English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Boulder Dash 1-4 (4)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
Jungle Warrior (1)
Jméno růže (5)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Stalker

Hra Stalker, kterou vytvořil Vlastimil Veselý v roce 1992, vychází ze sci-fi románu bratrů Strugackých s názvem Piknik u cesty. Příběh se točí okolo pásma, které blízko města vytvořil dopad jakéhosi mimozemského tělesa. Není jasné, jestli se jednalo o dopad havarované kosmické lodi či o zvláštní meteorit, nabízí se myšlenka, že jsou to zbytky mimozemské civilizace, která si uspořádala jakýsi piknik u cesty (odtud název knihy), a zanechala po svých radovánkách docela slušný nepořádek. O jevy a předměty v pásmu projevuje zájem skupina lidí (stalkerů), kteří nelegálně vnikají do pásma a vynášejí z něj věci na vlastní pěst.

 

Jednou z takových osob jste vy, vaším úkolem je proniknout do pásma, sbírat předměty zde nalezené, které pak následně zpeněžíte u místního překupníka. Za získané peníze je potřeba nakoupit lepší vybavení, které vám usnadní pobyt v pásmu. Nejprve je potřeba si pořídit kleště, kterými přestříhnete plot ohraničující celou oblast. Dále je to kladivo, kterým rozbijete skleněné desky, co vám stojí v cestě. Ochranná obuv vám umožní vstoupit do oblastí jinak nepřístupných. Vak na předměty také ve výbavě nesmí chybět, bez něj totiž unesete pouze dva předměty. A ze všeho nejdůležitější je Indikátor, který detekuje pole ve vašem bezprostředním okolí, na která když vstoupíte, okamžitě zemřete. Tato pole lze detekovat rovněž házením matic před sebe, pokud se ozve zvukový signál, znamená to, že dopředu ani krok. Hlavním cílem hry je získat v pásmu předmět nejcennější, a to konkrétně tzv. Zlatou kouli.

 

Tato zajímavá hra, jež byla vytvořena v isometrickém 3D enginu, je k dispozici pouze v podobě Z80 snapshotu, ve kterém chybí titulní obrázek. Pokud vlastníte kazetu s touto hrou, určitě se ozvěte v komentáři níže, abychom mohli kazetu zdigitalizovat a vytvořit TAPku.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  TRIPS, 1992
Autor:  Vlastimil Veselý
Žánr hry:  arkáda
Formát souboru:  Z80
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  návod, mapa, poke, online
RZX video:  Stalker.rzx (241 KB)
Stažení hry:  Stalker.zip (19 KB)

 

Publikováno: 15. 9. 2020 | Vložit nový komentář...
Vložil: ugraugraVloženo: 24. 09. 2022, 19:56:29
Slušná hra, škoda jen, že je tam na každém kroku neviditelné smrtící pole, které postavu okamžitě zabije a musí se začínat od znovu. Ale to řeší emulátor. Zajímavost - s využitím teleportů se to dá dohrát do 5ti minut.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist