English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Speccy Bros

Tato nová hra hýřící barvami je předělávkou titulu Snow Bros, který se objevil na začátku devadesátých let na řadě platforem, např. na Amize nebo Atari ST. Všem, kteří tento titul hráli, jistě bude dobře známa i herní koncepce Speccy Bros. Vaším úkolem je provést Nicka sněžným královstvím, ubránit se všem nepřátelům a na samém konci se potkat se svou životní láskou. Likvidace protivníků je velice originální, musíte je zasypat sněhovými koulemi. Po několika zásazích se z nich sama stane obrovská sněhová koule, kterou stačí následně rozpohybovat po ploše.

 

Do rozpohybované sněhové koule můžete naskočit a s její pomocí efektně eliminovat další protivníky. Zasažení nepřátelé po sobě zanechávají různé bonusy, které můžete sbírat. Pokud se vám podaří jednou rozpohybovanou koulí zničit všechny protivníky na obrazovce, budete odměněni obrovským množstvím peněz. Vyčištění obrazovky by vám nemělo trvat příliš dlouho, jinak se na vás vrhne rozzuřená dýně a rychle ukončí vaše trápení. Během putování sněžným královstvím narazíte také na tři speciální protivníky, kterým budete muset uštědřit hodně sněhových zásahů, než se vám přes ně podaří přejít.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Climacus, 2012
Autoři:  Climacus, Radastan, Shiru
Žánr hry:  arkáda
Formát souboru:  TAP
Původní manuál:  Speccybros.txt
Kazetová obálka:  Speccybros.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, online
RZX video:  Speccybros.rzx (179 KB)
Stažení hry:  Speccybros.zip (21 KB)

 

Publikováno: 23. 8. 2012 | Vložit nový komentář...
Vložil: DeadDogVloženo: 29. 01. 2019, 07:31:04
Po prvom zbežnom spustení nasledovalo značné rozčarovanie. Ale dal som tomu určitý čas rok, ďalší rok!, roky!! na vykvasenie a skúsil znovu.

Po druhý krát. Neuveriteľná farebnosť a hrateľnosť, možnosť pre hráča zvoliť si ľubovolnú hernú stratégiu, kedykoľvek sa „vmontovať“ do nezničiteľnej snehovej gule, správne obtiažný záverečný boss na konci úrovne a 2 bossovia na úplnom závere. Výborná premena bosov na ľad.

Paradoxne vo vyšších leveloch so značným počtom nepriateľoch je hra jednoduchšia. Bezprostredne po štarte nového levelu hrdina bliká = nesmrteľnosť! (že nejde o nepodarenú atributovú kolíziu mi docvaklo po určitej dobe) a vyskákať čo najvyššie, premeniť prvú obludu na snehovú guľu , vmontovať do snehovej guli a cestou dole guľajúc taranovať a zlikvidovať za pár sekúnd zostávajúce obludy.

Výborné outro. Po tom všetkej klikacej námahe je pointa nečakaná, ale plne v duchu tradícii gumáka.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist