English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Boulder Dash 1-4 (5)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
Jungle Warrior (1)
Jméno růže (5)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Panama Joe

Poslední náčelník kmene Aztéků, Montezuma II., kladl španělským dobyvatelům hrdinný odpor, ale nakonec v létě 1521 jeho říše přece jen padla. Ještě předtím však Montezuma ukryl aztécké poklady do komplexu podzemních chodeb, a tak je před podmaniteli zachránil. Použil při tom dobová zabezpečovací zařízení, takže ve sklepeních neuvidíte lasery, ale spíše hady, valící se i poskakující lebky nebo pavouky. (Pavouk je takový ten fialový čtvereček, který vás bude pronásledovat i po žebřících a k jehož identifikaci potřebujete buď notnou dávku fantazie, anebo originální manuál.) A protože Montezumova říše byla technicky celkem na výši, použil vládce k zajištění bohatství i rolující pásy a mizející podlahy. Kromě toho značnou část chodeb pozamykal, klíče však celkem nerozumně rozvěsil u stropů. Mimo klíčů třech různých barev dal k použití i některé obranné prostředky (meče a kladiva) a jednu užitečnou svítilnu.

 

"To bludiště přece není nepřekonatelné", řekl si Panama Joe, odjel do Mexika, nalezl vstup do podzemí a proniknul do temnoty. Ale hned vzápětí si přestal vědět rady, takže mu budete muset pomoci. Naštěstí bludiště není příliš rozsáhlé a zabezpečení moc komplikované, takže se dá na několikátý pokus projít i bez mapy. A ještě poslední rada, až se dostanete do místnosti s Montezumovým pokladem, skákejte!

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Sinclair Research, 1983
Autor:  Amazon Systems
Žánr hry:  arkáda
Formát souboru:  TAP
Původní manuál:  Panamajoe.txt
Kazetová obálka:  Panamajoe.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, remake, online
RZX video:  Panamajoe.rzx (43 KB)
Stažení hry:  Panamajoe.zip (9 KB)

 

Publikováno: 4. 10. 2002 | Doplněno: 14. 3. 2005 | Autor: Zdeněk Starý | Vložit nový komentář...
Vložil: maikiVloženo: 10. 07. 2012, 11:58:10
Taky, jako hodně zde diskutujících, si pamatuji výbornou verzi Montezuma's Revenge na Atari 800. Tady ten Panama Joe jsem ani tehdy nepotkal a ani toho nelituji. Je to dost suše naprogramované. Myslím že to chtěli vydat ve formě cartridge, ale pak to stopili. A dobře udělali. Jinak ta moderní ruská konverze zase nefunguje na standardním Spectru, což je u takto staré hry velká vada na kráse. A taky si moc nepohrál s barvami. Zkrátka a dobře, Atari 800 + C-64 jasně vedou.
Vložil: PaveroVloženo: 14. 06. 2010, 22:34:18
to Abraxx: ve 128K módu by mělo být vše OK
Vložil: abraxxVloženo: 01. 06. 2010, 07:52:28
Pro mne je toto srdeční záležitost. Je to první hra na Spectru, kterou jsem dohrál do konce.
Jinak na ostatních platformách se to vždy jmenovalo Montezuma a stejně se jmenuje i remake. Když vznikla kdysi 3D verze pro PC, tak tam byl jeden DOS ovský remake jako bonus.
A ten ruský "Monty" mi v několika emulátorech blbne - ve druhé obrazovce u prvního klíče se mi nezobrazuje postavička. Je ale fakt, že na Spectru jsem to ještě nevyzkoušel.
Vložil: ArtVloženo: 30. 05. 2010, 18:01:41
Myslím, že jsem se někdy v tomto roce díval na World of Spectrum, jaké jsou tam tituly z několika posledních let, a mimo jiné mě zaujalo právě tohle. Naštěstí je tam ta možnost nechat si vypsat seznam podle různých kritěrií.
Vložil: bildoVloženo: 30. 05. 2010, 13:20:30
Mas pravdu, tahle nova verze je mnohem hezci a fakt pripomina ty verze z jinych 8bitu. Dik za info.
Ps. Jak jsi tu hru nasel?
Vložil: ArtVloženo: 30. 05. 2010, 11:08:27
V minulém roce se objevila mnohem hezčí spectrovská verze nazvaná Preliminary Monty, která je dostupná i ve formátu TAP. Doporučuji vyzkoušet těm, kterým se líbila původní hra pro jiné počítače.
Vložil: ArtVloženo: 07. 08. 2009, 11:59:15
Na jiných počítačích jsem to sice nikdy nehrál, ale když to srovnám na obrázcích, musím uznat, že verze pro Spectrum je přece jen tak trochu chudý příbuzný, asi hlavně kvůli tomu, že jsou tam všichni příliš malí a ti pavouci jsou opravdu odfláknutí.
Vložil: MontyMoleVloženo: 31. 07. 2009, 17:55:17
Poprvé jsem hrál na Atari u kamaráda a byla to s "Fractalusem" hra, kterou jsem mu záviděl (zbytek nic moc). Sehnal jsem si jí a hrál ji jak smyslů zbavený Taky se mi nelíbila tolik jako na Atari, ani dnes se mi nelíbí víc, ale zahraju si spíš spectráckou verzi když na to přijde
Vložil: BildoVloženo: 31. 07. 2009, 15:31:09
Tuhle hru jsem hraval docela casto, ale hlavne kuli tomu, ze se mi moc libila verze pro C64 a Atari XL. Skoda, ze "nase" verze neni hezci a rychlejsi. Ale stejne me to tenkrat bavilo.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist