English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Swords of Bane

První zprávy o výskytu nebezpečných monster přinesl posel z údolí. Vesničané, kteří osídlili tuto oblast před několika lety, museli opustit svá obydlí a utéct do bezpečí. Síla těchto příšer byla výjimečná, proto do oblasti byla vyslána císařská garda, aby prokázala svoje kvality. Protivník všechny zaskočil neobyčejnou prohnaností a inteligencí. Při vjezdu do údolí se císařští vojáci dostali do pasti, byli napadeni z obou stran dříve, než se stačili pořádně zformovat.

 

Swords of Bane představuje tahovou strategii pro jednoho hráče. Ve verzi 48K nabízí pouze jednu základní mapu, na které se odehrává samotná akce. Verze 128K hráči nabídne až tři různé mapy. Nejprve si hráč zvolí ze čtyřech stupňů obtížnosti a pustí se do sestavení svojí armády. Na výběr máte ze dvou druhů čarodějů, vojáků vybavených kuší, ti všichni dokáží útočit na dálku. Pak tu jsou jednotky útočící na blízko, ať už vybaveny štítem či nikoliv. Štít poskytne nezbytnou ochranu při střetu s protivníkem, ovšem útok takové jednotky nebude natolik účinný, jako kdyby štítem vybavena nebyla.

 

Jednotky protivníka se skládají ze tří druhů. Nejsilnějším bojovníkem je zemský elementál, jeho tvrdá kůže mu poskytuje dokonalou ochranu. Vodní elementálové jsou druhou nejsilnější jednotkou, jejich obranné číslo není tak vysoké jako v případě zemských elementálů. V žádném případě s nimi nebojujte v blízkosti vody, kde dokáží velice rychle regenerovat ztracenou energii. Nejslabší jednotkou jsou démoni, kteří však při boji na blízko dokáží vysát několik dílku energie ze svého protivníka. Na konci vás bude čekat souboj s ohnivým démonem, který má dvojnásobnou výdrž oproti běžnému démonovi a dokáže vysát až trojnásobné množství energie.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  CCS, 1986
Autoři:  Astros Productions, Abrahart
Žánr hry:  strategie
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, vše
Původní manuál:  Swordsofbane.txt
Kazetová obálka:  Swordsofbane.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, online
RZX video:  Swordsofbane.rzx (672 KB)
Stažení hry:  Swordsofbane.zip (50 KB)

 

Publikováno: 15. 6. 2018 | Vložit nový komentář...
Vložil: SekyVloženo: 04. 07. 2018, 09:30:44
Tohle je prostě skvělá pecka. Poprvé jsem jí hrál na Didaktiku Gama a nemohl jsem se od toho odtrhnout. Je docela těžký a časově náročný vyhrát celou bitvu, protivník (tedy počítač) vám nedá nic zadarmo, ale poskytne to zábavu na hodně hodin. Je to skoro jako šachy, promyšlené tahy, žádný spěch, vše dobře zvážit a hlídat pozice. Takové hry se už dneska skoro nedělají...

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist