánr hry:  arkáda
Formát souboru:  TAP
Původní manuál:  Wunderwaffe.pdf
Kazetová obálka:  Wunderwaffe.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, online
RZX video:  Wunderwaffe.rzx (117 KB)
Stažení hry:  Wunderwaffe.zip (21 KB)

 

Publikováno: 17. 1. 2018 | Vložit nový komentář...
Vložil: Solaris104Vloženo: 01. 02. 2018, 19:10:54
Rafal přiznává, že se nechal inspirovat hrou Hans Kloss z Atari. Tam je ale lépe vyřešen pohyb hrdiny. Kdyby lépe zvládl animaci a hráč mohl střílet třeba z výskoku, byla by ta hra zajímavější. Ten strategický přístup se mi nelíbí. I tak jsem si tu hru dohrál, ale s POKE .

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist