English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Survivisection

Zpravodajská služba podala znepokojující zprávu o financování teroristických organizací po celém světě. Po pěti letech usilovného pátrání se konečně podařilo zjistit zdroj těchto peněz. Stojí za ním muž, který si nechá říkat Profesor. Jeho aktivity jsou však mnohem širší, na své základně na jednom z ostrovů uprostřed Pacifiku skupina vědců specializovaných na genetické inženýrství pro něho vyvíjí nové typy zbraní. Celá základna je velice dobře střežena najatými žoldáky. Ústředí se rozhodne na ostrov vyslat speciálně vycvičené komando, které má za úkol zjistit co nejvíce informací o probíhajícím výzkumu a pokusit se zajmout Profesora. Výsadek ale nedopadne nejlépe, celá operace byla prozrazena, začíná nelítostný boj o holý život.

 

Survivisection je hrou, která by rozhodně neměla uniknout vaší pozornosti. Není zdaleka nikterak přehnané, že se hra stala s přehledem nejlepším titulem roku 2012. Po vizuální stránce to je naprostá bomba, tak rychlý a plynulý celoobrazovkový scrolling hrací plochy jsem ještě neviděl, grafika hýří barvami, podmanivá hudba (s každou úrovní jiná) dokresluje celkovou atmosféru. Hra se ovládá kurzorem a myší. Na jeden průchod na vás čeká celkem deset úrovní, některé mise se odehrávají v noci, zavítáte i do podzemí. Na určitých místech se děj rozdvojí, takže celkem Survivisection nabízí 15 různých map, které svojí rozlohou nejsou vůbec malé. Autorovi muselo dát moře práce vše poskládat dohromady a to je tento titul nabízen úplně zdarma.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  SaNchez, 2012
Autor:  SaNchez
Žánr hry:  akční
Formát souboru:  TRD/TAP
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, online
RZX video:  Survivisection.rzx (5632 KB)
Stažení hry:  Survivisection.zip (680 KB)

 

Publikováno: 12. 4. 2013 | Vložit nový komentář...
Vložil: ArtVloženo: 07. 01. 2016, 00:42:39
Možná, že záleží na tom, co je připojeno k počítači nebo jak je nastaven emulátor. Už nevím, v čem všem jsem to před delší dobou zkoušel, ale teď jsem jen narychlo zkusil X128, který jsem měl po ruce, a v něm FIRE nefunguje.
Vložil: PaveroVloženo: 06. 01. 2016, 20:23:07
Mně rovněž FIRE z klávesnice bez problému funguje v TAP i TRD verzi ve Spectaculatoru.
Vložil: Solaris104Vloženo: 06. 01. 2016, 20:19:10
Já to hrál z tap verze přes Kempston mouse. Zkusil jsem si předefinovat klávesy a jede mi to taky (tap i trd verze).
Vložil: ArtVloženo: 05. 01. 2016, 22:24:19
Hra vypadá velmi dobře, ale zatím jsem si ji pořádně nezahrál, protože bohužel v žádné verzi (včetně formátu TAP), kterou jsem zkoušel, mi nefunguje z klávesnice tlačítko FIRE (ani po předefinování kláves). Četl jsem v nějaké diskuzi o stejném problému jiného hráče, ale zatím na to nikdo nereagoval.
Vložil: Solaris104Vloženo: 03. 01. 2016, 11:31:35
I když je ve hře ripnutá grafika ze hry Chaos Engine, tak se jedná o úplně jinou hru. Hra je nelineární a obsahuje celkem 15 levelů. Ta rozsáhlost hry je impozantní. Ze začátku jsem nebyl nadšený z ovládání akční hry myší, ale zvykl jsem si. Opravdu je to výborná hra.
Vložil: PaveroVloženo: 13. 03. 2014, 11:30:03
Naopak, tento titul je na ZX naprosto originální, obzlášťe pro toho, kdo Chaos Engine nikdy nehrál, jako jsem třeba já . Jinak pokud vím, autor se na ruských a anglických fórech touto skutečností nikdy netajil.
Vložil: bildoVloženo: 10. 03. 2014, 21:29:29
JJ,ale to vubec nevadi. Je super ze vznikaji takove hry porad !!!! Parada !
Vložil: uglydogVloženo: 10. 03. 2014, 20:41:46
Tohle je (nepřiznaná ?) kopie Chaos Engine - grafika postav komplet zkopírovaná, částečně i prostředí, originalita téměř nulová..

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist