English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Boulder Dash 1-4 (5)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
Jungle Warrior (1)
Jméno růže (5)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Notorik

Fredův život nebyl snadný, už od samého narození ho provázela smůla a problémy, matka příroda ho neobdařila oslnivou inteligencí, což je hodně kulantně řečeno, neboť se mu nepodařilo dokončil ani základní školu. Co čert nechtěl, na práci ho příliš neužilo, obě ruce měl levé, na co šáhnul, to prostě pokazil. Nikdo se tedy nemůže divit, že z chudáka Freda se stal flákač, povaleč a zhýralec, který svou těžkou životní situaci utápěl ve skleničce alkoholu. Každý den dokázal vypít nepřeberné množství vína a kořaly, takže jeho játra a ledviny dostávaly pořádně zabrat. 

 

Je až z podivem, že někdo z takto pohnutým a odsouzeníhodným životním stylem se dokázal oženit, nicméně Fredovi se to povedlo, jenomže vůbec netušil, že po tomto aktu ho teprve čeká to pravé peklo. Jeho žena se z něj totiž rozhodla udělat abstinenta, zakázala mu chodit do hospody, a navíc všechny soudky s archivním vínem uzamkla ve srubu a klíč pečlivě uschovala. Možná namítnete, že se jednalo o chvályhodnou myšlenku, ale pro Fredovy orgány a zažívací ústrojí to byl strašlivý šok, když ze dne na den nedostaly svou obvyklou dávku. Absťák je hrozná věc, tudíž se Fred odhodlal k zoufalému činu, za každou cenu musel najít způsob, jak se dostat do srubu s vínem, které před ním ukryla jeho nepřející žena.

 

Tak nějak by se dal popsat neveselý osud hlavního aktéra ve hře Notorik od slovenské firmy Ultrasoft. Jedná se jednoduchou adventuru doplněnou o frustrující akční pasáže. Adventurní složka převážně spočívá v otevírání dveří a hledání různých klíčů, přičemž právě tím posledním odemknete dveře inkriminovaného srubu a v cestě za alkoholem vám už nic nebude bránit. Akční prvky představují hlavně přeskakování různé havěti, což není vůbec snadné, poněvadž tento úkon musíte přesně načasovat. Přestože tento titul nepatří k nějaké absolutní špičce, nejhůře dopadlo asi vykreslování hlavního hrdiny, jistou pozornost si určitě zaslouží, už třeba jen kvůli zajímavému námětu .

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Ultrasoft, 1992
Autor:  Bytepack
Žánr hry:  akční/adventure
Formát souboru:  TAP
Původní manuál:  Notorik.txt
Kazetová obálka:  Notorik.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  návod, mapa, poke, online
RZX video:  Notorik.rzx (47 KB)
Stažení hry:  Notorik.zip (23 KB)

 

Publikováno: 28. 4. 2003 | Doplněno: 20. 10. 2003 | Vložit nový komentář...
Vložil: Solaris104Vloženo: 14. 05. 2014, 21:56:27
Tato hra je moc krátká a aby to hráč neměl jednoduché, tak se Notorik dost dementně ovládá. Po spuštění hry se mě vůbec nelíbilo, jak se podle Freda obarvuje pozadí. Naštěstí píší v manuálu, že to lze měnit klávesou Q. I tak ale Notorika řadím ke slabším hrám Ultrasoftu vedle Cesty bojovníka.
Vložil: s0l1t3rVloženo: 25. 08. 2010, 01:33:46
No, tenkrát se mi to podařilo dohrát, ale byla to hrůza! Ovládání panáka strašný, hodně "podprůměrnej" kousek! A já to měl navíc na "origo" kazetě od Ultrasoftu...

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist