English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Nightshade (14)
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Shao-Lin's Road

Bojových her se za historii ZX Spectra urodilo velké množství a jednou z nich je zde popisovaná Shao-Lin's Road. Jedná se spíše o hodně akčně laděný titul, takže zde nečekejte žádné propracované souboje. Hlavní hrdina dokáže pouze kopat a toho docílíte pouhým stisknutím tlačítka FIRE. Hra je rozdělena do pěti úrovní, každá úroveň má své vlastní grafické zpracování a rozprostírá se na prostranství asi dvou obrazovek. Vaším úkolem je vždy vymlátit všechny protivníky, kterých je opravdu požehnaně, naštěstí na jejich skolení vám bude stačit pouze jeden dobře mířený kop. Tato taktika ovšem neplatí na speciální bojovníky, kteří se objeví vždy na konci úrovně, ti totiž vydrží daleko větší množství úderů, než se vám je podaří dostat do věčných lovišť. Při hraní si musíte vystačit se třemi životy, každý život je navíc rozdělen do tří stupňů zranění. To tedy znamená, že po devíti zásazích vaše bojové putování končí, přičemž stačí, když se soupeře lehce dotknete a jedna třetina života je pryč. 

 

Nejhorší situace nastanete v momentě, když se dostanete mezi dva protivníky, kteří si vás pěkně podají, to pak o život přijdete opravdu rychle. Z takové šlamastiky se lze zachránit přeskočením do jiného patra, neboť jednotlivé úrovně jsou rozděleny do tří poschodí. Po provedení nějaké pěkné akce můžete být obdarováni dvěma bonusy, které vám usnadní práci. Tím prvním je jakási koule, která se vám přilepí na nohy, pokud ji vyšlete před sebe, pobije všechny bojovníky v řadě, popřípadě se od jednoho z nich odrazí a vrátí se jako bumerang zpět k vám k opětovnému použití. Druhým bonusem jsou speciální střely, které vyčistí celé patro od dotírajících protivníků. Občas také zahlédnete vzduchem poletující předměty, které když za letu zasáhnete, přibude vám skóre. Po zdolání všech pěti úrovní se hra začíná opakovat s tím rozdílem, že se zde objeví poletující pták bombardující vás vejci, před kterými musíte neustále kličkovat.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  The Edge, 1986
Autoři:  Mike Leaman, Stephen Cargill, Jack Wilkes
Žánr hry:  akční
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, Sinclair User, vše
Původní manuál:  Shao-linsroad.txt
Kazetová obálka:  Shao-linsroad.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, online
RZX video:  Shao-linsroad.rzx (143 KB)
Stažení hry:  Shao-linsroad.zip (25 KB)

 

Publikováno: 23. 6. 2002 | Doplněno: 19. 7. 2002 | Vložit nový komentář...
Vložil: maikiVloženo: 28. 09. 2018, 09:14:58
Velmi dobrá velmi hratelná mlátička. Hodně jsem to hrával. Sice asi ne taková klasa jako Renegade, ale dvojrozměrný svět platforem tomu dává pořádný šmrnc a akčnost. Skoro stejně dobré jako originál na automatu.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist