English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Nightshade (14)
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Preliminary Monty

Jistě si vzpomínáte na hru Panama Joe, která byla svým způsobem jedinečná, na ostatních osmibitových platformách se jmenovala Montezuma’s Revenge a u obou titulů bychom našli celou řadu rozdílných prvků. Původní Montezuma’s Revenge se na Spectru nikdy neobjevil, tedy až do roku 2009, kdy ho pod názvem Preliminary Monty uvedl v život ruský programátor Andrew Zhiglov. Úkolem hráče je projít desetipatrovou pyramidu, překonat všechny překážky, otevírat dveře modré, červené a bíle barvy, sbírat bonusové předměty a v závěru proskočit otvorem ve středu nejhlubšího patra pyramidy do další úrovně.

 

Úrovní je celkem devět s postupně vzrůstající obtížností, v první úrovni máte přístupné pouze levé křídlo pyramidy, ve druhé úrovni pro změnu jen pravé křídlo, od třetí úrovně je přístupná celé pyramida, záleží na vás, kterou cestou se vydáte. Srážka s protivníkem vás připraví o jeden život, do páté úrovně takový protivník nadobro zmizí ze hry, od šesté již v obrazovce zůstává. Protivníka můžete eliminovat, pokud máte v držení meč. S každou úrovní přibývá pater, ve kterých je úplná tma, ze začátku se jedná pouze o poslední patro, za tímto účelem musíte být vybaveni pochodní, která se nachází v šestém patře pyramidy. S následující úrovní se zvýší počet zatemnělých pater o jedno, takže si jistě dobře spočítáte, že například v deváté úrovni strávíte polovinu hry v naprosté tmě, než se vám podaří získat pochodeň.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Andrew Zhiglov, 2009
Autor:  Andrew Zhiglov
Žánr hry:  arkáda
Formát souboru:  TAP
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, online
RZX video:  Preliminarymonty.rzx (291 KB)
Stažení hry:  Preliminarymonty.zip (30 KB)

 

Publikováno: 15. 6. 2010 | Vložit nový komentář...
Vložil: tomasczVloženo: 01. 09. 2012, 23:43:21
Her je doopravdy az moc (WoS udava 24.000+ !). Ja jsem si jich zahral tak mozna 150-200 (coz neni ani jedna setina ). Ale na druhou stranu - hry na Spectru jsou hlavne o kvantite a bohuzel ne az tak moc o kvalite. Uprimne - malo adventur svou zminovanou hodnotou dosahne minimalne na Little Puff a malo strilecek aspon na Inferno. Ale jsou i vyjimky - treba novej Boovie 2 je lepsi nez starej Boovie 1
Vložil: solaris104Vloženo: 01. 09. 2012, 20:24:00
Na ZX je sice dost her, ale rad si zahraji i nejake nove. Vzdy me udivuje, co dokazi programatori vyzdimat ze stareho HW.
Vložil: peterVloženo: 01. 09. 2012, 17:01:27
myslim si, ze na zx je dost hier, v sucasnosti ich netreba robit. ved to nema ziadnu hodnotu.
Vložil: ArtVloženo: 13. 07. 2012, 10:16:00
Jen bych ještě poznamenal, že název Preliminary Monty není vymyšlený pro Spectrum, ale jmenuje se tak i verze pro osmibitové Atari určená pro 16K cartridge.
Vložil: ArtVloženo: 07. 08. 2010, 15:09:26
Opravdu dobrá konverze a v rámci možností věrná originálu, díky čemuž působí sympaticky starobyle. Jen mě trochu mrzí, že na rozdíl od Panama Joe jsou tu žebříky příliš tmavé a hlavní hrdina se na nich také přebarvuje.
Vložil: maikiVloženo: 10. 07. 2010, 09:19:14
Montezuma's Revenge byla hra na míru šitá Atari 800. Na obrazovce se nevyskytuje nějaké velké množství sprajtů (na které je Atari velmi omezené na rozdíl od C-64) a vhodnou barevnou paletou a zvuky dokázali stvořit velmi působivou hru, a v podstatě tato verze je asi nejlepší dodnes. Panama Joe jsem nikdy nehrál, ale přijde mi to jako dobrá konverze i když technická úroveň odpovídá době kdy vznikla. Ovšem Preliminary Monty je bomba. Víc takových konverzí!
Vložil: bildoVloženo: 10. 07. 2010, 09:06:56
Tak tohle to je parbicka.
Panama Joe jsem celkem hral, protoze jsem to znal od kamose, se kterym jsem to paril na Atarku XE. Hodne jsem mu tu jeho verzi zavidel. Skoda, ze tenkrat nebyla tahle verze. Moje "zavist"by byla mnohem mensi.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist