English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Mikie

Pojďme si teď všichni společně zavzpomínat na časy dávno minulé, na doby, které jsou nenávratně pryč. Na zlaté časy, kdy jste ještě usedali do školních lavic. Pro některé z vás to byly nejhezčí časy, pro jiné to byla otrava. Ale teď to nejdůležitější. Byli jste někdy za školou? No jenom si vzpomeňte, kolikrát to bylo a s kým. Jestli jenom tak, nebo na vás někde čekala vaše milá. A právě díky hře Mikie si můžete oživit vzpomínky a vrátit se zpět do pubertálních let. Hra vás přivítá velmi hezkým efektem - létajícími srdíčky a také velmi známou písní Hard Day's Night od skupiny Beatles. Vaším úkolem bude v polovině vyučování utéct ze školních lavic, posbírat všechna srdíčka, která jsou různě rozházena po celé škole, a dostat se na školní dvůr, kde na vás bude netrpělivě čekat vaše holka.

 

První díl se odehrává v samotné učebně, kde musíte vyšťouchat zadnicí spolužáky, pod kterými jsou srdíčka. Práci vám bude znepříjemňovat učitel, který vás bude honit po třídě, takže si na něj dejte obzvláště pozor. Dokonce po vás hází i předměty. Jakmile se vám podaří složit nápis OPEN!, pak můžete vyjít na chodbu. Na chodbě vám stačí vyhnout se uklízečům a učiteli, který vás z učebny pronásleduje, a dostat se na šatnu. V tomto díle jste si určitě všimli skříněk, které jsou plné srdíček. Proto je všechny posbírejte. Znovu si dejte pozor na nepřátele. Do třetího dílu se dostanete opět přes chodbu. Tentokrát se jedná o jídelnu. Opět je na vás co nejrychleji se vyhýbat nepřátelům a sesbírat všechna srdce. Je to jediný díl, ve kterém se můžete i bránit. Při pohybu po místnosti si vždy u některého z rendlíků vyzvedněte kuřecí kýtu, kterou ve správný okamžik mrskněte po nepříteli. 

 

Ve čtvrtém dílu se ocitáte v tělocvičně, kde se tentokrát musíte prokličkovat mezi tanečnicemi, které jsou velmi nepříjemné, protože vám svým divotvorným tancem na několik okamžiků pořádně zamotají hlavu, čehož může bleskurychle využít nepřítel. Pokud jste zvládli i tento díl, tak hurá ze školy ven až na školní dvůr, kde už na vás čeká vaše milá. Opět je na vás sesbírat všechna rozházená srdíčka, za která už konečně dostanete velkou pusu. Tímto si můžete gratulovat, hru jste zvládli a začíná se od začátku.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  Imagine Software, 1985
Autoři:  Jonathan M. Smith, Martin Galway, F. David Thorpe
Žánr hry:  arkáda
Formát souboru:  TAP
Recenze:  Crash, Your Spectrum/Sinclair, Sinclair User, vše
Původní manuál:  Mikie.txt
Kazetová obálka:  Mikie.jpg
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke, online
RZX video:  Mikie.rzx (46 KB)
Stažení hry:  Mikie.zip (24 KB)

 

Publikováno: 20. 8. 2005 | Autor: Rocker | Vložit nový komentář...
Vložil: ainVloženo: 07. 10. 2012, 09:05:34
Tuhle hru jsem měl nejradši na C64, ale i na ZX je moc hezká. Hlavně nápad, originál, a dá se v pohodě dohrát do konce.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist