English Česky
  

 

aktualizováno:

 

Přispějte na provoz.

 

 

Aktuální komentáře
Slightly Magic (2)
Fantasy World Dizz... (3)
Boulder Dash 1-4 (6)
Jumping Jack (7)
Kliatba noci (9)
Journey to Another... (1)
Jonny Quest (2)
Scooby Doo in the ... (1)
Johnny the Ghost (1)
další ...

 

 

důležité odkazy:
Všechny nedávno vydané hry na jednom místě.
Největší archív o ZX Spectru a vše kolem něj na světě.
Největší databáze pouků, rad a návodů.
RZX videa - kompletní herní průvodci.
Mapy tvořené přímo z herních obrazovek.
České a slovenské speccy hry.

 

Loxley

Před 830 lety se Richard "Lví srdce", anglický král, vydal na třetí velkou křížovou výpravu, aby znovu získal Svatou zemi. Robin z Loxley, jeden z loajálních šlechticů bojujících pod královským praporem, válku přežil a dokázal se vrátit domů. Po příjezdu našel svého otce zavražděného a jeho majetek zkonfiskovaný zlým šerifem z Nottinghamu, který využil nepřítomnosti krále k upevnění své moci. Robin se zavázal pomstít svého otce a bojovat s tyranským šerifem. Byl nucen stát se psancem, hluboko v Sherwoodském lese založil školu pro výcvik povstaleckých sil. Když se šerif dozvěděl o síle vzbouřenců v Sherwoodu, v záchvatu vzteku unesl lady Marian, Robinovu jedinou pravou lásku. Robin se musí připravit na infiltraci Nottinghamského hradu, aby zabránil šerifovi oženit se s ní a aby se pomstil za nespravedlnosti, které mu byly uštědřeny.

 

K tomu však vede dlouhá cesta, v této strategické hře se střídají souboje s mečem se střelbou z luku. V soubojích s mečem disponuje každý protivník škálou úderů (na hlavu, na trup, na nohy), které musíte šikovně vykrývat a v nestřežený okamžik provést kontra výpad, který soupeře zaskočí a nedokáže ho odrazit. Z luku můžete střílet do osmi různých směrů, protivníci, kteří jsou obvykle dobře opevněni, střelbu opětují. Je potřeba najít vhodné postavení, z kterého soupeře dokážete zasáhnout. Po každé úspěšné akci vám vzrůstají zkušenosti s použitou zbraní. Za ukořistěné peníze lze obě zbraně dále vylepšovat. Mezi jednotlivými městy cestujete na koni, který jste odcizili šerifovi.

 

Najdeme zde i logické hádanky v podobě trefování se šípy do tlačítek v daném pořadí, nebo navedení zavěšené kožešiny na správnou pozici, čímž se vám obvykle otevřou dveře k pokladu. Hra nabízí celkem tři stupně obtížnosti, které odráží kvalitu a odolnost protivníka, pouze na nejtěžší obtížnost docílíte té správné závěrečné gratulace. Abyste porazili šerifa, musíte naloupit alespoň tisíc mincí, za tento poplatek se vám odkryje tajná cesta do Nottinghamského hradu. Důležité je nasbírat co nejvíce zkušeností a vylepšení u obou zbraní, jinak nemáte sebemenší šanci uspět. Na závěr nelze opomenout fakt, že hra je opět kompletně vytvořena v BASICu (s voláním několika rutin z ROM), jak už jsme si u daného autora zvykli u jeho dřívějšího titulu s názvem Wudang. Také zde nechybí ani AY zvukové efekty, jako je řehtání koně či řinčení mečů.

 

 
Přehrát video.
Zastavit přehrávání.
YouTube video.
 
Vydavatel:  World XXI Soft, 2022
Autoři:  Ariel Ruiz, Richard Armijo
Žánr hry:  strategie
Formát souboru:  TAP
Původní manuál:  Loxley.txt
Externí weby:  World of Spectrum, Spectrum Computing, Tipshop
Ostatní:  mapa, poke
RZX video:  Loxley.zip (596 KB)
Stažení hry:  https://worldxxisoft.itch.io/loxley

 

Publikováno: 28. 5. 2022 | Vložit nový komentář...
Prozatím nebyl vložen žádný komentář.

 

 
 
Poslat e-mail autorovi stránek ... pavero(a)post.czNahoru ...
  Speccy.cz
Valid HTML 4.01 Transitional TOPlist