English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Nightshade (14)
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Terramex

Naší planetě hrozí smrtelné nebezpečí. Z hlubin vesmíru se vynořil obrovský asteroid. Vědci zjistili, že za čtyři týdny narazí do zemského povrchu. Úder způsobí vychýlení zemské osy, polární ledy roztají a zalijí většinu obydlené pevniny. Při průletu atmosférou se asteroid zahřeje tak, že způsobí zkázu srovnatelnou s výbuchem všech vyrobených jaderných zbrání dohromady. Už dlouho předtím na toto nebezpečí upozorňoval geniální profesor Albert Eyerstrain. Dokonce připravoval výstavbu zařízení na změnu dráhy asteroidu. Nikdo mu však nevěřil, kolegové i veřejnost se mu jen vysmáli. Uražený profesor se ukryl na zvláštním místě, které pojmenoval Terramex. Zde staví záchrannou vesmírnou loď, na které chce opustit Zemi.

 

V tuhle chvíli vstupuje do příběhu hráč v roli jednoho z pěti dobrodruhů, který má za úkol během necelého měsíce vyhledat profesora a odvrátit tak hrozící zkázu. Putujete podivným světem, který je tvořen pouští, jeskyněmi a podzemní laboratoří. Povětří je plné létajících příšer, z oblohy se snáší kyselý déšť, na zemi číhají jedovatí hadi. Spatříte i řadu zvláštních zařízení a předmětů, většinou se jedná o různé vynálezy stvořené profesorem. Mnohé vám pomohou pokročit dál, jiné musíte odnést profesorovi, aby z nich mohl sestavit pozitronový odchylovač asteroidů. Tato akční adventura v mnohém připomíná animovaný film. Přináší dobrodružství, napětí a velké množství překvapivých situací. Přeji vás šťastnou cestu, v nejvzdálenější části podzemní laboratoře už na vás netrpělivě čeká profesor Eyerstrain.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Grandslam Entertainments, 1987
Autor:  Teque Software Development
Žánr hry:  akční/adventure
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, Sinclair User, vše
Původní manuál:  Terramex.zip
Kazetová obálka:  Terramex.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  návod, mapa, poke, online
RZX video:  Terramex.rzx (162 KB)
Stažení hry:  Terramex.zip (38 KB)

 

Publikováno: 11. 4. 2003 | Doplněno: 14. 7. 2003 | Vložit nový komentář...
Vložil: solaris104Vloženo: 26. 04. 2014, 10:21:30
Tak jsem si zahrál taky tuto hru a bavila mě. Ta variabilita ve výběru postav je dobrý nápad. Jen mě vadí, že postava při chůzi nekopíruje lépe povrch.
Vložil: tomasczVloženo: 13. 10. 2012, 11:11:43
Jeste dodatek k predchozimu: A taky je to ta z her, ktery svym obalem "nelzou", tj. obal je v duchu "What you see is what you get". Skutecne jsem jako malej uprimne nesnasel hry, ktery bud na obalu nebo v uvodnim screenu mely perstrobarevnou detailni grafiku napovidajici o spouste zabavy, ale pak kdyz se hra spustila, clovek videl akorat par neohrabanych tvaru a pokulhavajici scenerii. U Terramexu tahle "lez na zakaznika" nehrozi.
Vložil: tomasczVloženo: 13. 10. 2012, 11:01:01
Tadle hra je podle me uzasna uz jenom tou spoustou ruznorody interakce a perfektni komixovou grafikou, ze nebyla jina moznost nez si poridit original ve velkym obalu http://www.ebay.co.uk/itm/200829613078
Vložil: tomasVloženo: 02. 03. 2010, 13:01:53
naprosto souhlasim s timto nazorem
Vložil: ArtVloženo: 01. 03. 2010, 23:55:02
Pěkně provedená dobrodružná hra, která mě zaujala, už když jsem ji kdysi poprvé vyzkoušel, a bavila, dokud jsem ji nedohrál. Dobrým nápadem jsou rozdílná řešení pro každého z dobrodruhů a jejich "přemýšlení" nad problémy, které není vždy jednoznačnou nápovědou. Rozhodně patří k tomu lepšímu, co vzniklo pro Spectrum.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist