English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Dizzy 1-7 (46)
Bruce Lee RX (4)
Super Robin Hood (8)
Fire and Ice (3)
Saboteur 1-2 (44)
Robocop 1-3 (14)
COINZ are Mine! (4)
Speccy Quiz (1)
Jam! (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Sentinel

Sentinel patří k titulům, které vás donutí myslet. Přitom používá velmi zajímavý způsob grafického zobrazení v trojrozměrném stylu, který na svou dobu působil velmi realisticky. Celá akce se odehrává ve zvláštní hornaté krajině, jako by jste na šachovnici vytvořili kopce, údolí, různé plošiny a strmé srázy. Šachovnice proto, že všechny rovné plochy jsou pokryty čtvercovými poli. Na počátku jste coby nepatrný robot umístěn do této liduprázdné krajiny, jejíž plošiny jsou tu a tam posázeny osamělými stromy. 

 

Na samotném vrcholu stojí vševidoucí a všemohoucí strážce - Sentinel. Majestátně ční nad svým panstvím a neustále si kontroluje, zda mu někdo do něj nevnikl. Jako mohutný námořní maják, který svým paprskem ohmatává mořskou hladinu, tak i Sentinel se stále otáčí a svým neviditelným paprskem prozkoumává každý kousek svého území. Není to však paprsek přátelský, ale smrtící. Najde-li vás někde ukrytého ve své krajině, začne z vás po chvíli odčerpávat energii a vy se rozpadnete v prach. Situace pro vás tedy není nijak příznivá, tím spíše, že vaším úkolem je tohoto strážce zničit. Pokud jste zvědaví jak na to, doporučuji prostudovat návod.

 

Sentinel je jedna z nejoriginálnějších her, které pravděpodobně v životě uvidíte. Dá se jen velmi obtížně zaškatulkovat do některé z obvyklých herních kategorií. Je to hra rozhodně spíše strategická než akční, a přesto po vás bude vyžadovat bleskurychlé rozhodování, hbité prsty, pevné nervy a chladnokrevnou vypočítavost zejména ve chvílích, kdy nebude na klidné rozmýšlení zkrátka čas. Je to první hra svého typu a její hrací mechanismus je zcela ojedinělý. Jedná se o živoucí důkaz toho, že ani na Spectru nemusí patřit třetí rozměr do oblasti snů. O úspěchu tohoto titulu svědčí i to, že se objevila předělávka na platformu PC, která se jmenuje Sentry, a jedná se také o poměrně zdařilý projekt.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Firebird Software, 1987
Autor:  Software Creations
Žánr hry:  logická
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, Sinclair User, vše
Původní manuál:  Sentinel.txt
Kazetová obálka:  Sentinel.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  návod, mapa, poke, remake, online
RZX video:  Sentinel.rzx (27538 KB)
Stažení hry:  Sentinel.zip (31 KB)

 

Publikováno: 21. 10. 2002 | Doplněno: 22. 5. 2003 | Vložit nový komentář...
Vložil: PaveroVloženo: 23. 05. 2014, 22:08:28
Teprve její jedna desetina .
Vložil: MEGAJOHNVloženo: 23. 05. 2014, 14:44:55
Tomu říkám mapa .
Vložil: ArtVloženo: 05. 08. 2009, 10:41:46
To je sice pravda, ale předpokládám, že pak je rychlejší úplně všechno včetně zaměřování kurzorem a hlavně otáčení Sentinela, takže pro změnu chybí čas na rozmyšlenou.
Vložil: PaveroVloženo: 19. 04. 2009, 17:54:44
Tak tento nedostatek lze celkem dobře eliminovat v emulátoru .
Vložil: ArtVloženo: 19. 04. 2009, 13:02:11
Perfektní hra až na jeden nedostatek: Je děsně pomalá. Samozřejmě je jasné, že na Spectru by to s tímto zobrazením asi o moc rychleji nešlo ani při dokonalé optimalizaci programu, ale tato vlastnost bohužel dost ubírá na zábavnosti. Ale přece jen i tak je to rozhodně kvalita a pokud nepočítám rychlost, grafika je špičková, nápad velmi dobrý a originální a odvaha autorů osmibitových verzí velká.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist