English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Where Time Stood Still

Ve hře Where Time Stood Still přebírá hráč kontrolu nad skupinou čtyř postav, jejichž letadlo nešťastnou náhodou havaruje na ztracené náhorní plošině, kde, jak název titulu naznačuje, se čas zastavil před mnoha milióny let. Představme si postupně jednotlivé hrdiny. Máme tu muže akce Jarreta, vědce Cambridgské univerzity Dirka, kurážnou Dirkovu novomanželku Glorii a posledním členem do party je obézní obchodník Clive, který je otcem Glorie. Jarret vede skupinu přeživších nehostinnou prehistorickou krajinou plnou dinosaurů, chatrných provazových mostů, kanibalů a dalších nepřátelských monster. Aby tým za této situace přežil a dostal se odsud živý a zdravý, musí jednotliví členové pracovat společně, každý musí uplatnit svoje individuální zkušenosti a znalosti.

 

Velice zajímavou a rozhodně příliš často nevídanou vlastností je, že hra zohledňuje mezilidské vztahy mezi jednotlivými členy týmu. Například, pokud Glorie zemře, psychický stav Dirka se zhorší natolik, že je pro další putování téměř nepoužitelný. Po vizuální stránce hra nejvíce připomíná svojí charakteristickou izometrickou 3D grafikou legendární Great Escape, stejní tvůrci se prostě nezapřou. Ovšem doba nám pokročila, takže je vše dotaženo k naprosté dokonalosti, stačí si prohlédnout níže přiloženou mapu, ze které je na první pohled patrné, jak obrovskou hrací plochu pro vás autoři připravili. K přihlédnutí k tomuto faktu asi ani příliš nepřekvapí, že se hra objevila pouze ve verzi pro Spectrum 128K, i když verze 48K byla delší dobu v přípravě, nikdy se na světlo světa nedostala.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Ocean Software, 1988
Autor:  Denton Designs
Žánr hry:  akční/adventure
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, Sinclair User, vše
Původní manuál:  Wheretime.txt
Kazetová obálka:  Wheretime.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  návod, mapa, poke, online
RZX video:  Wheretime.rzx (268 KB)
Stažení hry:  Wheretime.zip (76 KB)

 

Publikováno: 13. 12. 2003 | Doplněno: 28. 4. 2007 | Vložit nový komentář...
Vložil: Solaris104Vloženo: 12. 09. 2014, 22:13:13
Tato hra mě lákala pěkně nakreslenou grafikou a rozsáhlou mapou. Přiznám se, že hru jsem dohrál až na potřetí. Hodně mě iritovaly chapadla při průchodu bažinou, tyranosaurům jsem se pro jistotu vyhýbal a prasata jsem s trochou štěstí zastřelil. Ve hře jsem nechal zapnutou AY hudbu, která se mi moc líbila. Zajímavostí je, že v roce 2014 vznikla i Amiga verze hry konverzí z Atari ST .

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist