English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

World Cup Soccer '90

V letech 1989 až 1990 se s fotbalovými simulátory doslova roztrhl pytel a to na všech tehdy dostupných počítačích. Není se ale čemu divit, neboť právě v roce 1990 se konalo mistrovství světa v Itálii, kterým se inspirovala právě tato hra, kterou vydala firma Virgin již v roce 1989. Ihned po nahrání hry se na obrazovce objeví otázka, zda používáte černobílý televizor, což je na dnešní poměry trochu neaktuální dotaz. Po pravdě řečeno, je téměř jedno, jakou odpověď zvolíte, jediný rozdíl se totiž projeví v barvě protihráče, v jednom případě budou fotbalisté celí modří a v tom druhém pro změnu fialoví.

 

Během vlastního zápasu nastoupí obě mužstva a po hvizdu rozhodčího začíná boj. Animace a pohyby fotbalistů jsou velmi dobře provedené, postavy jsou poměrně velké. Hráč, který je právě ovládán, je označen šipkou. Pokud hraje soupeř, můžete se stisknutím FIRE přepnout na hráče, který je nejblíže protihráči s míčem. Stejnou klávesou pak lze odebrat soupeři míč, musíte ovšem stát v jeho těsné blízkosti. Když proniknete do velkého vápna pohled se přepne na hráče s míčem a soupeřova brankaře. V tuto chvíli máte několik sekund na střelu, v opačném případě vás některý z protihráčů připraví o míč. Jak pokračujete celým turnajem, narážíte stále na soupeře zvučnějších jmen, škoda jen, že z tehdejším Československem autoři nějak nepočítali.

 

Samotná hra je jinak nesmírně jednoduchá a možná právě proto je neuvěřitelně chytlavá a hratelná. S jistou nadsázkou by se dalo říci, že si na hřišti vystačíte pouze s jedním hráčem. Taktika na snadné vítězství je zhruba následující. Po úvodní rozehrávce se jedním hráčem chopte míče a rozběhněte se k autové čáře. Podél této čáry se vydejte k soupeřově brance. Jednotliví protihráči na vás sice budou dorážet, ale lehce se jich zbavíte malou kličkou k okraji hřiště. Když se všichni hráči soupeře nachází za vašimi zády, zamiřte před bránu. Po přepnutí obrazu na brankaře pak stačí přeběhnout z jednoho rohu vápna na druhý a zavěsit balón přímo k tyči. V případě, kdy rozehrává soupeř, ho musíte co nejrychleji připravit o míč a celý postup zopakovat. Při použití této taktiky se lehce stanete mistrem světa.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Virgin Games, 1989
Autoři:  Probe Software, Novotrade
Žánr hry:  sportovní
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, Sinclair User, vše
Původní manuál:  Worldcupsoccer.txt
Kazetová obálka:  Worldcupsoccer.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, online
RZX video:  Worldcupsoccer.rzx (197 KB)
Stažení hry:  Worldcupsoccer.zip (23 KB)

 

Publikováno: 21. 6. 2002 | Vložit nový komentář...
Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist