English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Order of Sleeping Dragon

Po celá staletí si záhadný řád Spícího draka přísně střeží svá tajemství. Nyní však nastávají těžké časy. Hlavním hrdinou této vynikající RPG hry je bezejmenný chlapec, který se svým otcem žije v malé vesnici. Vesnice je zaplavena démony, u kterých nikdo netuší, odkud se vzali. Mniši z nedalekého kláštera jsou stále laxnější na volání místních vesničanů o pomoc a nechávají tak nebohé obyvatele na pospas řádění démonů. Tomuto řádění není ušetřen ani otec hlavního hrdiny, který po jednom z útoků zůstane ležet na podlaze svého domu v tratolišti krve. Nezbývá vám tedy nic jiného než navštívit mnichy z tajuplného řádu a znovu apelovat na jejich morální povinnosti. Ti ovšem připravují svůj vlastní plán na záchranu světa, nepřivodí tím však ještě daleko větší katastrofu?

 

Jak již bylo řečeno, jedná se o jedno z nejlepších RPG, které bylo pro počítače typu ZX Spectrum vytvořeno. Propracovaný engine nabízí pestrobarevnou grafiku, plynulý scroll a hlavně vše, co nesmí chybět v žádném titulu tohoto specifického žánru. Náš hlavní hrdina se musí utkat se zlem, které zaplavilo jeho domovinu a přilehlé okolí. Postupně plní jednotlivé úkoly, zabijí hordy protivníků, kteří mu zkříží cestu. Na počátku vybaven pouze zrezivělým mečem a slabý jako moucha, postupné získává lepší zbraně, a hlavně velkou porci nových zkušeností, která ho činí stále silnějším. Tím se dokáže postavit i monstrům, která by ho dříve usmrtila byť jediným úderem. Situace je zlá a nesnese odkladu, musí se začít konat, a to okamžitě, než bude příliš pozdě.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Drunk Fly, 2019
Autoři:  Nikolay Zapolnov, Evgeniya Zapolnova
Žánr hry:  RPG (Role Playing Game)
Formát souboru:  TAP
Původní manuál:  Orderdragon.txt
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, online
RZX video:  Orderdragon.rzx (329 KB)
Stažení hry:  Orderdragon.zip (78 KB)

 

Publikováno: 6. 12. 2019 | Vložit nový komentář...
Vložil: DivarinVloženo: 21. 05. 2022, 13:10:45
Amazing technical achievement. This JRPG style game is a lot of fun and easy to get into with the WASD key configuration (reconfigurable) and the tutorial helping you get started. Unfortunately I didn't see any way to save the game (I'm playing on real hardware so save states isn't possible) and after about 20 minutes the game froze up on me so I'm probably not going to try again, at least not on real hardware. If you're going to be playing on an emulator though then go for it.

----
Překlad
----

Úžasný technický úspěch. Tato hra ve stylu JRPG je velmi zábavná a snadno se do ní dostanete díky konfiguraci klíče WASD (rekonfigurovatelné) a tutoriálu, který vám pomůže začít. Bohužel jsem neviděl žádný způsob, jak hru uložit (hraju na skutečném hardwaru, takže save states není možný) a asi po 20 minutách mi hra zamrzla, takže to už asi nebudu zkoušet, alespoň ne na skutečném hardwaru. Pokud ale budete hrát na emulátoru, jděte do toho.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist