English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Impossabubble (1)
Bruce Lee (29)
Spectaculator (23)
Crazy Cars 1-2 (11)
Victory Road (1)
Ikari Warriors (3)
Automania (6)
Spy vs Spy 1-3 (2)
Aliens - Neoplasma (7)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Mezi věžemi

Toho roku Moudří konečně porazili Velké Zlo a vyhnali většinu jeho dosud neporazitelné Armády Hrůzy z osvobozující se země. I král se navrátil a pomalu se začal obnovovat běžný život. Krajem ale stále táhnou služebníci Zla, zbytky rozprášených vojsk, snažící se ještě na poslední chvíli uškodit, kde se dá. Na královském hradě však převládá názor, že hledají Deset Zlatých Cihel, základ a chloubu pokladu, kterého se Velké Zlo za dnů své vlády zmocnilo a ukrylo je na různých místech. Král tedy pověřuje nejodvážnějšího ze svých věrných, aby Deset Zlatých Cihel opět shromáždil. Vítejte u hry Mezi věžemi, pořádného dungeonu, kterých je na Spectru jako šafránu, o to více může těšit, že pochází z českých luhů a hájů.

 

Celá myšlenka hry patří +GAMovi a sám ji též uvedl v realitu. Ve hře budete procházet rozsáhlou krajinou, potěšující je, že není úplně jednotvárná. Když se krajina náhle změní, je to příjemné překvapení. Mapa má nějakých 2304 dungeonovských políček, což není zrovna nejméně. Jen tak naslepo se tato hra hrát nedá, natož pak dohrát a vyhrát. Ve hře je sice automaping, což je také příjemné překvapení, ale zobrazuje toho málo, vlastně jen ta políčka, na kterých jste už byli. Pokud ale použijete přiloženou mapu od Viktora Drozda, nikdy nemůžete zabloudit. Při hraní se rozhodně nudit nebudete, hra opravdu vtáhne do děje a jen tak nepustí. Někdo si možná bude myslet něco jiného, ale podle mého názoru to je výborný dungeon, který vám nedá spát, dokud ho nedohrajete do konce.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  E.S.A. Productions, 1999
Autoři:  Gama Software, Alan Petřík
Žánr hry:  RPG (Role Playing Game)
Formát souboru:  TAP
Původní manuál:  Mezivezemi.txt
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  návod, mapa, poke, online
RZX video:  Mezivezemi.rzx (554 KB)
Stažení hry:  Mezivezemi.zip (33 KB)

 

Publikováno: 29. 10. 2009 | Vložit nový komentář...
Vložil: dchVloženo: 10. 02. 2016, 21:12:53
Velmi zaujimava hudba pocas hry - okamzite som spoznal soundtrack z Turricana od Chrisa Huelsbecka. Jeho soundtracky su absolutne nezabudnutelne a prave Turricana povazujem za taky vrchol jeho tvorby (dobre sa pocuva pri jazde autom ). Musim uznat ze to je naozaj kvalitna konverzia do AY, len mozno trosku skoda ze nebol v hre spomenuty.

https://chrishuelsbeck.bandcamp.com/track/mountain-madness-turrican-1
Vložil: Solaris104Vloženo: 06. 02. 2016, 19:06:23
Přiznám se, že hra Mezi věžemi je můj první dohraný dungeon. Hra je to pěkná, jen jsem se trošku ztrácel při pohybu v mapě. I s použitým POKE jsem to hrál jedno odpoledne. Hra neumožňuje ukládat pozici mimo RAM, takže by dohrání na reálném železe dalo pořádně zabrat. Factorova hudba je pěkná a Dex to nakreslil i naprogramoval dobře. Pro fandy dungeonů je to povinnost.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist