English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
Jungle Warrior (1)
Jméno růže (5)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Sentinel

Sentinel patří k titulům, které vás donutí myslet. Přitom používá velmi zajímavý způsob grafického zobrazení v trojrozměrném stylu, který na svou dobu působil velmi realisticky. Celá akce se odehrává ve zvláštní hornaté krajině, jako by jste na šachovnici vytvořili kopce, údolí, různé plošiny a strmé srázy. Šachovnice proto, že všechny rovné plochy jsou pokryty čtvercovými poli. Na počátku jste coby nepatrný robot umístěn do této liduprázdné krajiny, jejíž plošiny jsou tu a tam posázeny osamělými stromy. 

 

Na samotném vrcholu stojí vševidoucí a všemohoucí strážce - Sentinel. Majestátně ční nad svým panstvím a neustále si kontroluje, zda mu někdo do něj nevnikl. Jako mohutný námořní maják, který svým paprskem ohmatává mořskou hladinu, tak i Sentinel se stále otáčí a svým neviditelným paprskem prozkoumává každý kousek svého území. Není to však paprsek přátelský, ale smrtící. Najde-li vás někde ukrytého ve své krajině, začne z vás po chvíli odčerpávat energii a vy se rozpadnete v prach. Situace pro vás tedy není nijak příznivá, tím spíše, že vaším úkolem je tohoto strážce zničit. Pokud jste zvědaví jak na to, doporučuji prostudovat návod.

 

Sentinel je jedna z nejoriginálnějších her, které pravděpodobně v životě uvidíte. Dá se jen velmi obtížně zaškatulkovat do některé z obvyklých herních kategorií. Je to hra rozhodně spíše strategická než akční, a přesto po vás bude vyžadovat bleskurychlé rozhodování, hbité prsty, pevné nervy a chladnokrevnou vypočítavost zejména ve chvílích, kdy nebude na klidné rozmýšlení zkrátka čas. Je to první hra svého typu a její hrací mechanismus je zcela ojedinělý. Jedná se o živoucí důkaz toho, že ani na Spectru nemusí patřit třetí rozměr do oblasti snů. O úspěchu tohoto titulu svědčí i to, že se objevila předělávka na platformu PC, která se jmenuje Sentry, a jedná se také o poměrně zdařilý projekt.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Firebird Software, 1987
Autor:  Software Creations
Žánr hry:  logická
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, Sinclair User, vše
Původní manuál:  Sentinel.txt
Kazetová obálka:  Sentinel.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  návod, mapa, poke, remake, online
RZX video:  Sentinel.rzx (27538 KB)
Stažení hry:  Sentinel.zip (31 KB)

 

Publikováno: 21. 10. 2002 | Doplněno: 22. 5. 2003 | Vložit nový komentář...
Vložil: PaveroVloženo: 23. 05. 2014, 22:08:28
Teprve její jedna desetina .
Vložil: MEGAJOHNVloženo: 23. 05. 2014, 14:44:55
Tomu říkám mapa .
Vložil: ArtVloženo: 05. 08. 2009, 10:41:46
To je sice pravda, ale předpokládám, že pak je rychlejší úplně všechno včetně zaměřování kurzorem a hlavně otáčení Sentinela, takže pro změnu chybí čas na rozmyšlenou.
Vložil: PaveroVloženo: 19. 04. 2009, 17:54:44
Tak tento nedostatek lze celkem dobře eliminovat v emulátoru .
Vložil: ArtVloženo: 19. 04. 2009, 13:02:11
Perfektní hra až na jeden nedostatek: Je děsně pomalá. Samozřejmě je jasné, že na Spectru by to s tímto zobrazením asi o moc rychleji nešlo ani při dokonalé optimalizaci programu, ale tato vlastnost bohužel dost ubírá na zábavnosti. Ale přece jen i tak je to rozhodně kvalita a pokud nepočítám rychlost, grafika je špičková, nápad velmi dobrý a originální a odvaha autorů osmibitových verzí velká.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist