English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Nightshade (14)
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Nosferatu the Vampyre

Krvechtivý upír Nosferatu obýval starý hrad stojící na pahorku, na jehož úpatí se rozkládalo malé městečko. V tomto městě už dávno nikdo nepoznal klid. Nosferatu vždy jednou za několik týdnů chodil do města a vybíral si oběti, které pak zabíjel. Strach obyvatel z upíra byl tak silný, že se nikdo z nich neodvážil podniknout proti němu žádné odvetné kroky. A tak plynuly roky. Až jednoho dne dorazili do města tři přátelé - Jonathan, Lucy a Van Helsing - a rozhodli se, že upíra zabijí a zakopou jeho tělo za hřbitovní zdí, aby už navěky byl od něj pokoj. Několik týdnů velmi důkladně připravovali celou akci. Pak nadešel vhodný den. Lucy poslala upírovi dopis, že se s ním musí sejít ve velmi naléhavé záležitosti. V době rozmluvy Lucy s Nosferatem měl Van Helsing upíra zabít vražením ostrého dřevěného kůlu do jeho srdce.

 

Bohužel se plán nezdařil a Jonathan, který upíra denně sledoval, zůstal v zajetí jeho hradu. Přátelé se ho pokoušeli osvobodit, ale marně, hrad byl důkladně střežen upírovými hlídači a na oknech, která byla beztak příliš vysoko, byly pevné mříže. Zůstává už jen jediná, poslední naděje na záchranu Jonathana z upírova hradu ven, a to jste vy. Vaším úkolem je vysvobodit vězně, vyvést ho z hradu ven a s přičiněním ostatních přátel upíra zabít použitím dřeveného kolíku, který musíte vyrobit z nohy křesla pomocí sekery. Není to snadný úkol, v Nosferatově sídle pobíhají obrovití psi, jedovatí pavouci a krysy, po chodbách poletují krvežízniví netopýři. Navíc se kdykoliv může objevit sám upír Nosferatu. Jestliže Lucy zahyne, nemáte naději na úspěch, protože pouze ona může vylákat upíra z jeho pokoje, ve kterém je v bezpečí.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Piranha, 1986
Autor:  Design Design Software
Žánr hry:  akční/adventure
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, Sinclair User, vše
Původní manuál:  Nosferatu.txt
Kazetová obálka:  Nosferatu.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  návod, mapa, poke, online
RZX video:  Nosferatu.rzx (163 KB)
Stažení hry:  Nosferatu.zip (26 KB)

 

Publikováno: 5. 12. 2003 | Doplněno: 21. 12. 2005 | Vložit nový komentář...
Vložil: ArtVloženo: 25. 08. 2014, 13:20:15
Vidím, že komentáře k této hře se rozvinuly nečekaným směrem.

Zajímavá stránka. V její anglické verzi je uvedeno, že v polovině 19. století už byla většina nových domácností střední třídy v britských městech vybavena splachovacím záchodem, přičemž děj knihy se odehrává skoro o 40 let později, takže těžko říct, jak to bylo tehdy normální. Ale každopádně je pravda, že ve hře je možná více záchodů než ve všech upírských filmech dohromady. Aspoň je to neobvyklé oživení, i když to trochu narušuje strašidelnost.
Vložil: Solaris104Vloženo: 25. 08. 2014, 10:22:16
Našel jsem zajímavou stránku o historii splachovacích záchodu
http://cs.wikipedia.org/wiki/Splachovac%C3%AD_z%C3%A1chod
Stále si myslím, že v 19. století moc splachovacích záchodů nebylo .
Vložil: ArtVloženo: 24. 08. 2014, 21:21:57
Souhlasím, když jsem to psal, neuvědomil jsem si, že se ten pojem takto používá. I když mi není moc jasné, proč si autor toho pojmu vybral zrovna slovo "gotický". Takže hra obsahuje gotické splachovací záchody.
Vložil: Solaris104Vloženo: 24. 08. 2014, 19:27:51
Hra to byla dobrá, ale určitě šla udělat lépe.

Máš pravdu, hra je inspirována filmem Nosferatu z roku 1979. Ale pojem gotický román nebo horor neznamená, že se děj odehrává výlučně v období gotiky. Mimochodem Dracula se řadí mezi typické gotické romány.
Vložil: ArtVloženo: 24. 08. 2014, 16:16:31
Mně se hra líbí, i když některé věci by šly vylepšit. Samozřejmě trpí klasickým syndromem podobných místností, ale celkově jsem spokojený. Jen tu hudbu jsem musel po pěti minutách vypnout.

Mimochodem, ve skutečnosti je hra inspirována stejnojmenným filmem z roku 1979, který je ale v podstatě remakem zmíněného němého filmu. Pokud jde o ty záchody, tak v době, kdy se děj původní knihy odehrává (a která nemá s gotikou nic společného), se splachovací záchody běžně používaly.
Vložil: Solaris104Vloženo: 23. 08. 2014, 19:47:04
Klasický němý horor Nosferatu mám hrozně rád. Proto jsem si s chutí zahrál i tuto hru, která se tímto filmem inspirovala. Bez mapy bych tu hru nikdy nedohrál. Taky nejednoznačné řešení hry mi nevyhovuje. Dostala mě místnost nejvyšší potřeby plná splachovacích záchodů . To nemá v gotické hře co dělat.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist